פאולו בנטו מונה למאמן פורטוגל

לאחר שאופציית ז'וז'ה מוריניו לא יצאה אל הפועל בעקבות סירובה של ריאל מדריד, ההתאחדות הפורטוגלית מינתה את שחקן הנבחרת לשעבר, פאולו בנטו. משחקי הבכורה מול דנמרק ואיסלנד

יום שלישי 21 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT
פאולו בנטו, מי שבעבר היה שחקן הנבחרת של פורטוגל, מונה הערב (שלישי) באופן רשמי למאמן הנבחרת הלאומית של מדינתו. בנטו מחליף את בתפקיד את קרלוס קירוש שפוטר לא מזמן לאחר התוצאות המאכזבות שרשמה הנבחרת בקמפיין וכל השעייתו מהמגרשים.

תחת קירוש פורטוגל ללא ניצחון משני משחקי הפתיחה של קמפיין מוקדמות יורו 2012. במשחק הבכורה היא ספגה בדקה ה-90 ונותרה עם נקודה בלבד לאחר 4:4 מטורף מול קפריסין. לאחר מכן היא נסעה לנורבגיה והפסידה בחוץ 0:1.

כאמור, פאולו בנטו בן ה-41 הוא האיש שנבחר להוביל את הנבחרת הלאומית של פורטוגל, אך קודם לכן היה ניסיון למנות באופן זמני ל-2 המשחקים הקרובים את אלוף אירופה, ז'וז'ה מוריניו. הרעיון הזה לא יצא אל הפועל מאחר וריאל מדריד סירבה לשחרר את "המיוחד". 

בנטו יחל את עבודתו כבר בתחילת חודש אוקטובר, אז ייערך מחזור משחקים במוקדמות יורו 2012. משחק הבכורה יהיה מול נבחרת דנמרק ב-8.10 וארבעה ימים מאוחר יותר תפגוש פורטוגל את נבחרת איסלנד.

כשחקן רשם בנטו 35 הופעות במדי הנבחרת ובין הישגיו דאבל עם ספורטינג ליסבון וגביע עם בנפיקה. כמאמן הוא זכה עם ספורטינג ליסבון פעמיים בגביע הפורטוגלי, הוביל את הקבוצה לרבע גמר גביע אופ"א ולשמינית גמר ליגת האלופות. בחודש נובמבר האחרון הוא פוטר אחרי חודשיים ללא ניצחון ליגה. 

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק