גרשון: הבנתי שאין אופציה אחרת

בלם קבוצת בית"ר ירושלים, שמעון גרשון, הודיע היום במסיבת עיתונאים על פרישתו מכדורגל, החלטה עליה פורסם לראשונה בלעדית ב-telesport: "הסיכון הרפואי לא מאפשר לי להמשיך. יהיה לי מספיק זמן לעכל"

יום רביעי 15 ספטמבר 2010
שלמה חסיד
בלם בית"ר ירושלים ובעבר שחקן נבחרת ישראל וקפטן הפועל תל-אביב, שמעון גרשון, הודיע היום (רביעי) על פרישה מכדורגל. כפי שפורסם לראשונה ב-telesport, שמעון גרשון סובל מבעיה בליבו זה כבר מספר שנים, אך בבדיקות האחרונות שביצע הבלם הוא נכשל בבדיקות ובשל כך נאלץ להודיע על פרישה מכדורגל.

שמעון גרשון כינס היום מסיבת עיתונאים, אליה הגיע עם דפים שהכין מראש ומלווה באשתו מלוי לוי. השחקן אמר בתחילתה של מסיבת העיתונאים: "החלטתי לקיים מסיבת עיתונאים כדי לספר את הדברים בצורה מסודרת. כפי שאתם יודעים, התבקשתי להפסיק את האימונים עד לבחינה מחודשת של הבדיקות הרפואיות. יום לפני המשחק מול מכבי ת"א שוחח איתי הצוות הרפואי של בית החולים והתבקשתי לקחת הפסקה מכדורגל בשביל להמשיך בסדרת בדיקות. קיבלנו חוות דעת נוספת כדי שאוכל להמשיך לשחק כדורגל, כך קיוויתי, אבל האבחנה הייתה כי אני נמצא בקבוצת סיכון ולצערי, לאחר שקיבלתי את התוצאות ושוחחתי עם הרופאים, אני נאלץ לקבל את ההחלטה ולפרוש ממשחק כדורגל פעיל".

גרשון המשיך לאתר שסיפר כי נאלץ לקבל את ההחלטה: "הבנתי שאין אופציה אחרת מלבד לתלות את הנעליים. עברו עליי ימים לא קלים, ימים של הכחשה, אבל הסיכון הרפואי על-פי הרופאים לא מאפשר לי להמשיך כשחקן. רציתי להמשיך לשחק, אני חושב שהייתי יכול לתרום עוד שנתיים או שלוש. אני מאמין ששחקן כדורגל לא מאמין שהוא יצטרך לפרוש אי פעם".

בשלב זה התרגש גרשון מאוד והתקשה לדבר. הבלם לשעבר סיכם את דבריו ואמר: "אני אוכל להמשיך לעשות ספורט, אבל לא תחרותי. בגיל 18 הפכתי להיות חלק של אוהדי הכדורגל בישראל, שיחקתי בשני מועדונים לאורך הקריירה, הפועל ת"א ובית"ר ירושלים, ואני מאחל לכל שחקן להיות שותף לקבוצות אלה. עברתי חוויות ומשחקים בלתי נשכחים, זכיתי בתארים ואפילו הייתי שותף לקרבות תחתית ואני יכול להגיד שתמיד הייתי שם בשביל הקבוצה, המאמן והאוהדים. אני חושב שזה הזמן להגיד תודה גם להפועל ת"א, מועדון שייצב אותי כאדם וכשחקן. אני מודה גם לאוהדי הפועל, גם לאלה שכועסים עליי, אני תמיד אוהב את הפועל. אני גאה ללבוש את חולצת בית"ר ירושלים, מועדון שאני עדיין חלק ממנו. הם נתנו לי הרגשה של בית מהרגע שהגעתי".

גרשון ענה לשאלות העיתונאים ואמר: "לא הצלחתי לישון לפני המשחק מול מכבי, אז הודיעו לי שאצטרך לקחת הפסקה כרגע מכל פעילות ספורטיבית. אני חושב שלאט לאט הבנתי, אחרי שעברתי מן סוג של הכחשה לאחר מספר בדיקות, שזה הדבר הנכון שצריך לקרות. יהיה לי מספיק זמן לעכל".

שמעון גרשון החל את הקריירה כבר בגיל צעיר כשחקן הפועל תל-אביב, וערך את הופעת הבכורה בבוגרים של הפועל בעונת 1996/97. במהלך שנותיו בהפועל ת"א זכה באליפות אחת, 3 גביעי המדינה, זכייה בודדת בגביע הטוטו וכן העפלה היסטורית עד לשלב רבע גמר גביע אופ"א. במהלך השנים קיבל שמעון גרשון את סרט הקפטן.

בסיום עונת 2006 שמעון גרשון עזב את האדומים לטובת הכסף הגדול של ארקדי גאידמק בבית"ר ירושלים, כאשר זכורה בעיקר מסיבת העיתונאים בה נפרד הבלם ממועדון הבית בדמעות. בירושלים הוא זכה בשתי אליפויות ובשני גביעי המדינה. גרשון גם היה גורם משמעותי בנבחרת ישראל ולזכותו 50 הופעות וארבעה שערים במדים הלאומיים. הוא אף ענד את סרט הקפטן במספר משחקים.
 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק