המטרה היא לפתח את ענף הכדוריד

איגוד הכדוריד ערך את מסיבת העיתונאים המסורתית לפתיחת העונה. שמה של הליגה השתנה ויהיה "ליגת ווינר ביג" בזכות הסכם אימוץ עם מועצת ההימורים

יום שלישי 12 אוקטובר 2010
שלמה חסיד

מסיבת העיתונאים הרשמית של איגוד הכדוריד נערכה הערב (שלישי). שמה של הליגה השתנה ויהיה "ליגת ווינר ביג" בזכות הסכם אימוץ עם מועצת ההימורים, כאשר  הטוטו-WINNER יעניק  את חסותו לכדוריד הישראלי ויהיה שותף פעיל לפיתוחו וקידומו של הענף המרתק וההישגי הזה.

מנכ"ל הטוטו-WINNER, עופר פרי, מדגיש: "משהו טוב קורה בכדוריד בשנים האחרונות - יו"ר האיגוד דורון שמחי משנה את פני האיגוד ומתנהל על בסיס עסקי, מציב לעצמו יעדים ואתגרים הישגיים וממצב את הענף בתודעה הציבורית כספורט אטרקטיבי.

"החיבור של הטוטו למהלכים החדשים של הכדוריד הוא טבעי. בשנים האחרונות אנו מעניקים חסות שיווקית לענפי הכדורגל והכדורסל וכעת אנחנו עושים צעד נוסף במדיניות המוצהרת שלנו לקדם את שאר ענפי הכדור ולעשותם איכותיים יותר, פופולאריים יותר והישגיים יותר.

"לענף הכדוריד היו בעבר ולאחרונה הישגים בזירה הבינלאומית. רק בשנה שעברה השתתפה הנבחרת האולימפית באליפות אירופה ובעבר השתתפה הנבחרת הלאומית גם בטורניר הגמר של היבשת.

"הישגים האלה מצביעים על פוטנציאל, שניתן לממשו באמצעות תכנית פעולה סדורה, שיטתית ומקצועית.  בדיוק למען המטרה הזאת נרתמנו לסייע, ובעונה הקרובה נעמיד לראשונה חסות שיווקית לליגת הכדוריד, בשמה החדש - ליגת "ווינר ביג", והוא יעמוד על 700 אלף ש"ח.

"סכום זה יאפשר, בין השאר, חשיפה טלוויזיונית של ליגת הכדוריד לכל אורך העונה ויביא את המשחק לכל בית בישראל.  הוא יקרב אליו חובבי ספורט, קהלים חדשים ובני נוער וייתן רוח גבית לפעילות הספורטיבית. הוא גם יצור בסיס עסקי חשוב לענף, שניתן יהיה למשוך אליו גורמים מסחריים נוספים. אני מוצא לנכון להודות גם לערוץ הספורט אשר נרתם כאמור למשימה וישדר את משחקי הליגה".

הטוטו מסייע גם באופן שוטף לפעילות הענף ומעמיד לרשותו מדי שנה סכומים ניכרים:
כ-2 מיליון שקל לאיגוד עצמו ועוד וכ-4 מיליון שקל לאגודות ברחבי הארץ. יש לציין כי תקציב זה עלה בשנה החולפת בכ-30% !

יו"ר האיגוד דורון שמחי אמר: "המטרה היא לפתח את הכדוריד בארץ. עשינו את זה עם התאחדות בתי הספר, והשנה תהיה גם ליגת תיכונים וליגת העל. אני מקווה שנצליח להחדיר את הכדוריד מעבר למרכז".

"אנחנו לא הולכים לשנות את מבנה הליגה. יישארו 12 קבוצות בליגת העל. סיבוב ראשון בו יהיו משחקים בין כולן. סיבוב שני של פלייאוף עליון ותחתון, ואחרי זה הפיינל פור".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק