פספוסשווילי

האצטדיון בטיביליסי אמנם היה מלא עד אפס מקום, אבל נבחרת גאורגיה היא לא יותר מעוד נבחרת שישראל הייתה יכולה לנצח אילולא המערך ההגנתי. ישראל התקשתה להגיע למצבי הבקעה והמשחק הסתיים ב-0:0

יום שלישי 07 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT
נבחרת ישראל התארחה הערב באצטדיון בטיביליסי, אשר היה מלא בלמעלה מ-50,000 צופים, במשחק השני של מוקדמות יורו 2012 מול גאורגיה. כזכור, במשחק הפתיחה של הקמפיין גברה נבחרת ישראל בתוצאה 1:3 על מלטה משלושער של יוסי בניון, בעוד גאורגיה חזרה עם נקודה ממשחק החוץ ביוון. אבל הערב? משחק משמים למדי בין הנבחרות וללא שערים.

לואיס פרננדס בחר לעלות עם קישור מעובה ב-3 קשרים אחוריים, כיאל, תמיר כהן ואלמוג כהן, ושילם על כך שמשחק ההתקפה לא היה כלל. בן סהר וארביטמן, כל אחד בדקותיו, לא היו קרובים למצבי הבקעה ובניון ורפאלוב לא הורגשו. דווקא גילי ורמוט לצד ערן זהבי עוד ניסו לסכן ברבע השעה ששיחקו ביחד עם בניון, אך רבע שעה לא הספיקה.

אתמול במסיבת העיתונאים לקראת המשחק אמר לואיס פרננדס כי תוצאת תיקו בהחלט תהיה טובה לנבחרת ומספיקה, אז המאמן הצרפתי השיג את המבוקש וישוב לישראל עם נקודה. בחודש אוקטובר ימשיכו משחקי הקמפיין, כשהיריבה הבאה של הנבחרת היא קרואטיה החזקה שתגיע לרמת-גן. למרות זאת, אין ספק לאור מה שהתרחש במגרש כי ישראל נבחרת טובה יותר מגאורגיה, ויכול להיות שעם קצת יותר יוזמה התקפית ישראל הייתה משיגה 2 נקודות נוספות.

לפני המשחק החליט לואיס פרננדס החליט לערוך שינוי אחד בהרכב הנבחרת מהמשחק ביום חמישי האחרון מול מלטה. אל החלק האחורי שב דקל קינן, שפתח לצד טל בן-חיים במרכז ההגנה. תמיר כהן הוסט לקישור האחורי ומי שאיבד את מקומו בקישור הוא ערן זהבי. גילי ורמוט החל את המשחק על הספסל. 

מהלך המשחק:

דקות הפתיחה של ישראל בטיביליסי קשות במיוחד. הנבחרת הישראלית נמצאת תחת לחץ כבד מצד גאורגיה, כשולדימיר דבאלשווילי ממכבי חיפה איים על שערו של אוואט בדקה ה-12, אך ההגנה הישראלית עמדה במקום והרחיקה את הכדור לקרן.

בדק ה-17 גאורגי התקרבה לשער יתרון, אחרי שכדור חופשי ממרחק של קרוב ל-35 מטרים טס היישר אל המשקוף של דודו אוואט. ישראל עד כה מתקשה מאוד ולא מצליחה להניע את הכדור כלל. בדקה ה-22 איחר טל בן-חיים לכדור וביצע עבורה גסה במרכז המגרש, אחריה ספג כרטיס צהוב ראשון במשחק.

אחרי 35 דקות של כדורגל דבאלשווילי היה קרוב מאוד להכניע את אוואט אך פספס מקרוב: כדור קרן שהוגבה לרחבה הקשה מאוד על ההגנה הישראלית, ותמיר כהן בניסיון להרחיק את הכדור בעט באוויר. הכדור הגיע לחלוץ מכבי חיפה שמכמה מטרים ספורים בעט גבוה. דקה לאחר מכן ניסתה המארחת בעיטה מרחוק אבל הכדור פגע ברשת החיצונית.

אחרי קרוב לארבעים דקות של כדורגל ישראל הייתה קרובה לשער: תמיר כהן העיף את הכדור קדימה ובן סהר השיג את הבלם. סהר עקף את השומר שלו ובניסיון לחלץ כדור קרן הוא כמעט סחט שער עצמי מהגנת גאורגיה. את כדור הקרן ישראל פשוט בזבזה.

מחצית שנייה:

בדקה ה-52 ערך לואיס פרננדס את החילוף הראשון שלו במשחק, ובדיוק כמו במשחק הקודם הוא העלה את שלומי ארביטמן על חשבונו של החלוץ היחיד שהיה בהרכב הנבחרת, בן סהר. הלחץ הגאורגי נמשך וישראל לא בתמונה. בדקה ה-60 עלה ערן זהבי והחליף בקישור את תמיר כהן.

בדקה ה-62 הגיעה גאורגיה להזדמנות יוצאת מן הכלל, אחרי שאגף השמאלי של ישראל שוב נותר ללא שמירה הדוקה וכדור הרוחב הגיע אל סירדזה המחליף שבעט מהאוויר כדור חזק מאוד שעבר ליד קורת השער של אוואט. בדקה ה-63 הוחלף ולדימיר דבלאשווילי. 

20 דקות בתוך המחצית השנייה אילץ ערן זהבי את ראבישווילי להתעופף מעט שבעט כדור חופשי חזק מאוד אל הפינה הרחוקה. השוער היה עירני והדף לקרן. בדקה ה-74 יצאה ישראל למתפרצת קטלנית, אבל ערן זהבי ניסה בעיטה מ-22 מטרים והכדור הלך גבוה מעל השער. הזדמנות גדולה שלא נוצלה.

רבע שעה לשריקת הסיום עלה קשר הפועל תל-אביב, גילי ורמוט במקומו של ליאור רפאלוב. חמש דקות לסיום המשחק הוריד בן-דיין עם הראש לשלומי ארביטמן, האחרון בניסיון הראשון שלו במשחק בעט מהאוויר כדור חזק אבל מחוץ למסגרת. בדקה ה-87 הראה גילי ורמוט עד כמה טכני - הקשר עבר את השומר ללא קושי והכניס מסירת עומק לערן זהבי, שבעט מתוך הרחבה אבל הכדור נבלם על-ידי ההגנה לחוץ.

השופט הוסיף ארבע דקות תוספת זמן וחצי דקה בתוך התוספת הייתה ליוסי בניון הזדמנות נהדרת. דני בונדר הרים נהדר מאגף ימין, הכדור ניתז מראשו של אחד מבלמי גאורגיה היישר ליוסי בניון שבבעיטת יעף נהדרת היה קרוב למצוא את הרשת אבל הכדור גבוה מעט. 0:0 חלש של הנבחרת, אבל המטרה של פרננס הושגה.

הרכב נבחרת ישראל: דודו אוואט; דני בונדר, טל בן-חיים, דקל קינן, דדי בן-דיין; תמיר כהן (ערן זהבי, 60), בירם כיאל, אלמוג כהן, יוסי בניון, ליאור רפאלוב (גילי ורמוט, 75); ובן סהר (שלומי ארביטמן, 52).

הרכב נבחרת גאורגיה: נוקרי ראבישווילי; אוצ'ה לובזחינדזה, מלחז אסטיאני, קאחה קלאדזה, אלכסנדר אמיסולאשווילי; זוראב חיזנאשווילי, גוגיטה גוגאוה, יאנו אנינדזה, אלכסנדר יאשווילי; לבאן קוביאשווילי וולדימיר דבאלשווילי.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק