מתכון בטוח להצלחה

אלונה ברקת הבעלים של הפועל באר שבע לא רק מפריחה את הנגב, היא גם נותנת תקווה לאלפי בני נוער באזור הדרום, ועל הדרך מלמדת את בעלי הקבוצות הותיקים מהו ניהול נכון בכדורגל. יחד עם ניר קלינגר היא בדרך הבטוחה לחבורת הצמרת

יום שני 13 ספטמבר 2010
שלמה חסיד
 התוצאה שתיפול במשחק היום בין הפועל באר שבע למכבי חיפה בוסרמיל כלל לא מעניינת. עם כל תוצאה שתיפול במשחק, דבר  אחד בטוח - צריך להעניק פרס ישראל לאלונה ברקת על המפעל החברתי החשוב שהיא ייסדה בנגב.

בכלל לא צריך להזכיר מה היה בהפועל באר שבע לפני עידן אלונה ברקת. רכישת הקבוצה מהדרום הרחוק על ידיה של אלונה מוכיחה כי היא אישה עם לב גדול ורחב, שבאה במטרה לתרום. לאלונה הוצע בזמנו לקנות מהשכן שלה בצהלה לוני הרציקוביץ' את מכבי תל אביב, אבל אחרי שהיא בדקה את העניין ביסודיות היא החליטה ללכת עם הלב, אל הגמלים במדבר הבאר שבעי הצחיח. שם, היא האמינה, אפשר להצמיח דשא. אמרה ועשתה.

כל ההתנהלות של אלונה בבאר שבע מוכיחה כי היא קורצה מחומר של מנהלים גדולים. קחו למשל את המשבר הגדול עם האוהדים, שלא רצו את גיא עזורי והתנהגו באלימות. בו במקום אלונה כינסה מסיבת עיתונאים והודיעה שהיא מתקפלת מהקבוצה. מאז הושלך הס ביציעים, לכולם היה ברור שמרגע זה והלאה האוהדים כבר לא מנהלים את הקבוצה. הם למדו שיש בעל בית, והם צריכים להתנהג בהתאם.

גם בקיץ האחרון הוכיחה הגברת ברקת שהיא כבר מבינה בדיוק מה קורה בכדורגל שללנו, ואי אפשר למכור לה לוקשים. החחתמתו של ניר קלינגר, ששייך לצמרת המאמנים שלנו, היא מהלך גאוני שלה. קלינגר  הוא בדיוק האיש שיכול להצליח במקום כמו באר שבע. יש לו את כל הנתונים: הרזומה שלו מדבר בעד עצמו, הוא מאמן קשוח שלא מתפשר, והדרישות שלו מהשחקנים בהתאם. יחד איתו באר שבע תנסוק לצמרת, יתכן שכבר השנה.

חבל שאין לנו עוד אישה כמו אלונה בנוף השומם של הכדורגל שלנו. יחד איתה הדברים יכולים היו להיראות אחרת. אלונה משקיעה בקבוצה שלה בתבונה, אבל הכי חשוב זה ההשקעה בנוער. כל זה לא יכול היה להתבצע בלי לבחור את אנשי המקצוע המתאימים, כמו המנכ"ל ארז בדש, הדוברת ציפרוה כלפון, ועוזרי המאמן שמעון ביטון ודני גולן. כולם יחד הם צוות לעניין, ומתכון בטוח להצלחה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק