הסוף להארכות במונדיאל?

ספ בלאטר הודיע כי נשקלת אפשרות לשנות את השיטה בה מוכרעים משחקים, על מנת לעודד את הכדורגל ההתקפי: "ייתכן ונחזיר את שער הזהב, אולי המשחק יוכרע בבעיטות פנדלים. לעתים נבחרות מפסיקות לשחק ומתרכזות בהגנה"

יום חמישי 09 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT
 המונדיאל האחרון בדרום אפריקה, בו תחילה ממוצע השערים היה ירוד בהתחלה, עורר את ראשי פיפ"א. הארגון החל לחשוב על אופציות חלופות במקום הארכה של 30 דקות בסיום הזמן החוקי, בתקווה כי קבוצות יחלו ליזום יותר וממוצע השערים יעלה באופן ניכר.

בראיון שהעניק ספ בלאטר ביום חמישי האחרון, נשיא פיפ"א סיפר על מספר אפשרויות חלופיות שנשקלות מצד ארגון הכדורגל העולמי: "היו מספר משחקים בשלב הבתים בדרום אפריקה בו הקבוצות פשוט ניסו לא להפסיד. בישיבות הבאות הנושא הזה יעלה בוודאות. אנו ננסה למצוא דרך לעודד את הכדורגל החופשי וההתקפי, כדורגל בו קבוצות ישחקו במטרה לנצח".

בלאטר הוסיף כי 30 הדקות שמתווספות לזמן המשחק החוקי במשחקים ללא הכרעה לא בטוח יחזרו גם במונדיאל 2014 שייערך בברזיל: "אנחנו מתכננים לבחון את קונספט ההארכה. לעתים הנבחרות ב-30 הדקות של ההארכה פשוט מפסיקות לשחק ומתרכזות בהגנה. מנסות בכל מחיר שלא לספוג. יכול מאוד להיות שמיד עם סיום המשחק הוא יוכרע בבעיטות עונשין מ-11 מטרים, אולי נחזיר את שער הזהב".

כזכור, "שער הזהב" נוסה מספר שנים אבל הוחלט לוותרו לפני מונדיאל 2006 שנערך בגרמניה. ב"שער הזהב" מנצחת את המשחק הקבוצה הראשונה שמבקיעה בהארכה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק