0

בהילוך נמוך, ניצחון למכבי

הצהובים של דיוויד בלאט לא הרשימו בניצחון 72:80 על אופיצי ראשל"צ, פחות משבוע לפני פתיחת סדרת משחקי ההצלבה מול קאחה לבורל

יום חמישי 17 מרץ 2011
מערכת TELESPORT
מכבי תל אביב ואופיצי ראשל"צ פתחו הערבĠ(חמישי) את המחזור ה-22 בליגת העל, במשחק אשר הוקדם בעקבות פתיחת סדרת משחקי ההצלבה בין הצהובים לקאחה לבוראל. מכבי ניצחה 72:80 בסיום, בתום משחק שלא התעלה לרמה גבוהה במיוחד מצידה.

מאמן הצהובים דיוויד בלאט אמר בסיום: "כל משחקȠמשפיע לקראת ויטוריה, לחיוב או לשלילה. לא שיחקנו טוב בשלבים רבים של המשחק ונצטרך להשתפר. נהיה חייבים להגיע לוויטוריה בכושר הכי טוב שאפשר כי מצפים לנו משחקים קשים נגד קבוצה מאומנת ומנוסה".

"אנחנו מכירים אותם היטב ונצטרך להפגין רמה טובה. ניסינוȠלאפשר היום מעט דקות מנוחה לשחקנים מרכזיים וזה חלק מהסיבה ששיחקנו פחות טוב. עברנו עונה שלמה עם דקות רבות על הגב של חלק מהשחקנים, אבל צריך למשחקים בספרד צריך לבוא בכל הכוח כדי להשיג משהו שאף אחד בתחילת העונה לא חלם, אבל עכשיו כן. היינו במאני טיים כמה פעמים Ӕשנה ועכשיו זה עוד אחד, זה מהרגעים שחייבים להיות בהם בפוקוס מלא והכי טובים שאפשר".

מהלך המשחק:

פתיחת המשחק היתה מקרטעת מצד שתי הקבוצות. ראשל"צ עלתה ליתרון 4:10, ודיוויד בלאט מיהרĠלהזעיק פסק זמן. הפער כבר צמח ל-6:15 מדהים, אבל 4 נקודות של פרקינס ו-2 נוספות של בלו צימקו את ההפרש ל- 15:11.

הריצה של הצהובים נמשכה גם בפתיחת הרבע השני, ולוח התוצאות הורה על שוויון 15:15. שתי שלשות שӜ מורגן החזירו את היתרון של הכתומים ל-19:24. אבל בלו הגיב בשתי שלשות מן העבר השני והשלים מהפך 24:27. הפער של מכבי צמח ל-26:38 וגם פסק זמן של אפי בירנבוים לא עצר את המומנטום, בדרך ל- 29:43 בתום המחצית הראשונה.

ברבע השלישי הߛתומים נגסו בהפרש, בניצוחם של מגי וסואן, ומכבי הוליכה רק 53:61 עם הירידה לרבע המכריע, לאחר 18:24 נקודות ברבע לזכותה של ראשל"צ. 

בפתיחת הרבע הרביעי השיבו לעצמם הצהובים את השליטה ואת היתרון הדו ספרתי, כשרצו ל- 53:68 מהירĮ לאחר מכן הורידו חניכיו של דיוויד בלאט הילוך, אבל זה הספיק להם לניצחון 72:80 בסיום.

תגובות

טלספורט בפייסבוק