שחקני מכבי פגשו את הדלאי לאמה

מכבי אלקטרה ת"א נחתה ברוסיה לקראת המפגש מול צסק"א מוסקבה ובטיסה בין פולין וגרמניה נתקלה בדלאי לאמה הקדוש, טנזין גיאטסו.

יום שישי 24 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT

 מועדון הכדורסל מכבי תל אביב רגיל לאור הצלחותיו בארץ ובעולם, לפגוש הרבה אנשי ציבור חשובים כגון ראשי ממשלות ונשיאים, אך שום דבר לא הכין אותם למפגש המיוחד אמש. במהלך טיסת ביניים בין פולין לרוסיה, התגלה כי אורח מיוחד נמצא על הטיסה, אחת הדמויות הקדושות בעולם, הדלאי לאמה, טנזין גיאטסו. בקרב השחקנים הייתה התרגשות רבה, ומיד שלפו את המצלמות והצטלמו עימו.
.
טנזין גיאטסו, הדלאי לאמה הארבעה-עשר והנוכחי, הוא איש הדת הבכיר ביותר בבודהיזם הטיבטי ומנהיגם של מיליוני בודהיסטים ברחבי העולם. הדלאי לאמה משמש כמנהיגו הרוחני של העם הטיבטי, עומד בראש ממשלת טיבט הגולה, ופועל למען עצמאות חבל טיבט. בשנת 1989 הוענק לגיאטסו פרס נובל לשלום על פועלו בתחום המאבק הלא-אלים לשחרור ארצו.

הדלאי לאמה ביקר ארבע פעמים במדינת ישראל. הביקור האחרון החל ב-15 בפברואר 2006, ונמשך חמישה ימים, שבהם הטיף לסובלנות, הידברות, שמירת זכויות אדם, ויישוב הסכסוך הישראלי-פלסטיני בדרכי שלום.

ובחזרה לכדורסל. הצהובים שנחתו בשעת ערב מאוחרת ברוסיה, מתכוננים לחצי גמר טורניר אלכסנדר בלוב שייערך בסנט פטרסבורג, בו תפגוש מכבי אלקטרה ת"א את יריבתה רבת השנים, צסק"א מוסקבה.

מאמן הקבוצה, דיוויד בלאט, דיבר לקראת הטורניר: "אנחנו בתוך התהליך. אני מרוצה מהסגל שיש לנו, מהעבודה של החבר'ה ומהמערכת שנותנת לנו אפשרות לעבוד כמו שצריך. הטורניר האחרון היה טוב, עבדנו מאוד קשה. עכשיו אנחנו טיפה בירידה פיזית וזה טבעי. השיא שאנחנו צריכים להגיע אליו הוא בעוד חודש ולא עכשיו אז אנחנו טיפה מורידים עומס כדי לבנות את הבסיס בצורה נכונה ולאחר מכן לעלות".

"יום יום אנחנו עובדים על שיטת המשחק שלנו. יש מספר דברים שאנחנו צריכים להכין לתחילת העונה, בהגנה וגם בהתקפה. יש את נושא הרוטציות ומי משחק עם מי. זה צורך זמן - זו קלישאה אבל זו האמת. אני לא יודע אם אנחנו מוכנים לטורניר בסנט פטרסבורג אבל אנחנו קבוצה שרוצה להתחרות ואין יותר טוב במאשר לשחק נגד הקבוצות החזקות באירופה. צסק"א, פילזון וגם ספרטק בנויות ליורוליג. יהיה מאתגר".

צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק