פיצוי של מיליון ד' או שנגיש תביעה

איגוד הכדורסל הישראלי דורש פיצוי של מיליון דולר על הוצאות שלב המוקדמות. זאת בעקבות הגדלת טורניר אליפות אירופה ל-24 נבחרות, כך שקמפיין מוקדמות היורובאסקט כעת חסר משמעות

יום חמישי 09 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT
 בשבוע שעבר, במהלך אליפות העולם באיסטנבול והרבה אחרי סיום קמפיין מוקדמות היורובאסקט, הודיע ארגון פיב"א אירופה על הגדלת אליפות אירופה, שתיערך בליטא בקיץ 2011, ל-24 נבחרות במקום 16, כפי שתוכנן תחילה.

כזכור, משמעות הגדלת אליפות אירופה היא שרק נבחרת אחת מכל שלב קמפיין המוקדמות לא תעפיל. איגוד הכדורסל הישראלי השקיע משאבים רבים על מנת לסיים בין 2 המקומות הראשונים בבית, כפי שהיה נדרש תחילה על מנת להעפיל לאליפות אירופה, וכעת הוא דורש את כספו בחזרה.

האיגוד שלח מכתב לפיב"א לפני כניסת חג ראש השנה ובו המסר הברור- פיצוי של מיליון דולר על הוצאות קמפיין המוקדמות המיותר, אחרת אנו ניאלץ להגיע לערכאות משפטיות. הכספים שהוצאו מטעם האיגוד בין היתר הם על טיסות, צוות רפואי ומקצועי ולינה בכל מדינה.

חשוב לציין, כי גם אם הנבחרת הייתה מצליחה בדרך לא דרך לסיים את הבית במקום האחרון, על-פי הפורמט החדש היא הייתה מגיעה לטורניר ההזדמנות האחרונה, בו היא לא הייתה צפויה להתקשות. 

מיד עם החלטת פיב"א ביום ראשון האחרון נשמעו תלונות רבות מצד הנבחרת הישראלית. כזכור, כאן ב-telesport העלנו מספר ראיונות עם אנשי הנבחרת. יו"ר האיגוד, שי שני, אמר בכעס: "זו פשוט החלטה אומללה והזויה שהתקבלה משיקולי הישרדות פוליטיים של נשיא פיב"א אירופה. אין דרך אחרת להסתכל על ההחלטה הלא-הגיונית הזו. איגוד הכדורסל הישראלי העביר את מחאתו הנזעמת בנושא על ההחלטה. חבל על כל ההשקעה האדירה שלנו שפשוט הייתה לשווא. אין בהחלטה הזו מהרוח הספורטיבית והתחרותית".

המאמן אריק שיבק העדיף כהרגלו לא לכעוס: "החלטה מפתיעה ולא צפויה. לא ברור לי מה עומד ביסוד ההחלטה, אני גאה בשחקניי על הקמפיין שהם עשו, הוכחנו שיש לנו חלק באליפות אירופה ואנחנו נבחרת לגיטימית באליפות הזו".

ויובל נעימי סיכם בציניות: "זה חלק מהחיים בכדורסל באירופה, כל יום פטנט חדש. לא הייתי רוצה להעפיל לאליפות אירופה בדרך הזו, כן הייתי רוצה להעפיל לאליפות כמו שאנחנו עשינו את זה בצורה מעוררת כבוד"

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק