ארהב וליטא בחצי הגמר

אליפות העולם בכדורסל: החניכים של דיוויד בלאט החזיקו מעמד שניים וחצי רבעים במשחק רבע הגמר מול האמריקאים, אבל נכנעו לבסוף 79:89. ליטא דרסה את ארגנטינה 85:104

יום חמישי 09 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT

נבחרת רוסיה של דיוויד בלאט, עשתה היום חיים קשים לנבחרת האמריקאית של מייק ששבסקי במפגש רבע גמר המונדובאסקט, אבל בסיום הרוסים נשארו עם המחמאות וארה"ב ממשיכה לחצי הגמר למפגש מול ליטא, שהפתיעה כשהביסה בקלות את ארגנטינה.

ארה"ב - רוסיה 79:89

הרוסים פתחו את המשחק חזק ורבע ראשון בקצב מהיר שלא מתאים לרוסים, הסתיים בשוויון 25:25. ברבע השני האמריקאים התחילו לעבוד בהגנה ושמרו את הרוסים על 14 נקודות ברבע. למחצית ארה"ב ירדה ביתרון 39:44.

ברבע השלישי קווין דוראנט והחברים שלו לחצו על דוושת הגז והוליכו את הנבחרת שלהם ליתרון דו ספרתי, 56:70 בסיום הרבע. האמריקאים הצליחו לשמור על היתרון שלהם עד לסיום, כשהרוסים מצליחים לצמצם נזקים עד הסיום. התוצאה הסופית 79:89 לאמריקאים.

קלעו לארה"ב: קווין דוראנט 33 נק', צ'ונסי בילאפס 15 נק', ראסל ווסטברוק 12 נק'. לרוסיה: סרגיי ביקוב 17 נק', אנדריי וורונצ'ביץ' 14 נק', טימופיי מוזגוב 13 נק'.

ליטא - ארגנטינה 85:104

ליטא היא ללא ספק הסיפור הגדול של הטורניר הזה. הליטאים מציגים נבחרת ללא כוכבים גדולים מלבד ליינס קלייזה, אבל שומרים על מאזן מושלם בטורניר, גם אחרי משחק רבע הגמר מול ארגנטינה, תוך תצוגת כדורסל מרשימה.

הליטאים פתחו את המשחק נהדר ומנגד הארגנטינאים נראו תשושים, זכר למשחק שמינית הגמר המרתק מול ברזיל. ליטא שתפה את המגרש והפציצה מחוץ לקשת ואת הרבע הראשון הם סיימו ביתרון 18:28.

הליטאים המשיכו באותו הקצב גם ברבע השני, כאשר אקס מכבי ת"א סימאס יסאיטיס, איפס את הידית וצלף שלשות מכל בלטה. למחצית ליטא ירדה ביתרון מבטיח 30:50.

הקצב המטורף של הליטאים נמשך גם ברבע השלישי ומהר מאד ההפרש צמח ל-30. פריג'יוני ודלפינו עוד ניסו להחזיר את הארגנטינאים למשחק, אבל יסאיטיס וחבריו לא ריחמו, בסיום הרבע השלישי יתרון שיא לליטאים 53:85. הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד, כשהארגנטינאים מצליחם קצת לצמק את ההפרש האסטרונומי, 85:104 מדהים לליטא בסיום. עכשיו נותר רק לחכות לפגש חצי הגמר המסקרן בין שתי הנבחרות הלא מנוצחות בטורניר, ליטא וארה"ב.

קלעו לליטא: יסאיטיס 19 נק', קלייזה 17 נק', פוצ'יוס ודלינינקאיטיס 16 נק' כ"א. לארגנטינה: דלפינו 25 נק', סקולה 13 נק', יאסן 11 נק'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק