סואן לדין. גם מכבי תל אביב

עזור מאמן בני סכנין יעמוד לדין בהתאחדות לכדורגל בגין התנהגות בלתי הולמת במשחק מול מכבי תל אביב. מכבי לדין בגין קריאות גזעניות של אוהדיה

יום ראשון 12 ספטמבר 2010
אייל כהן

עוזר מאמן בני סכנין, עבאס סואן, יעמוד לדין בהתאחדות לכדורגל באשמה של התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות, בעקבות אריועי המשחק בבלומפילד מול מכבי תל אביב ביום שבת. ראשי מכבי תל אבב יעמדו גם הם לדין בעקבות קריאות גזעניות והתנהגות בלתי ספורטיבית של הקהל.

בשבת מכבי תל אביב חגגה רביעייה ללא מענה מול בני סכנין, שסיימה את המשחק ב-9 שחקנים.  בדקה ה-50 במשחק בבלומפילד, חאלד חאלייילה החליט לקצץ את מאור בוזגלו והשופט, איתן תבריזי, שלף לעברו את הצהוב השני, מפה החלה מהומה, כאשר עבאס סואן, עוזר המאמן,  דחף מול המצלמות את אוהד מכבי תל אביב, שקילל אותו וירק לעברו. סואן נראה נסער מהאירוע ומהיריקות
שהופנו לעברו. תבריזי החליט לשלוח את סואן אל היציע.

סואן התייחס לאירוע החמור שאירע במגרש: "לא יכול להיות ש-90 דקות תקבל קללות, בקבוקים לראש והמאבטחים עומדים. פניתי לתבריזי  זה כבר היה מוגזם, המאבטחים לא עשו כלום, לא יודע מה הם עושים כאן בכלל? קיבלנו מספיק קללות גזעניות, אבל זה לא היה מפריע.

"ידענו שאנחנו משחקים נגד קבוצה חזקה מאוד. שיפתרו את הבעיה הזאת עם המאבטחים, לא ייתכן כי אני אקבל בקבוקים לראש". וגם לגבי המשחק התייחס סואן: "הגענו לשתי הזדמנויות, לא הלך. מכבי ת"א קבוצה חזקה מאוד. לא נורא מסתכלים הלאה, לא בנינו על מכבי".

חיים לוי, מאמן בני סכנין אמר בסיום: "הגענו להזדמנויות, עשינו כל מה שיכלנו. נלחמנו, לא הצגנו כדורגל טוב. בשתי דקות ספגנו שני שערים ופה נגמר המשחק. השופט היה בסדר גמור. לוזון נפצע לנו, היה קשה לנו ב-10 שחקנים להתמודד עם מכבי. צריך להשתפר ולהתחזק. מאמין שניקח נקודות במקום אחר".

לגבי תקרית סואן עם הקהל של מכבי ת"א: "לא ראיתי מה קרה, יכול להיות שהתגרו בו. אנחנו נברר איתו את זה ונראה מה קורה". 

יוסי מזרחי, מאמן מכבי תל אביב: "יהיו הרבה משחקים כאשר לא נכבוש ראשונים לא ניצור יתרון במגרש. ניצחון יפה מאוד, מסתכלים הלאה". 

אנחנו לא לבד על הדשא, יש גם יריבים. אני מרוצה ממה שראיתי, הגענו לעוד הרבה מצבים, יש עוד מה להשתפר, זה יגיע עם הזמן". סיכם מזרחי.

אלי גוטמן: "מסתכלים על חצי הכוס המלאה"

שלושה ימים לפני היציאה לליסבון, הפועל תל אביב הוכיחה כי היא עדיין לא בכושר טוב לאחר ה-2:2 דיי מפתיע מול הפועל עכו, שהשיגה תיקו שני העונה.

מאמן הפועל תל אביב, אלי גוטמן, פרצופו בסיום הסביר הכל: "פתחנו טוב את המשחק, אבל ספגנו
שני שערים מחוסר ריכוז, שלא מתאימים לנו. היינו צריכים לנצח, אבל כל הכבוד ליריבה."

לאחר שהתפנה  מאירועי המשחק, גוטמן נשאל לקראת המשחק הראשון בליגת האלופות: "ביום שכזה אנו מסתכלים על חצי הכוס המלאה. עשינו טעויות שעלו לנו בשערים, אין קשר לאירופה לליגה, זו אופרה אחרת".

בנוסף למשחק, בהפועל תל אביב ינסו לפנות אל ההתאחדות בנושא עומס המשחקים ועל כך אמר גוטמן: "נשב עם אורי שילו על לוח המשחקים ונראה מתי נופלים משחקי הליגה והצ'מפיונס".

סלים טועמה, שחזר להפועל ערך משחק בכורה ואמר לאחריו: "זה מאכזב התיקו, אפשר לתקן במשחקים הבאים. כמובן שמול בנפיקה זה סיפור אחר לגמרי, אנחנו נוכיח את עצמנו". 

מאמן הפועל עכו, אלי כהן היה נראה דיי מאוכזב מהתיקו: "אם היו אומרים לי לפני המשחק אם אהיה מרוצה מנקודה, הייתי אומר שכן, אבל לאחר יתרון שני שערים אז אני טיפה מאוכזב. הפועל ת"א היא הקבוצה הטובה בארץ, היה חסר לנו ריכוז כדי לנצח. אנחנו צריכים להסתכל קדימה".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק