אלופי הכמעט

נבחרת ישראל לא הייתה רחוקה מניצחון על אוקראינה, אך הסתפקה בתיקו 1:1 במשחק הידידות. וואליד באדיר הזכיר למה הוא בנבחרת עם שער מדהים במחצית הראשונה, קליניצ'נקו הישווה בפנדל. סהר ערך הופעת בכורה

יום רביעי 07 פברואר 2007
אשר גולדברג

לדרור קשטן יש הרבה חומר למחשבה בעקבות המשחק הערב מול ישראל לאוקראינה שהסתיים בתיקו 1:1. ישראל אמנם הייתה טובה יותר במחצית הראשונה, אך במחצית השנייה היא נחלשה ולא הגיעה להזדמנויות מאיימות.

בן סהר פתח לראשונה בהרכב של דרור קשטן, היה טוב ואף היה קרוב להבקיע שער בכורה. למרות זאת ברור כבר עכשיו שזו בהחלט לא ההופעה האחרונה שלו, ויהיה לו הרבה מה לתרום בהמשך קמפיין מוקדמות אליפות אירופה.

וואליד באדיר הבקיע את השער הראשון במשחק בדקה ה-38 עם שער מדהים מהאוויר, אך האוקראינים הצליחו להשוות בפנדל מפוקפק לאחר עבירה על סף הרחבה. מה שכן, את התוצאה הזו קשטן היה קונה מול אנגליה.

מחצית ראשונה

נבחרת ישראל פתחה בלחץ על השער האוקראיני כשיובל שפונגין בהופעת בכורה שלח כדור רוחב מצד ימין, אך בן סהר התקשה להגיע לכדור שנהדף לקרן. גם בהתקפות הבאות ישראל הייתה קרובה לעלות ליתרון, אך זה לא קרה בשל הערנות בהגנה האוקראינית.

בדקה ה-10 אנטולי טימשצ'וק שלח בעיטה חזקה מרחוק לעבר שערו של דודו אוואט, אך שוער נבחרת ישראל הדף את הכדור היטב.

כעבור דקה מהלך שהחל בעמית בן-שושן מצא את בן סהר שהחליף מסירות עם בניון, הקפטן העביר כדור למרכז הרחבה, אך ההגנה האוקראינית הצליחה להרחיק. 

בדקה ה-27 הגיעה ההזדמנות הטובה ביותר של אוקראינה עד כה כשההגנה של ישראל חלמה אך אנדריי וורונין בעט מול שער ריק גבוה מעל השער.

כעבור שתי דקות שוב הזדמנות נפלאה לאוקראינה לעלות ליתרון כשזיו וגרשון לא סגרו את שבצ'נקו, וזה שלח בעיטה אדירה מקרוב, אך אוואט בהצלה הירואית הצליח להדוף.

בדקה ה-38 זה הגיע: הרחקה גרועה של בוגדן שוסט מצאה את הרגל של ואליד באדיר ששלח פצצה כמו שרק הוא יודע פנימה לפינה הימנית, 0:1 לישראל.

מחצית שנייה

דרור קשטן לא ערך שינויים בהרכב של הנבחרת. שתי הנבחרות עלו מעט רדומות, אך בדקה ה-54 בן סהר הגיע להזדמנות טובה ויכול היה להבקיע שער ראשון בבוגרת. סהר קיבל כדור מבן-שושן, ובעט כדור מ-16 מטר שיצא החוצה.

בדקה ה-72 אוקראינה הגיעה לרחבה כשסלים טועמה ביצע עבירה על רוסלאן, השופט פסק על בעיטת עונשין מ-11 מטר. קליניצ'נקו בעט את הכדור טוב, אוואט הדף, הכדור חזר אליו והוא הבקיע, שוויון 1:1.

הרכבים

ישראל: דודו אוואט; יובל שפונגין, שמעון גרשון (תומר בן-יוסף/59), טל בן-חיים, יואב זיו; אריק בנאדו, וואליד באדיר, סלים טועמה (יניב קטן/82), עמית בן-שושן, יוסי בניון, בן סהר (סלים טועמה/70).

אוקראינה: בוגדן שוסט; דמיטרו צ'יגרינסקי, אלכסנדר רומנצ'וק (ויאצ'סלב וידרסקי/64), לדימיר יזרסקי, אנדריי רוסול, יבגן לבצ'נקו, מקסים קליניצ'נקו, אולג גוסב, אנטולי טימושוק (טאראס מיכאליק/46), אנדריי שבצ'נקו (אלכסיי בליק/61), אנדריי וורונין (ארטם מילבסקי/46).

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק