ציפינו מכיאל לנאמנות גבוהה

מנכ"ל מכבי חיפה, איתמר צ'יזיק התראיין לאתר הרשמי של הקבוצה ואמר: "גם לפיטר מסיללה היו מספר הצעות אבל הפרמטרים לא התמלאו. הוא עוד ייצא לאירופה. לא שחררנו את כיאל בקלות"

יום חמישי 23 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT
בירם כיאל עשה שדרוג משמעותי עם עזיבתו את מכבי חיפה אל קבוצת הפאר הסקוטית סלטיק, אבל אין זה סוד כי בכרמל לא אהבו את התנהלותו של בירם כיאל מול הקבוצה בחודשים האחרונים. עוד לפני העזיבה לבריטניה היה נחוש כיאל לעזוב וביקש לעשות זאת עוד במהלך העונה, למרות שאז היה משחקני המפתח של הקבוצה שהתמודדה על האליפות. 

כזכור, בירם כיאל נפצע לקראת סיום העונה ונעדר ממשחקי ההכרעה בפלייאוף העליון, אז איבדה חיפה את האליפות להפועל תל-אביב. בקבוצה כעסו על שחקן הבית שלא נתן מעצמו מעבר ועזר לקבוצה במשחקי סוף העונה.

מנכ"ל המועדון, איתמר צ'יזיק, התראיין לאתר הרשמי של הקבוצה לכבוד חג הסוכות ואמר על הקשר שעזב: " לנשיא המועדון מדיניות ברורה הדוגלת בשחרור שחקנים ולא להחזיקם בכוח. רק שאלת העיתוי קובעת. לא תמיד אפשר לשחרר כאשר השחקן רוצה. לבירם היו הצעות מבלגיה וממזרח אירופה. הוא קיטר שנשחרר אותו. אמרנו לו, והיה לו חוזה, תמתין לשעתך והוא לא מצטער שחיכה. סלטיק אינה סתם קבוצה. גם איתה היו לו בעיות כספיות ולבסוף ההידורים יושרו".

"לא שחררנו אותו בקלות אבל איתו נוצר מצב מיוחד. בכל הזדמנות הוא מצהיר שמכבי חיפה היא הבית שלו, הצענו לו לשדרג את שכרו והוא סירב. ציפינו ממנו למידת נאמנות גבוהה יותר בהתייחס להשקעה, ליחס, לתשומת הלב, לחינוך שקיבל אצלנו מגיל ילדים. הרי יכולנו לנופף בחוזהו ולומר לו שהוא מחויב לקבוצה עד תומו ולא עשינו זאת" סיכם המנכ"ל את נושא הקשר האחורי המחונן".

צ'יזיק דיבר גם על מעברו האפשרי של פיטר מסיללה, בקיץ האחרון ובעתיד: "למסיללה היו לא מעט הצעות אבל ברגע ששלושת הפרמטרים לא התמלאו, לא שחררנו אותו. ושלא יהיה ספק, בעתיד הוא ישחק באירופה".

על עסקת טוטו תמוז שנמרחה מספר שבועות עד נתק מוחלט, מה שגרם לחלוץ לעבור דווקא ליריבה הפועל תל-אביב אמר צ'יזיק: "הייתה אי הסכמה לגבי שכרו. אני חייב להתרכז בנקודה של שחקנים שאמורים להגיע כי האוהדים ניזונים מידיעות ושמועות לא מבוססות. מיטב השחקנים רצו להגיע למכבי חיפה וביניהם ברק יצחקי, אלירן עטר, תמוז ואחרים.

"אנו לא מתעקשים סתם. קיימים עקרונות לגביהם קיים קונצנזוס. נשיא המועדון לא מוצא שום סיבה ששחקן ישראלי ירוויח פי שניים או שלושה משחקן הרכב ישראלי אחר בקבוצה. זה רע לקבוצה, פוגע במעמד הקבוצה והשחקנים ורק אלה הסיבות שהשמות שהוזכרו לא הגיעו".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק