אם הוא היה מבקיע, הוא היה מתבלבל

עידן ורד היהלום שעבר בקיץ מבית"ר ירושלים למכבי חיפה שומר על קשר הדוק עם שחקני בית"ר. משחק אחד מולם הוא כבר עבר ואנשי בית"ר, כמו גם אביו יודעים שלמרות שהוא הציל את הקבוצה מהבירה, הוא עדיין אוהד אותה

יום ראשון 03 אוקטובר 2010
שלמה חסיד
ביום ראשון, בקריית אליעזר נפגשו מכבי חיפה ובית"ר ירושלים לעוד משחק שהבטיח וקיים. לשתי הקבוצות מסורת רצינית של מפגשים מרתקים בעשרים וחמש השנים האחרונות ומפגש בין חיפה לבית"ר היה תמיד מעניין.

לפני המשחק משך את מירב תשומת הלב ילד בן 20, עידן ורד, שבקיץ נאלץ להחליף כתובת, מבית"ר למכבי חיפה, בגלל המצוקה הכלכלית שהשאיר ארקדי גאיידמק בבית"ר.

אביו נמרוד ורד סיפר: "עידן לא רצה לעזוב את בית"ר, וניסה לשכנע את מי שצריך שהוא רוצה להישאר אבל הסבירו לו שהוא חייב להימכר כי אחרת הקבוצה תתפרק. הוא קיבל את ההחלטה, היום הוא במכבי חיפה והוא חייב לכבד את כללי המקצוע ולתת את הכול לקבוצתו החדשה, למרות שבטח היה לו קשה לשחק מול בית"ר".

מה הוא הרגיש לפני המשחק?

"ברור שהוא התרגש מאוד. עידן שומר על קשר חברי עם אריאל הרוש, השוער של בית"ר, ועם איתן מזרחי, שהביא אותו לקבוצה. יש לו קשר מיוחד לאוהדי בית"ר שאוהבים אותו מאוד ואם הוא היה מבקיע שער במשחק אולי בהתחלה היה מתבלבל ולא היה יודע לאן לרוץ. זה משחק העונה שלו, אבל הוא מספיק מקצוען בשביל לא לתת להתרגשות להפריע לו".

אורי מלמיליאן, האיש שנאלץ לוותר על עידן, אמר: "אני תופס מאוד מעידן גם כשחקן וגם כאדם. ברור לי שהוא הולך להיות הדבר הבא בכדורגל שלנו וכולם רואים את זה. הוא לא מרים את הראש וממשיך לעבוד קשה כי הוא יודע לאן הוא יכול להגיע, ואני מאמין שהוא יגיע לשם".

אתם לא מצטערים שויתרתם עליו?

"לא היתה ברירה אלא למכור אותו. אם הוא לא היה נמכר בית"ר היתה נכנסת לפירוק וברור שהמפרק היה מוכר אותו בשביל להחזיר חובות, כמו את יצחקי ותמוז. זה לא שמישהו לא רצה אותו, אבל היינו צריכים לפתוח את העונה בבקרה, בלי עונש של הפחתת תשע נקודות מהמאזן שלנו. מי שהרוויח פה בגדול זה מכבי חיפה שקנתה אותו ב-1.2 מיליון ד' ותמכור אותו תוך שנה-שנתיים לקבוצה בחו"ל בהרבה יותר כסף".

איתן מזרחי (בצילום), הסקאוט שהביא את ורד לבית"ר, אמר: "איציק קורנפיין שיחרר אותו בלב כבד מאוד. הוא ידע שעידן שווה הרבה יותר כסף, אבל בנקודת הזמן שבה היינו בקיץ, היו חסרים בקופה אותם 1.2 מיליון ד' בשביל שבית"ר תמשיך להתקיים וזו הסיבה היחידה שהוא נמכר, כי ברור שמבחינת כישרון הוא בדרך להיות כוכב ענק".

 איך זה לפגוש אותו?

"בשבילנו זה היה משחק מאוד מיוחד. עידן זה לא עוד שחקן שעבר בבית"ר וקבוצות נוספות, הוא שיחק פה בנוער, הפך לבן בית, נהיה בית"רי במלוא מובן המילה והתחבר לאוהדים, לקבוצה, לעיר ולמועדון. הוא חלק מהמשפחה שנקראת בית"ר, וזה לא יהיה קל, אבל זהו זה, וזה מה שיפה בכדורגל. כולנו רוצים בהצלחתו וברור  שבלב שלו הוא רוצה שבית"ר תצליח ותשגשג".

דודו בזק, הפה  של מכבי חיפה, נותן את הזוית הירוקה לסיפור: "מעבר לכך שאנחנו גאים על הצטרפותו של שחקן מהמובילים בישראל אלינו, שמחנו לגלות שמדובר באדם מדהים שמוסיף 
הרבה למרקם החברתי שלנו ומכל היבט אנחנו מרוצים מהגעתו ומהחיבור שלו למועדון ולקהל".  

תמונה: האתר הרשמי של מכבי חיפה 
 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק