גוטמן: המשחק תלוי בבנפיקה

הפועל ת"א ובנפיקה סיימו את ההכנות לקראת משחק הפתיחה של ליגת האלופות בליסבון. השוער הספרדי של בנפיקה: "הפועל לא יכולה לעשות לנו בעיות". שכטר, בונדר ופרנסמן בהרכב האדומים

יום שלישי 14 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT
זהו, הערב זה קורה. הפועל תל-אביב פותחת את המסע במשחקי ליגת האלופות של אירופה, לראשונה בתולדותיה. האדומים יפתחו את המסע מול קבוצת בנפיקה הפורטוגלית, אלופת העונה האחרונה בליגה המקומית. המשחק ייערך ב"איצטדיון האור", שצפוי להיות מלא במשחק ב-66,000 אוהדים.

כ-24 שעות לפני המשחק ערכו קבוצות בנפיקה והפועל תל-אביב את האימונים המסכמים לקראת המשחק וכן את מסיבות העיתונאים המסורתיות. באימון המסכם של האדומים תירגל אלי גוטמן 2 שינויים בהגנה, כשדני בונדר צפוי לפתוח כמגן ימני על חשבונו של עמרי קנדה ושינוי נוסף ייערך במרכז החלק האחורי, שם צפוי לפתוח ביבאן פרנסמן על חשבונו של וואליד באדיר. 

אולם, השינוי החשוב ביותר יהיה בעמדת החוד, כאשר איתי שכטר החלים בזמן ויפתח לצידו של בן סהר. בתוך כך, בעוד האדומים בימים האחרונים שידרו ביטחון רב לצד כבוד ליריבה הפורטוגלית, נראה כי בליסבון מזלזלים מעט בדאבליסטית הישראלית.

אלי גוטמן פתח את מסיבת העיתונאים וכאמור נתן הרבה כבוד ליריבה: "יש לנו מוטיבציית שיא, המעמד של לשחק בליגת האלופות ישדרג אותנו. אנחנו מתכננים לשחק את הכדורגל שלנו ולא לחשוב על איך לשבש את המשחק של היריבה. בנפיקה קבוצה התקפית, התוכננו בהתאם".

גוטמן המשיך והודה כי להפועל אין מה להפסיד מול יריב כזה: "המשחק תלוי בבנפיקה. אני עסוק בעשייה שלנו, אני לא חושב על סנסציה. ליגת האלופות זה המפעל הגדול ביותר של אירופה וכל קבוצה נותנת שם את המקסימום".

גם בלם הקבוצה, דאגלס-דה סילבה התייצב לצד המאמן והפגין בטחון, גם לקראת הצבתו במרכז ליד פרנסמן, איתו מיעט לשחק: "כל שחקן בהפועל יודע מה הוא צריך לעשות על המגרש, הקשר ביני ובין ביבאן מצוין. יהיה משחק קשה באצטדיון המדהים של בנפיקה, במשחק חוץ צריך לדעת לשחק חכם על מתפרצות. אנחנו לא פייבוריטים". 

הבלם הברזילאי התייחס גם לתשובתו של רוברטו הספרדי, שוערה של בנפיקה שטען כי הפועל לא יכולה להוות איום: "יש לנו שחקנים שיכולים לעשות להם הרבה בעיות. הם יכולים להגיד מה שהם רוצים, אנחנו מגיעים מוכנים למשחק. זו הזדמנות בשביל כולם וגם בשבילי להוכיח אם אנחנו שווים אירופה או לא, זה משחק ראשון שלנו בליגת האלופות. אנחנו יכולים לצאת עם נקודות".

מאמן בנפיקה ליסבון, ז'ורז' חסוס, אמר במסיבת העיתונאים של קבוצתו: "הפועל ת"א היא אחת הקבוצות שלא רציתי לקבל בהגרלה. היא הרשימה מאוד במשחקיה בכדורגל האירופי. ליגת האלופות היא חלון הראווה של הכדורגל האירופי, אנחנו רוצים לפתוח את התחרות עם ניצחון. הפועל מאוד טכנית וממושמעת טקטית".

מי שבטח הכעיס מעט את מאמנו אבל הראה את התמונה הכוללת, הוא שוער הקבוצה רוברטו, שלא נראה מוטרד ממשחק הפתיחה מול הפועל: "הפועל תל-אביב לא יכולה לעשות לנו בעיות, לא רואה מי יכול להפריע לנו. אנחנו מרוכזים בעצמנו ולא בהם". 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק