הפועל תא נקנסה ב-20 אלף שח

הקבוצה נקנסה ב-20 אלף ש"ח, למרות בקשה תחילה של 50 אלף ש"ח והפחתת 2 נקודות על תנאי. החוזה של אלי גוטמן עבר בבקרה התקציבית והוא יעמוד על הקווים במשחק הערב מול סכנין

יום שלישי 21 ספטמבר 2010
שלמה חסיד
הפועל תל-אביב עמדה היום אחר הצהריים (שלישי) לדין בעקבות סאגת החוזים. כידוע, החוזים של מספר בעלי תפקידים בקבוצה לא הופקדו עד היום כמתחייב בתקנון ההתאחדות לכדורגל, בין היתר של ראש הצוות המקצועי, המאמן אלי גוטמן ועוזרו, יוסי אבוקסיס. גם מספר שחקנים משחקים עדיין תחת החוזה הישן, למרות הסכמים חדשים.

ראשי האדומים הפקידו את החוזים הנדרשים עוד היום, מלבד זה של אלי גוטמן. האדומים הבטיחו להפקיד את חוזהו של המאמן עד לשעה 17:00, מה שלא קרה, ולאחר מכן קיבלו ארכה עד השעה 20:00, שעה בה הקבוצה עמדה. החוזה של גוטמן הוגש לבקרה התקציבית ואושר בזמן, מה שיאפשר למאמן הדאבליסטית לעמוד על הקווים כבר הערב בגביע הטוטו מול בני סכנין (21:00, נתניה) ובמשחק הליגה בשבת בבלומפילד מול קריית-שמונה. 

כאמור, העמדה לדין נקבעה עוד טרם הפקדת החוזים, מאחר והקבוצה לא עמדה בהתחייבות הראשונית להפקיד את חוזי הצוות עד הראשון בספטמבר. יו"ר הפועל תל-אביב, אמיר לובין הגיע לדיון ואמר: "התנאים עם גוטמן סוכמו והחוזה יגיע בקרוב לבקרה התקציבית".

למרות זאת, ואף על-פי שהאדומים ביקשו להיענש בקנס כספי בלבד, בבקרה התקציבית דרשו מעבר. הבקרה התקציבית דרשה לקנוס את האדומים ב-50 אלף ש"ח וכן בעונש הפחתת 2 נקודות על תנאי אם חוזה המאמן לא יופקד בשעות הערב. עופר אורליצקי, יו"ר הבקרה התקציבית אמר: "אנו מבקשים 50 אלף שקל קנס וכן הפחתת 2 נקודות על תנאי אם החוזה של גוטמן יופקד היום. אם לא, גוטמן לא יעמוד על הקווים במשחקי הקבוצה השבוע והבקרה התקציבית צפויה לבקש הורדת נקודות בפועל".

אמיר לובין התייחס לדברי אורליצקי ואמר: "אני מקווה שלא נקבל את עונש הנקודות על תנאי. אני מקווה שבית הדין לא יקבל את ההצעה של הפחתת נקודות על תנאי, זו לא הייתה בעיה של תזרים מזומנים אלא מו"מ. אנחנו נתקן את כל מה שצריך, זה שחשוב שלקבוצה יהיה שקט כדי שנתרכז בליגה ובליגת האלופות".
 
כאמור, למרות בקשת הבקרה התקציבית, בית הדין החליט לקנוס את קבוצת הפועל תל-אביב בקנס כספי של 20 אלף ש"ח. אם החוזה של אלי גוטמן לא היה מופקד בזמן, בנוסף לכך שמאמן הדאבליסטית לא היה עומד על הקווים בשני המשחקים הקרובים, העונש היה עשוי להחמיר. עונשים ספגו גם היו"ר אמיר לובין והמנכ"ל גבי וקצרה, שנקנסו ב-1,000 ש"ח כל אחד.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק