סוף הדרך: פאר נעצרה בחצי הגמר

הדרך המפוארת של שחר פאר בטורניר בייג'ינג הסתיימה עם הפסד בחצי הגמר למדורגת מספר 1 בעולם, קרולין ווז'ניאקי בשתי מערכות, 5:7 2:6. פאר תשמור על המקום ה-13 בעולם ותמשיך לטורניר אוסאקה ביפן

שבת 09 אוקטובר 2010
מערכת TELESPORT
שחר פאר רשמה את אחד הטורנירים הגדולים ביותר בקריירה שלה, אבל זה הספיק אך ורק עד לשלב חצי הגמר. שחר פאר, המדורגת כיום במקום ה-13 בעולם, נעצרה בחצי גמר טורניר בייג'ינג רק על-ידי המדורגת מספר 1 בעולם, קרולין ווז'ניאקי.

ניצחון על המדורגת הראשונה בעולם יכול היה להקפיץ את הישראלית עד לעשירייה הראשונה בעולם, מיקום אותו שחר מעולם לא הצליחה לרשום, אבל בעקבות ההפסד היא תסתפק במקום ה-13 המכובד, עליו היא תשמור לעת עתה. 

מטורניר בייג'ינג תמשיך שחר פאר ליפן, שם תשתתף בטורניר אוסאקה על סך פרסים של 220 אלף דולר. פאר מדורגת 3 בטורניר ביפן, כשלפניה מדורגות סמנתה סטוסור (8 בעולם) ומרין ברטולי (14 בעולם). בסיבוב הראשון ביפן תפגוש פאר את היפנית, דוי מיסאקי.

מהלך המשחק:

שחר פאר פתחה את חצי הגמר היטב והשיגה שבירה כבר במשחקון הראשון, אולם המדורגת מספר 1 בעולם התעוררה מהר והפכה את התוצאה במהירות ל-1:2. הבעיה של פאר הייתה שהדנית הבינה את גודל הסכנה בעקבות השבירה והעבירה הילוך במיידי ועלתה ליתרון 1:4 מהיר במיוחד.

דווקא במשחקון השמיני, כשפאר בפיגור 2:5, הישראלית חזרה למשחק ובגדול. הדנית איבדה שתי נקודות מערכה ופאר חזרה עד לתוצאה של 5:5 בקאמבק מופלא. למרות זאת, פאר נשברה דווקא במשחקון האחרון לפני שובר השיוויון ואיבדה את המערכה הראשונה. 5:7 לדנית. 

המערכה השנייה נפתחה בדומה לתחילת המשחק, ופאר שוב שברה כבר בפתיחה. הפעם אמנם שחר עלתה ליתרון 0:2, אבל הדנית עשתה בדיוק כמו במערכה הראשונה, התעשתה במהירות והשוותה ל-2:2. משם נותרה רק שחקנית אחת על המגרש וכאמור המערכה הסתיימה ב-2:6 לקרולין ווז'ניאקי, מה שהכריע את המשחק.

צילום: Getty Images

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק