הצעירים יצבעו את הכדורגל

המאמן הלאומי מרוצה מהתיקו 1:1 נגד אוקראינה ומכוון לדור הצעיר: אם תהיה סבלנות, התוצאות תגענה. בן סהר שערך בכורה: בהתחלה התרגשתי, אני בטוח שעוד אשתפר

יום רביעי 07 פברואר 2007
אשר גולדברג

נבחרת ישראל יכולה אולי לראות את עצמה מאוכזבת מהתיקו 1:1 הערב (רביעי) מול אוקראינה, בעיקר כי היא הייתה טובה יותר במחצית הראשונה.

וואליד באדיר העלה את ישראל ליתרון במחצית הראשונה עם שער מרהיב של וואליד באדיר, אך נכנעה לשער של קליניצ'נקו בפנדל מפוקפק במחצית השנייה.

דרור קשטן, מאמן הנבחרת: "סך הכל אני יכול לחלק את המשחק לשתי מחציות. מאחת הייתי מאוד מרוצה מהנבחרת, שבה הבקענו שער מרהיב ביופיו, הגענו גם ללא מעט מצבים. במחצית השנייה הייתה קצת ירידה, אולי בשל עייפות מסויימת, אבל סך הכל הנבחרת עמדה טוב על המגרש, הראיה לכך היא שהאוקראינים לא הגיעו להזדמנויות רבות".

קשטן ביקר את החלטת השופט לשרוק לפנדל לזכות האוקראינים: "ההחלטה של השופט לשרוק פנדל הייתה שגויה. הפאול, אם היה בכלל היה מחוץ לרחבה. בסך הכל במחצית השנייה לא הגענו להזדמנות ממשית. אם מסכמים את המשחק יכולנו לראות שוויון בכוחות בין שתי הנבחרות. יכול להיות שבמחצית השנייה האוקראינים החזיקו מעט יותר בכדור, אבל כמשחק ידידות והכנה ובתהליך של שילוב שחקנים צעירים ששניים מהם זו הופעת הבכורה שלהם. אני מאמין בדור הצעיר הזה, הוא מאוד כשרוני, ואם תהיה לאנשים סבלנות אנחנו נמשיך בתהליך הזה, התוצאות הן בהחלט תגענה".

קשטן הוסיף לגבי הצעירים: "מכניסתי לתפקיד הוזמנו שחקנים צעירים והם שולבו במהלך כל המשחקים החל מהמשחק הראשון נגד סלובניה. גם עמית בן-שושן, גם טוטו תמוז שותפו וזה חלק מהתהליך. בכל מקרה, לא צריך לצפות שהם יושיעו. הם שחקנים כשרוניים ולכן הם נמצאים בנבחרת. אני צופה לכדורגל הישראלי עתיד מאוד מזהיר עם הכשרונות הללו. הצעירים יצבעו את הכדורגל הישראלי בצבעים ורודים".

בן סהר: "בהתחלה התרגשתי, וכשראיתי את הקהל עוד יותר התלהבתי. זו הופעה ראשונה, ואני בטוח שאני עוד אשתפר. השחקנים עזרו לי ומפה ממשיכים הלאה. בינתיים אני מרגיש את המשחק הזה, ואני עדיין לא חושב על המשחק הבא. מתי שהוא יגיע נדבר עליו. היה לנו משחק טוב עד הפנדל, וגם תוצאת תיקו היא תוצאה טובה".

דודו אוואט: "היה משחק מצויין, הנבחרת רצה היום הרבה, הגענו להרבה מצבים. עד שכבר עצרתי פנדל, בסוף זה נכנס. הדרך שבה השגנו את התוצאה הזו יותר חשובה מהתוצאה. יש לנו הרבה מה לשפר. אני חושב שעשינו היום משחק יוצא מן הכלל. אני לוקח מהמשחק היום את היחס החיובי שאנשים התייחסו אליו. אנחנו לא רגילים לשחק עם קצת קהל, אבל השחקנים נלחמו ושיחקו היטב מבחינה טקטית".

יוסי בניון, קפטן נבחרת ישראל: "הרגשתי היום מצויין. יש שחקנים חדשים כמו בן סהר שקיבלו הזדמנות. הוא מוכיח שמגיע לו, הוא התרגש קצת בהתחלה. ראינו דברים חדשים כמו אריק בנאדו בקישור האחורי שעשה עבודה מצוינת. אני לא יודע אם היה פנדל, אבל חבל שספגנו. לקראת אנגליה, אני בטוח שנגיע עם שחקנים נוספים. נגד אנגליה יהיה סיפור שונה לגמרי, ונקווה להוציא תוצאה טובה".

צילום ועריכה: יותם רונן

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק