איזה עונש...

מהיום הראשון שלו בנבחרת הכול נראה כל כך צפוי ורע, עד שהיו כמה ששאלו 'אולי, שמא, פרננדס מבלף אותנו ושומר משהו לזמן אמת'?. עובד קראוס מבטיח שהרע מכל עוד לפנינו

יום ראשון 10 אוקטובר 2010
עובד קראוס
 מה שמעליב יותר מהכול הוא שקרואטיה ניצחה בהליכה, כמעט בזחילה. תוך שהיא מציגה יכולת פושרת, השיגה קרואטיה שלוש נקודות קלות, כאילו שיחקה נגד מלטה ואולי נגד מלטה זה היה לה אפילו קשה יותר. לכו תדעו. יותר משזה אומר שקרואטיה היא אכן נבחרת המבססת מעת לעת את מיקומה בדרג הראשון האירופי, זה אומר על נבחרת ישראל. 

כמה שזה נשמע בנאלי, אילו העסקנים הקטנים לא היו מפריעים לי ולאבי לוזון להביא את רוברטו דונאדוני לכאן, יתכן מאוד והיינו עכשיו עם 9 נקודות ומקום ראשון, בדרך ליורו היסטורי. אולי לא, אבל מה שבטוח, לא דונאדוני ולא אף מאמן מהשורה הראשונה שהיה מועמד לאימון הנבחרת, היה מסיג את ישראל למקום בו היינו ביום שהחל שלמה שרף את הקדנציה הראשונה שלנו.

אין לי ספק שמינוי לואיס פרננדס נכפה על אבי לוזון. הוא לא רצה בו, אך נאלץ להיכנע לאלו שזעקו חמס על סכומי הכסף המוגזמים שהיו משולמים למאמנים מהדרג הבכיר.  איפה ההיגיון לפסול לשלם למאמן בכיר הרבה כסף בשביל לקבל את לואיס פרננדס בפחות כסף? דרור קשטן שלשל לכיסו הרבה פחות מהצרפתי הססגוני וכבר כעת ניתן לומר שהיה שווה פי-2.

מדהים, אבל מהיום הראשון שלו בנבחרת הכול נראה כל כך צפוי ורע, עד שהיו כמה ששאלו 'אולי, שמא, פרננדס מבלף אותנו ושומר משהו לזמן אמת'? בולשיט. נבחרת ישראל שבזמנו עוד הייתה במקום ה-16 בדירוג, תמצא עצמה מהר מאוד בסמוך ללטביה. אולי אחריה, לכו תדעו.

לואיס פרננדס חי נכון. את ערכו המקצועי הבינו כבר מזמן בצרפת ובאירופה ולא בכדי הוא לא קיבל הצעות קוסמות בשנים האחרונות. הרס נבחרת ישראל שהחל עם כניסתו לתפקיד לא בא לידי ביטוי רק בתפקודו באימונים או במשחקים, אלא באנשים שהביא עמו והוא קרוב אליהם. חילופי מאמני הכושר מגוחכים ואם אבי לוזון לא היה עוצר מהלך מטומטם נוסף, גם שורה אובארוב היה מוחלף. ומי משפיע על פרננדס? אני מקווה שבקרוב יגלו כי יש כאן מחדל שזועק לשמיים. יש מכנה משותף בין כמה מוזמנים, עניין שחייב להתגלות. אבל בשביל זה יש עיתונות.
מקצועית, אנחנו על הפנים. הכי על הפנים שהיינו אי-פעם. מה עושה פרננדז באימונים, או גרוע מכך: מה הוא נותן לאחרים לעשות? מישהו מבין את ההרכב הזה? את המשחק המיותר בציוות המגנים? את חוסר הגיבוי שגילי ורמוט נחוץ לו? את ההתקפה חסרת האיום והמחץ? את ההרכב המוזר? את היעדר האסטרטגיה?

אפרופו עיתונות, תענוג לקרוא את עמיר פלג בשבועיים האחרונים, אבל כמה חבל שברגע האמת בו יכול היה, כבעל טור משפיע בעיתון של המדינה, לתרום להבאת מאמן בעל שיעור קומה, הוא בחר להצטרף ללהקת דמעות התנין שביכו את הכסף שההתאחדות אמורה לשלם למאמן שכזה. בגלל זה, בין היתר, נתקענו עם פרננדז וטל בנין.

החדשות הרעות חברים, היא שזה ימשך כנראה עד תום הקמפיין. ייסורים רבים צפויים לנו עד שהנבחרת תנפח את נשמתה האחרונה. אחת מהתחנות במסע העצוב הזה תהיה ביום שלישי באתונה. גם ליוונים יש מאמן זר, פרננדו סנטוס. מישהו שאנחנו מכירים ניסה להציע את לואיס פרננדז כמחליף לאוטו ריהאגל... היוונים התגלגלו מצחוק. אצלם נותנים ליו"ר ההתאחדות לעבוד, כאן שמים לו רגליים. ולכן, כולנו משלמים ונשלם את המחיר. איזה עונש...

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק