הנתון המחפיר של נבחרת ישראל

בחינת הנתונים הסטטיסטיים מגלה: "נבחרת ישראל לא יודעת לחזור מפיגור. ב-14 השנים האחרונות פיגרה ישראל ב-30 משחקים רשמיים והצליחה לנצח רק באחד. הנתון שמסביר את ההתפרקות אתמול

יום ראשון 10 אוקטובר 2010
דורון ברגר
נבחרת ישראל אומנם אינה נחשבת לאחת מאריות הכדורגל של אירופה, אבל למרות זאת, לא מעטים מחובבי הכדורגל באירופה יודעים שישראל מסוכנת מאוד והצליחה להשיג תוצאות מכובדות לא מעטות ב-20 השנים האחרונות.

אולם, במוצ"ש התברר שוב כי ישראל היא נבחרת חסרת אופי שמשום מה נשברת לאחר שהיא סופגת שער. בחינה מדוקדקת של הסטטיסטיקה מגלה שישראל פשוט לא מסוגלת לחזור מפיגור לניצחון ולא חשוב מי היריבה והיכן נערך המשחק.

הנתון הזה הוא מדהים, בטח בהתייחס לנבחרת ישראל: ב-14 השנים האחרונות פיגרה ישראל ב-30 משחקים רשמיים. ישראל הצליחה לנצח רק באחד מהמשחקים האלה, לפני כשנתיים מול מולדובה. 10 משחקים היא סיימה בתיקו והפסידה ב-19המשחקים הנוספים בהם נקלעה לפיגור. ישראל נכנסה לפיגור מול הנבחרות בכל הרמות והדרגים, בבית ובחוץ.

הספירה שלנו החלה בספטמבר 1996, אז ישראל עשתה מהפך נהדר במסגרת המחזור הראשון של מוקדמות גביע העולם 1998. ישראל פיגרה 1:0, אך שני שערים של טל בנין מהנקודה הלבנה ורונן חרזי, הובילו לניצחון 1:2. עברו 12 שנה עד שישראל הצליחה שוב להפוך פיגור לניצחון. זה קרה במשחק מול מולדובה במסגרת מוקדמות מונדיאל 2010. ישראל ספגה שער בדקה הראשונה, אך עומר גולן וקלמי סבן הובילו למהפך.

ישראל פיגרה באיצטדיון ר"ג בעשרה משחקים והפסידה בחמישה מהם, לספרד ולדנמרק במוקדמות יורו 2000, לקרואטיה במוקדמות יורו 2008, ללטביה במוקדמות מונדיאל 2010 ובמוצ"ש האחרון לקרואטיה. 5 פעמים בלבד הצליחה ישראל לסיים בתיקו: מול אירלנד, שוויץ וצרפת במוקדמות מונדיאל 2006 ומול יוון ושוויץ במוקדמות מונדיאל 2010.

יש לציין כי גם במשחקי מוקדמות יורו 2004 פיגרה ישראל במשחק ביתי מול צרפת והפסידה 2:1, אך המשחק לא נערך בר"ג אלא בפאלרמו שבאיטליה. באותו קמפיין ישראל גם נקלעה לפיגור מול מלטה וסיימה בתיקו 2:2, במשחק שנערך בטורקיה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק