ישראל במקום ה-36 בעולם

לאחר פתיחת משחקי מוקדמות היורו, פירסמה פיפ"א את דירוג הנבחרות החדש. 4 הנקודות שהשיג לואיס פרננדס העניקו עלייה של 2 מקומות. קרואטיה ויוון צמודות במקומות 11 ו-12 בהתאמה. ברזיל רק במקום הרביעי

יום רביעי 15 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT
לואיס פרננדס היה מרוצה מפתיחת הנבחרת בקמפיין מוקדמות יורו 2012, שם השיג הצרפתי 4 נקודות מתוך 6 אפשריות. כזכור, פרננדס ניצח את נבחרת מלטה בתוצאה 1:3 ולאחר מכן סיים בגאורגיה בתיקו ללא שערים.

כעת לפרננדס יש סיבה נוספת לשמוח במעט, כשדירוג פיפ"א החדש העלה את הנבחרת הישראלית 2 מקומות בדירוג העולמי, אל המקום ה-36. הנבחרת העפילה על חשבון נבחרות צ'כיה וקולומביה. 

אבל לא רק ישראל רשמה עלייה מבין נבחרות "הבית הישראלי". נבחרת קרואטיה העפילה למקום ה-11 בעולם, כשמיד אחריה דולקת יוון ששמרה על המקום ה-12. לטביה טיפסה מקום אחד בדירוג והיא כעת במקום ה-49. גאורגיה, שסחטה תוצאות תיקו מיוון וישראל, במקום ה-110, שיפור של מקום אחד כלפי מעלה. גם מלטה טיפסה מקום בודד והיא מדורגת 151.

בצמרת הדירוג העולמי ממשיכה להוביל ספרד, אלופת העולם, למרות התבוסה הכואבת שספגה במשחק הידידות בבואנוס איירס, 1:4 מול ארגנטינה. במקום השני נמצאת סגניתה, הולנד, וגרמניה טיפסה למקום השלישי על חשבונה של ברזיל, שכעת ממוקמת רביעית בלבד. 

ארגנטינה במקום החמישי, אנגליה וקאפלו למרות המונדיאל האחרון במקום השישי, אורוגוואי המפתיעה במקום השביעי ואחריה פורטוגל, שספק אם תישאר במקום זה זמן רב, מצרים וצ'ילה.  איטליה ממשיכה לצנוח והיא כבר במקום ה-13 בעולם, ירידה של שני שלבים. גם נבחרת הטריקולור הצרפתית ממשיכה להדרדר לאור ההפסד העלוב בבית לבלארוס והיא 27 בעולם.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק