לוזון: זה יום היסטורי למדינה

יו"ר ההתאחדות אבי לוזון חשף במסיבת עיתונאים את התכנון להקמת בית לאומי חדש לנבחרת: "900 מיליון ש"ח יושקעו בפרוייקט שיקום על רגליו תוך 5 וחצי שנים". 60 אלף מקומות יהיו באצטדיון

יום ראשון 19 ספטמבר 2010
שלמה חסיד

 יו"ר ההתאחות לכדורגל אבי לוזון קיים מסיבת עיתונאים ובה סיפר על התוכנית לבניית איצטדיון חדש לנבחרת ישראל, במקום האיצטדיון הנוכחי ברחוב אבא הלל ברמת גן.

לוזון סיפר כי: "900 מיליון שקל יושקעו בבנית איצטדיון חדש ומפואר בו יהיה מקום ל-60 אלף צופים. בניית האיצטדיון תושלם תוך חמש וחצי שנים, ובזמן הזה הנבחרת תשחק באיצטדיון טדי או בקריית אלעזר".

מיטב המומחים כבר ייסדו תוכנית להריסת האיצטדיון הנוכחי ובניית האיצטדיון החדש, ועל פי לוזון: "האיצטדיון החדש יהיה מרהיב, ועומד בכל תווי התקן המחמירים ביותר בעולם המודרני".

ניר פרצלינה, יו"ר חברת היכלי הספורט , שיעמוד בראש הפרוייקט, אמר: "אנחנו גאים באיצטדיון החדש שיקום, והוא יוסיף כבוד לספורט החישראלי. נקווה שהקהל יהנה ממנו ושההישגים יהיו בהתאם".

מגיע לנו ולספורטאים שלנו אצטדיונים יפים כמו בחו"ל", אמר פרצלינה, שפתח את מסיבת העיתונאים. "החזון שלנו הוא שיבנה אצטדיון מודרני ומוביל, שישלב בתוכו פונקציות רבות. מדובר בתהליך מורכב, אך הוא כבר החל ואנחנו מתכוונים לשתף בו את הציבור הישראלי. האצטדיון יהיה יעיל ונוח וישמש גם לאירועי תרבות. בעוד כחמש וחצי שנים אנו רוצים לחנוך את האצטדיון. שלב הביצוע ייערך כ-36 חודשים והעלות המוערכת היא בין 850 ל-900 מיליון שקלים".

אבי לוזון, הודה: "אני די נרגש וחושב שזה יום היסטורי למדינה. אצטדיון רמת גן קיים למעלה מ-40 שנה, וכולם מדברים כל הזמן על כך שהוא לא טוב ושהקהל לא נהנה ממנו. אני מסתובב באצטדיונים מודרניים לא מעט, וכל הזמן אני שואל 'למה אי אפשר להנות מאחד כזה גם כאן?'".

"צבי בר וכולם בעד העניין הזה", המשיך לוזון. "ממלא מקום ראש העיר הציע לי תמיד להקים פרויקט, ואפילו הצלחנו לגייס את מינהל מקרקעי ישראל. אומרים שזה גוף בירוקרטי, אבל אני שמח וגאה על העזרה שלו. זה נשמע כחלום, אבל אני מבקש - אל תעמדו לנו עם סטופר ביד. כשמתחילים פרויקט הוא גם מסתיים וזה לא משנה אם זה ייקח חמש וחצי שנים או שש וחצי שנים".

"הכי חשוב זה שבסופו של תהליך יהיה לנו אצטדיון עם 60 אלף מקומות ישיבה, שייתן את הכל לצופים ולשדרים. האצטדיון הזה ישמש גם להופעות וירים הכנסות. השאיפה היא שלא יהיו בו עשרה אירועים בשנה, אלא הרבה יותר. יהיה כאן אצטדיון משולב עם מרכז מסחרי ובנייני משרדים ויהיו הכנסות שיכסו על העלות.

"מאיפה נביא 900 מיליון שקלים? חצי מיליארד שקלים נביא ממקומות מסחריים ו-400 מיליון שקלים יגיעו במשך עשר שנים ממועצת ההימורים, שתשלם 40 מיליון שקלים בשנה. הלוואי שברגע שהאצטדיון ייפתח, נוכל להביא לכאן את גמר ליגת האלופות, כדי להביא לכאן גם תיירות ספורט".

ראש עיריית רמת גן, צבי בר: "זו דרך ארוכה, אך היא הקצרה ביותר. אחרי הרבה מאוד שנים ומפגשים עם שרי אוצר, כולנו יושבים כאן. אני חושב שייבנה פה אצטדיון ראוי, כאשר על ההתאחדות ועל אנשי הספורט והתרבות למלא את האצטדיון שייבנה בתוכן. אפשר לפתוח את שסתומי הבירוקרטיה, לצאת לדרך ולהגיע לקו הגמר במועד. ברגע שיעמוד אצטדיון, אני חושב שיהיה שינוי ביחס לכדורגל הישראלי ואני מברך על כך את כולם. העירייה תזרז את כל העניינים הבירוקרטים, כדי שהעניינים יזורזו ויהיה לנו פה אצטדיון ברמה בינלאומית".

אורלי פרומן, מנכ"לית משרד הספורט: "אצטדיון רמת גן, בעידן של היום, לא עונה לדרישות לארגונים הבינלאומיים. לשמחתנו יש יותר ויותר קבוצות במפעלים האלה ואני שמחה על המהלך". 

צילום: אתר ההתאחדות לכדורגל

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק