לכו תעבדו על מישהו אחר בעיניים

לא מעניין אותי איזה ערוץ היה צריך לשדר את המשחק של גלבוע/גליל בורסאץ'. פשוט בושה שאחד המשחקים הדרמטיים ביותר בשנים האחרונות בספורט הישראלי לא שודר. שום תירוץ לא מתקבל כאן

שבת 25 ספטמבר 2010
דורון ברגר
רק לפני שלושה שבועות שפשפתי את עיניי כלא מאמין. הנבחרת הצעירה של ישראל בהדרכת גיא לוזון, באחד המשחקים החשובים שלה בשנים האחרונות, הדהימה בניצחון 1:2 בשבדיה ושיפרה, נכון לדאז, משמעותית את סיכוייה להעפיל למשחקי הפלייאוף של יורו 2011. המשחק לא שודר אז, אולם לפחות מביני עניין זכו לצפות בו בחלק מאתרי האינטרנט. חשבתי שהלקח נלמד, אבל כלום ושום דבר, כמו שאומר רון קופמן, אחד הפרשנים של ערוץ הספורט, ערוץ שלא נקי מהאשמה של יום שישי האחרון.

לא ברור למשל איפה הכבוד של ערוץ 1. הרי הפרשן במשחק הראשון בין גלבוע/גליל לורסאץ', אלי סהר, ציין כי מדובר רק במחצית הראשונה. אז איזה הגיון יש לשדר רק מחצית אחת ולא לשדר את הגומלין, שהפך לאחד המשחקים הדרמטיים ביותר בשנים האחרונות? האמת, חשבתי שערוץ 1 ישדר את המשחק, אפילו בלי שדרן ופרשן. סתם יעביר צילומי לווין עם שידור מישראל. אבל לקראת סוף המחצית הראשונה, כשהבנתי שדרמה גדולה מתרחשת בסרביה, בערוץ ה-1 העדיפו לשדר עוד תוכנית של "כך היה". 

גם אני נפעמתי מהתרגשות (ממש לא בצחוק), כשראיתי את מיטב חקלאי ישראל בשנת 1938, אבל הראש כבר התחיל לחשוב הרבה יותר על ורסאץ' 2010. זפזוף קל בערוצים גילה אפס שידורים ישירים, וכל מי שהסתמך על אתרי אינטרנט קיבל תוצאות של רק בערך. אף אתר ישראלי לא הצליח להיות מדויק ממש ועקבי בתוצאות שפרסם, עד שהתבשרנו שאלופת ישראל ניצחה רק ב-9 נקודות הפרש.

לא מעניינים אותי ההסברים והתירוצים. רק במדינת ספורט כמו שלנו מסוגלים כל ערוצי הטלוויזיה להתעלם ממשחק של אלופה ישראלית. נכון, אין לקבוצה של ליאור ליובין וחיים אוחיון המון אוהדים בישראל, אך אני מניח ששידור כזה היה זוכה לאחוז רייטניג לא רע, יחסית לכל ערוץ ספורט ביום שישי בערב. 

אז מצידי, כל ראשי הערוצים מ-1 ועד 2 ועד 10, ספורט 1, ספורט 2, ערוץ הספורט, ספורט 5 לייב וגולד, כולכם לא מעניינים אותי יותר. את הכל אני יכול לראות חי באינטרנט דרך ערוצים זרים. תמשיכו לשדר את קלן נגד הופנהיים ותמשיכו לחפש פראיירים שישלמו לכם עשרות ומאות שקלים בחודש. המזל שלכם הוא שלראשי מועצת הכבלים והלווין אין מושג וחצי מושג בשידורי ספורט (שימו לב שכל שנה אנחנו רק משלמים יותר כסף), והמזל היותר גדול הוא שגלבוע/גליל לא עברה לשלב הבא כי אחרת עוד היינו מפספסים את משחק העלייה שלה ליורוליג. 

האמת, מגיע לכולכם קללה אימתנית, אבל את האתר הזה קוראים גם כמה קוראים צעירים, ונשמור על כבודכם כשפשוט נאמר שהרסתם לי את השבת.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק