אתה רשאי לצאת לחופשה נוספת

לואיס פרננדס הוא לא באמת מאמן נבחרת ישראל. הוא כותב בלוגים, שדרן רדיו, שחקן עבר מפואר שבזמנו הפנוי מוצא גם זמן לאמן שחקנים שהוא לא מכיר. איתו, אין לנבחרת ישראל שום סיכוי בקמפיין הנוכחי

יום ראשון 10 אוקטובר 2010
דורון ברגר

 עשר שעות לפני המשחק מול קרואטיה שוחחתי עם אחד מאנשי הצוות המקצועי של הנבחרת. "שנים", הוא  אומר, "שנים, לא הייתה הכנה כזאת למשחק נבחרת. פשוט 10". מכיוון שאני פחות מתרגש מלואיס פרננדס ולא מאמין במאמן שלא נכח בשניים משלושת מחזורי הליגה האחרונים, חוויתי את דעתי בפני אותו איש מקצוע. על פי הערכתי הסיכוי שלנו להשיג נקודה מול קרואטיה הוא קלוש. איש המקצוע, שמע ופסק: "כל הקופמנים והשלמה שרפים מבלבלים את המוח".

אולי. גם אני לא חושב שהביקורת של שרף, היא עניינית נטו. אבל אני כן חושב שלנבחרת ישראל יש היום בעיקר בעיה אחת. היא נבחרת ללא מאמן. נכון, יש לה מאמן על הנייר, אבל לואיס פרננדס עסוק בדברים אחרים.

הבעיה הגדולה היא שפרננדס ואנשי הצוות המקצועי שלו, באמת חושבים שכך צריך לעבוד. באמת משוכנעים שמגיע להם ציון "10", על ההכנה למשחק.  בבלוג שלו, פרננדס גם דאג, באופן מביך במיוחד, לציין שיוסי בניון פירגן לו ביום שישי האחרון.

 בקיץ הוא פירשן בתחנת רדיו צרפתית במקום להיות במונדיאל (ולמשל, לצפות מקרוב ביוון). ומאז חזר לישראל, הוא עוסק בעיקר בכתיבת בלוגים באתר אינטרנט צרפתי ובשידור רדיו יומי לתחנת הרדיו RMC. אימון נבחרת ישראל? איך אמר לא מזמן יצחק שום: "אני לא חושב שיש לו זמן נבחרת".

שאף אחד לא יספר לי שלואיס פרננדס תהה היטב על קנקנו של אלרואי כהן, שאף אחד לא יגיד לי שאפשר לתת את הבמה לתמיר כהן שלא ראה דקת משחק העונה בפרמייר ליג. שאף אחד לא יגיד שיש מקום לשחק עם שלושה שחקנים התקפיים בלבד בהרכב, במשחק ביתי. 

לשחקני נבחרת ישראל יש התלהבות. איתי שכטר הוא כיום הישראלי בכושר הטוב ביותר. אין טענות גם לדודו אוואט או טל בן חיים. פשוט, הבנו שכבר שאין שיטה ואם יש, משנים אותה כמה פעמים בזמן משחק, תוצר של שדרן רדיו.

ושיהיה ברור, קרואטיה היא באמת נבחרת מעולה, סביר להניח שגם עם מאמן אחר, ישראל הייתה מפסידה. אבל עם מאמן אחר, לפחות הייתה תקווה להמשך. עם המאמן הנוכחי, יש בעיקר חשש. מה שכן, מעניין איך הוא יתייחס לאירועים בבלוג הבא. מה שבטוח, צחוקים יהיו שם.

רבים הזכירו את עניין היום הולדת. אבל למי ששכח, בשבוע שעבר, זו הייתה הפעם השנייה בתוך חודש, שפרננדס לקח חופשה. שתי חופשות בחודש כה מכריע. שני מחזורי ליגה, השלישי והחמישי, פרננדס פספס. אחרי המשחק מול קרואטיה אפשר רק לאשר לו מראש חופשה נוספת. שתהיה אפילו ארוכה. מבטיחים לא להתגעגע.

 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק