ממי צריך לפחד בלוקסמבורג?

סקרנים לדעת את מי נבחרת הדיוויס של ישראל פוגשת בסוף-השבוע? TELESPORT מסכם את היסטורית המפגשים מול לוקסמבורג ומספר על הטניסאי הבכיר ג'יל מולר

יום שלישי 06 פברואר 2007
אורן קורנפלד

דרוכים לקראת המפגש בגביע דיוויס בין ישראל ללוקסמבורג? רוצים לדעת מול מי מתמודדים? TELESPROT מסכם עבורכם היכרות והצצה אל עבר הנבחרת היריבה.

ראשית יש להבהיר שנבחרת ישראל עדיפה בהרבה על הנבחרת המקבילה של לוקסמבורג, לה יש טניסאי אחד דומיננטי, ג'יל מולר (מדורג כיום 115 בעולם) שממנו צריכים אולי לחשוש דודי סלע ונועם אוקון. לצידו משחקים גם מיק שידוולר (לא מדורג), לורן בראם (1,104 בעולם) וג'יל קרמר (1421). את הנבחרת מוביל הקפטן ג'ין גודנבורג.

נבחרת ישראל פגשה פעמיים בעבר את נבחרת לוקסמבורג וניצחה בשני המקרים. ב-2001 ישראל ניצחה 1:4 במשחק שנערך בארץ וב-1975 הנבחרת השיגה ניצחון חלק 0:5 בר"ג.

במפגש האחרון שנערך לפני כשש שנים שיחקו אז מולר ושידוולר בנבחרת מלוקסמבורג, ובישראל נועם אוקון ואנדי רם הם השרידים האחרונים מהנבחרת ההיא, למרות שהראל לוי היה חלק ממנה וכיום הוא בסגל המורחב. המשחקים היו במסגרת חצי גמר בית 2 במחוז האירופי/ אפריקאי.

יום המשחקים הראשון הסתיים בשוויון 1:1 כשהראל לוי, אז המחבט מספר 1 של ישראל ניצח את מולר 5:7, 1:6 ו-3:6. אז היה מולר מדורג 595 בעולם לעומת לוי שדורג 75. אוקון (136 בעולם אז) פגש את שיידווילר שדורג אז במקום ה-364 והפסיד 6:3, 4:6, 6:4 ו-7:6. 

במצב של 1:1 פגשו אז לוי ואמיר חדד במפגש הזוגות את מולר ושיידווילר ובדרמה שנמשכה לא פחות מארבע שעות וחצי ניצח הצמד הישראלי 7:6, 6:7, 5:7, 7:6 ו-6:8, כששגיאה כפולה של מולר העניקה את הניצחון לישראל במערכה החמישית. אנדי רם פגש את ג'ילס קרמר וניצח די בקלות 2:6 ו-5:7. מכאן נבחרת לוקסמבורג התפרקה ולבסוף נוצחה בתום המפגש 4:1.

מולר: מגיל חמש מחזיק מחבט

הטניסאי מלוקסמבורג, ג'יל מולר הגיע ארבע פעמים לרבע הגמר בטורנירים שונים במהלך השנה האחרונה, כאשר בפעם הראשונה מזה שלוש השנים האחרונות שהוא מסיים את הדירוג השנתי מחוץ לטופ-100. את השנה שעברה הוא דווקא התחיל טוב כשהגיע בשני טורנירים מתוך שלושת הראשונים של השנה לרבע הגמר, אך הפסיד בשנחאי לליוביצ'יץ' ובדלרי ביץ' לטומי האס.

באליפות אוסטרליה הפתוחה בשנה שעברה, הגיע מולר לסיבוב השני בפעם הראשונה כשהפסיד למלו וניצח את לופז, היה שותף בשנה שעברה לניצחון הזוגות על פורטוגל בגביע הדיוויס, הגיע לגמר צ'לנג'ר ברמודה אך הפסיד לויסנטה, הגיע לרבע הגמר בטורניר אסטויל שם הפסיד לניקולאי דוידנקו, כמו גם לרבע הגמר באינדיאנפוליס, אך אז כשל מול אנדי רודיק. בהמשך השתתף בעוד מספר צ'לנג'רים בהם הגיע לשלבים המתקדמים, אך לא זכה בתואר.

מולר החל לשחק טניס כבר בגיל 5 ונולד להורים שכל קשר בינם לבין טניס מקרי בהחלט - אביו, מרסל עבד בדואר ואילו אימו מרים הייתה עקרת בית. תמיד הצהיר מולר כי הוא מעריץ את אנדרה אגאסי ופיט סמפראס.

בגיל 16 הוא סיים את לימודי התיכון ועבר לחיות בצרפת, שם השלים עוד שנת לימוד אחת. ב-2001 הוא נחשב לכישרון המבטיח ביותר כשסיים במקום ה-1 בעולם לגילאי נוער כשזכה באליפות ארה"ב הפתוחה לגילאים אלו ואף הגיע לגמר בטורניר ווימבלדון. מולר מדבר צרפתית, אנגלית, גרמנית ולוקסמבורגית.

מולר לא מסתפק בטניס ואוהב מאוד כדורגל ומבחינתנו מעניין לדעת כי השיג 26 נצחונות בגביע הדיוויס לעומת 11 הפסדים. ביחידים הוא רשם 16 נצחונות מול 7 הפסדים, כשהוא היה שותף ב-15 התמודדויות.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק