איצטדיון ראש הזהב? לא על הפרק

בהפועל פ"ת נדהמו לגלות שראש עיריית פ"ת, איציק אוחיון, לא מתכוון להנציח את שמו של נחום סטלמך על האיצטדיון החדש אשר מוקם בעיר. אוחיון מציע שהאיצטדיון ייקרא: "איצטדיון המושבה". האוהדים זועמים

יום ראשון 19 ספטמבר 2010
אסף בילגורי
 מאז שהחלה בנייתו של האיצטדיון העירוני החדש בפ"ת, מנהלים אוהדי הפועל פ"ת מאבק להנצחתו של גדול שחקני העיר בכל הזמנים - נחום סטלמך, בדרישה שהאיצטדיון החדש ייקרא - איצטדיון "ראש הזהב", כינוי של סטמלך המנוח.

אוהדי הקבוצה ובראשם היסטוריון הקבוצה, ניסים קלדרון ואירגון "החזית הכחולה"  אירגנו את עצומת ראש הזהב, עליה חתמו אלפי אוהדים, שחקני עבר ועסקנים בעיר כמו: איתן כבל, יורם ארבל, גברי לוי, אבי לוזון, בני קוזושווילי, מוטי קקון, אייל בגבלייטר ורבים אחרים.

אולם, למרות שהבטיח לפני מספר חודשים שהדבר יישקל בכובד ראש, הודיע ראש עיריית פ"ת, מר איציק אוחיון: "איצטדיון ראש הזהב בכלל לא על הפרק" והציע שהאיצטדיון החדש ייקרא: "איצטדיון המושבה".

הדבר עורר זעם רב בקרב אוהדי הפועל פ"ת ואנשי הקבוצה, שהיו משוכנעים ששמו של חלוץ העבר האגדי, אחד מגדולי שחקני ישראל בכל הזמנים, יונצח לעד ושמו יתנשא על האיצטדיון החדש שאמור להיות מוכן בשנה הבאה. 

בהפועל פ"ת הודיעו כי הם אינם מוכנים לוותר על הנצחת שמו של סטלמך ויעשו הכול כדי שהאיצטדיון ייקרא "איצטדיון ראש הזהב", כראוי לאדם שהטביע חותם כה עמוק בכדורגל הישראל בכלל ובהפועל פ"ת בפרט. 

היסטוריון הפועל פ"ת, ניסים קלדרון התייחס לנושא ואמר: "אנחנו לא נוותר עד אשר הצדק ייצא לאור. אני מאוד מאוכזב מראש העיר. לא ישנתי בלילות האחרונים בגלל זה. בסופו של דבר האיצטדיון ייקרא ראש הזהב ולא יעזור לאף אחד".

תמונות באדיבות היסטוריון הפועל פ"ת ניסים קלדרון.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק