לוי הובס מול יורגן מלצר

גביע דיוויס: המחבט הבכיר של אוסטריה לא התקשה מול הראל לוי וניצח 6:4, 6:3 ו-6:3. סלע ניצח מוקדם יותר והתוצאה בין הנבחרות היא 1:1. בשישי בבוקר ייערך משחק הזוגות בהשתתפות יוני ארליך ואנדי רם

יום חמישי 16 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT

לאחר הפתיחה המוצלחת של המחבט הבכיר דודי סלע, שפגש מוקדם יותר היום את היידר מאורר, נכנע הראל לוי (223 בעולם) למדורג מספר 13 בעולם והמחבט הבכיר של אוסטריה, יורגן מלצר. 

אמנם המשחק הסתיים ב-0:3 חלק, אבל הראל לוי נתן את כל שביכולתו מול מלצר. המדורג 13 בעולם לא הותיר סיכוי לישראלי, וגם במספר משחקונים במהלך המערכה השנייה בהם יכול היה לוי לרשום שבירה שנייה במערכה ולעלות ליתרון משמעותי, השכיל מלצר להציל מספר נקודות שבירה, עד שעשה את המוטל עליו ושבר בעצמו. בסיום, 6:4, 6:3 ו-6:3 לאוסטרי.

יורגן מלצר אמר בסיום המשחק: "שיחקתי את המשחק שלי, שיחקתי את הטניס שלי. נתתי משחק אגרסיבי וכמעט ולא טעיתי. במערכה השנייה היה טניס טוב ושקול, הראל לוי הצליח לחזור למשחק, אבל אני חושב ששיחקתי טוב, אני מרגיש טוב והגיע לי לנצח. במהלך השנים אתה לומד לחיות עם הלחץ, אני חושב שהתמודדתי טוב עם העובדה שהנבחרת האוסטרית תלויה בי. אנחנו בעמדה בה ציפינו להיות אחרי יום המשחקים הראשון. אני מאוד אוהב את האווירה ב"נוקיה", אבל קשה מאוד עם הרעש הלא רגיל שיוצר הקהל".

כעת התוצאה בין נבחרות ישראל ואוסטריה כעת היא 1:1, כשהתמודדות תמשיך ביום שישי בבוקר, אז ייערך משחק הזוגות בין אנדי רם ויוני ארליך והצמד האוסטרי, יורגן מלצר והיידר מאורר. כידוע, נבחרות ישראל ואוסטריה נאבקות ביניהן במסגרת גביע דיוויס על ההישארות בבית העליון.

מהלך המשחק:

מלצר האוסטרי פתח את המשחק נהדר והבהיר כבר בפתיחה מי הדומיננטי מבין השניים, והשיג שבירה על האפס כבר במשחקון השלישי. הראל לוי לא התרגש והציג מהלכים טובים במשחקוני ההגשה שלו, אך האוסטרי לא איבד משחקון הגשה וניצח את המערכה הראשונה בתוצאה 6:3.

המערכה השנייה הייתה סיפור שונה לגמרי והראל לוי אף היה קרוב מאוד להפתיע את המדורג 13 בעולם. כמו במערכה הראשונה, מלצר שבר כבר בפתיחה ועלה ל-1:0, אבל הראל לוי השיג שבירה ראשונה והשווה במהירות ל-1:1. במשחקון הרביעי, ביתרון 1:2, הראל לוי הוביל 0:40 ויכול היה לרשום שבירה שנייה ברציפות, אבל מלצר העביר הילוך והשווה את התוצאה. עד הסיום מלצר שבר פעמיים וניצח גם את המערכה השנייה, הפעם 6:3.

במערכה השלישית הראל לוי איבד ריכוז ונותר ללא כח, מלצר לא ריחם על הטניסאי הישראלי וטייל בקלילות לניצחון גם במערכה השלישית, 6:3, והשווה את התוצאה בהתמודדות בין ישראל ואוסטריה ל-1:1.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק