גאטוסו הישראלי

אלמוג כהן, שהגיע ממכבי נתניה לבונדסליגה הגרמנית תפס מקום של קבע בהרכב נירנברג. איך הפך השחקן בן ה-22 לקשר האחורי המוביל בישראל. יצאנו לשמוע דעתם של מספר מומחים

יום חמישי 17 מרץ 2011
שלמה חסיד
זו כנראה התקופה הטובה בקריירה של אלמוג כהן. הקשר הישראלי חזר מפגרת החורף של הליגה הגרמנית, בשיא כושר והפך לשחקן קבוע בהרכב של נירנברג. 

כזכור,  הבשורה המשמחת היחידה ממשחקי הנבחרת בקמפיין הנוכחי היא אלמוג כהן. הקשר המצטיין של נירנברג התגלה בעידן לואיס פרננדס והיה המצטיין במשחקי  הנבחרת. כעת יצאנו לשאול את דעתם של מספר אנשים המקורבים לשחקן בשנים האחרונות.

משה פרימו, עיתונאי המקורב לעניינים אמר: "אלמוג כהן הוא גאטוסו הישראלי, אין כאלה שחקנים, כבר לא מייצרים אותם. כשכולם רוצים להיות הכוכבים, אלמוג יודע מה הוא יכול לעשות ומה לא. הוא עושה מצוין את הדברים שהוא מסוגל אליהם. זה קשר אחורי שלא רואה ממטר. תן לאלמוג אצטדיון מלא בדמשק והוא משחק כאילו זה בשכונה. יש לו אופי ברזל, רק ככה אפשר להצליח"

האם באמת היינו צריכים את פרננדס בשביל לגלות את איכויותיו של אלמוג?

"בניגוד למה שחושבים, פרננדס בכלל לא גילה את אלמוג כהן. הוא היה עד השנה בנבחרת האולימפית וזה היה פשע אם הקשר האחורי הטוב ביותר בארץ לא היה פותח במשחקי הנבחרת הבוגרת".

שמו נקשר בקיץ האחרון למכבי תל אביב. מדוע המהלך לא יצא אל הפועל?

"פשוט כי נירנברג התעוררה לפניהם. אם נירנברג לא הייתה מחתימה אותו הוא היה משחק במכבי תל אביב".

בני לם, האיש שגידל את הקשר במחלקת הנוער של מכבי נתניה שיבח את אלמוג גם הוא: "איש לא האמין שאלמוג כהן יהיה שחקן, לא היו לו את הנתונים לכך. אבל אלמוג השקיע ועשה 3 אימונים ביום, הוא לא נח לשנייה וראה רק את ההצלחה שלו לנגד עיניו. משנה לשנה הוא גדל, התפתח ולא הפסיק להאמין. הנה, הוא הגיע לרמה הכי גבוהה שיש. לתפארת מכבי נתניה".

לאן אלמוג ימשיך להתקדם מכאן הלאה?

"אין לי ספק שהוא ימשיך להתפתח, הוא לא ייעצר פה. מי שמכיר את אלמוג יודע שהוא אוהב לעבוד קשה, לפי דעתי הוא גם מהווה דוגמא לשחקנים הצעירים יותר, כאלה שגם אם לא נולדים עם טונות של כישרון רואים שעדיין אפשר להגיע רחוק עם התמדה, רצון ואופי טוב".

צחי תייר, פרשן "שירים ושערים", עבד שנים רבות במחלקת הנוער של מכבי נתניה והוסיף לגבי הכוכב החדש בקישור האחורי: "האנשים הקרובים אליו בנתניה ידענו בדיוק למה לצפות מאלמוג כהן. בשנתיים האחרונות ראובן עטר נתן לו את המושכות בנתניה, נתן לו את סרט הקפטן, אבל חשוב לציין כי גם קודם לכן לותר מתיאוס האמין בו. זה שחקן שעשה פריצה גדולה מאוד ואני חושב שהוא בדרך להמשיך הלאה ולהתקדם".

אם הוא לא היה בנירנברג, הוא עדיין היה מקבל את הקרדיט בהרכב הנבחרת?

"זה מצב היפותטי. גם ממכבי נתניה אפשר להגיע לנבחרת, מכבי נתניה זה מועדון גדול. עושה רושם שפרננדס לא מפחד משמות של מועדונים ושחקנים ונותן את המושכות למי שהוא מאמין בו. זה לזכותו של המאמן".

שלמה שרף, הפרשן הלאומי ולשעבר מאמן הנבחרת סיכם: "כל הכבוד לאלמוג כהן, צריך להסיר בפניו את הכובע על היכולת שלו. כיף לראות שחקן שלנו, תוצרת הארץ, שנלחם ככה, משקיע ומגלה מנהיגות. אין לי בכלל ספק שהוא בדרך הנכונה"

יש משהו שהפתיע אותך במשחקו של אלמוג?

"אני עוקב אחריו שנים רבות. בהתחלה היה נראה שהוא מתפתח כקשר אחורי קלאסי, אבל בשנים האחרונות הוא התחיל לאיים על השער, שיכלל את המסירה שלו והפך לחלק אינטגרלי גם ממשחק ההתקפה. זה מראה על שחקן שלא קופא על השמרים, שחקן שרוצה לגדול ולהתקדם. רק ככה מצליחים".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק