תמיד נזכור את חללי היא

יו"ר הוועד האולימפי העולמי, ז'אק רוג ערך היום מסיבת עיתונאים במשרדי הוועד האולימפי בת"א והבטיח להנציח את אסון חללי הי"א באולימפיאדה במינכן. רוג הוסיף: "ערכנו לא מעט אירועי זיכרון ולעולם לא נשכח את אותו אירוע"

יום חמישי 07 אוקטובר 2010
אסף בילגורי
 נשיא הוועד האולימפי העולמי, ז'ק רוג ממשיך את המסע שלו בישראל. אחרי שנפגש אתמול עם הנשיא שמעון פרס ונערך לכבודו טקס חגיגי בערב במלון דן, התפנה רוג כדי לערוך היום מסיבת עיתונאים במשרדי הוועד האולימפי בת"א.

רוג, פתח בדברים ודיבר על המסע שעבר ברמאללה: "זיהיתי רצון גדול בשני הצדדים לקדם ספורט וגם את השלום, שזה מאוד חשוב עבורנו. אני רוצה לברך את האיגוד האולימפי הישראלי על האירוח היפה"

רוג, התבקש להתייחס לעובדה שעד עכשיו לא היה גינוי של אסון רצח י"א הספורטאים במינכן מצד הוועד האולימפי הבינלאומי: "הוועד האולימפי הבינלאומי תמיד יזכור את הספורטאים שנרצחו במינכן. זו היתה טרגדיה נוראית והוועד האולימפי הבינלאומי תמיד זוכר את אותו אירוע טראגי ומציין אותו באירועים שנתיים. ערכנו לא מעט אירועי זיכרון ולעולם לא נשכח את אותו אירוע".

על ההחרמה של ספורטאים ישראלים על ידי מדינות ערב, אמר רוג: "אם אתלט לא מסכים להתחרות, אז הוא ייענש. הבעיה היא שיש מקרים שמביאים פתק מהרופא, אבל אם לא היה כזה פתק אז היו סנקציות ברורות". לגבי האולימפיאדה הבאה אמר רוג: "יהיו שינויים בענפי הספורט, למשל אגרוף, רוגבי וגולף".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק