הפועל פת: לא נופיע לדרבי

אחרי שבית הדין העליון של ההתאחדות החליט לדחות את הערעור בנוגע להרחקתו של ג'ונתן אסוס, קיים המועדון מסיבת עיתונאים דרמטית. דני לוי: "הכדורגל הישראלי מת". אנחנו לא מופיעים לדרבי בשבת"

יום חמישי 14 אוקטובר 2010
אסף בילגורי

אחרי שבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל דחה היום את ערעורה של הקבוצה בנוגע להרחקתו של קשר הקבוצה ג'ונתן אסוס, החליטה הפועל פתח-תקווה לכנס מסיבת עיתונאים דרמטית ובה הודיעה: "אנחנו נחרים את הדרבי. הכדורגל בארץ מת בגלל ההתאחדות לכדורגל".

בהפועל פ"ת זועמים על החלטת בית הדין ובשל כך קיימו את מסיבת העיתונאים הדרמטית באצטדיון הלאומי ברמת-גן, שם הופנתה אצבע מאשימה כלפי דייני ההתאחדות לכדורגל. בפ"ת זועמים על החלטות בית הדין של ההתאחדות לכדורגל וטוענים כי רודפים אותם פעם אחר פעם לאורך שנים, כאשר מקרה ג'ונתן אסוס היווה את השיא.

ההחלטה הדרמטית של המועדון התקבלה מאחר שבקבוצה יש טענות קשות כלפי ההתאחדות לכדורגל על תיזמון ההחלטה להרחיק את אסוס, דווקא לפני הדרבי שייערך בשבת, וזאת למרות שאסוס הורחק בעקבות המשחק מול מכבי שהתקיים לפני כשבועיים. יש לציין כי במהלך מסיבת העיתונאים הבהירה הפועל פ"ת כי אבי לוזון הוא לא הגורם שאליו יש לפנות במקרים אלה וכי הפועל פ"ת לא רואה בה בו כאשם במקרה ג'ונתן אסוס.

את מסיבת העיתונאים פתח עו"ד שי אליאס, היועץ המשפטי של המועדון: "הצגנו את הפרוטוקולים של הדיון ואת הראיות שלנו, מהן עולה שהנאשם לא תקף אף אחד. זו החלטה שאין בה התייחסות לגופו של עניין. זאת הפעם הראשונה שבית הדין של ההתאחדות לכדורגל מגיב לתלונה שמוגשת על אזרח ועוד עושים בירור על טענות אלה. חמור מכך, הרשיעו את השחקן. הנזק שנגרם למועדון הוא בלתי הפיך, בייחוד למשחק הדרבי. בעקבות כל האירועים החלטנו שלא להגיע למשחק בשבת".

דני לוי, יו"ר עמותת הפועל פתח-תקווה פתח במתקפה חריפה: "כולם מכירים בארץ את התקנון שמותר לשתף 5 זרים, אבל למכבי חיפה לפני עשור היו שישה זרים במשחק נגד הפועל פ"ת. היה להם את יעקובו ואז אביבי המציא את 'חוק יעקובו'. מכבי חיפה שיחקה נגדנו עם 6 זרים, זה היה פטנט עולמי על שם ההתאחדות לכדורגל. זו היתה בפעם הראשונה, אבל מאז קרו עוד הרבה דברים".

דני לוי המשיך בטענותיו נגד בית הדין: "אני מודה ואומרבפני כל המדינה- אני מוכן להביא את שלום אבן עזרא, את ג'ונתן אסוס ואת מנהל אצטדיון בלומפילד, איתן שור למכונת אמת . אם אסוס טועה אני אשלם מכיסי 100 אלף  אבל הכל שקר וכזב".

לאחר מכן כוונו הדברים אל יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון: "אני יודע שאין לך יד בדבר. מכבי פ"ת תעשה הכל כדי שג'ונתן אסוס לשחק, אני יודע ואומר את זה בפה מלא. אבי, קח מנהיגות ותתקן את העוול שנעשה לפ"ת. מה ששלום אבן עזרא עשה זה אחד הדברים הכי חמורים בעולם. אנחנו הולכים עם זה אל מבקר המדינה. לא יכול להיות שהפועל פ"ת תיקרע לגזרים כל הזמן. הכדורגל הישראלי מת. אנחנו לא מופיעים לדרבי ושיהיה מה שיהיה. אבי לוזון צריך להתעשת".

כזכור, אתמול בערב (רביעי) עמד ג'ונתן אסוס לדין בהתאחדות לכדורגל בעקבות התנהגותו באצטדיון בלומפילד וכן, באופן לא שגרתי, על הפגיעה במהלך משחק האימון מול סכנין. במקרה העבירה הגסה במשחק האימון הקשר הצרפתי דווקא זוכה, אך הורשע בסעיף התנהגות בלתי הולמת על השחתת חדר ההלבשה באצטדיון ביפו.

איתן שור, מנהל אצטדיון בלומפילד, טען כי מספר שחקני הקבוצה בראשותו של ג'ונתן אסוס בעטו בדלתות חדרי ההלבשה, שברו את המזגן והחזירו בקריאות גנאי לעברו לאחר שביקש מאותם שחקנים להפסיק.

בנוסף לעונש ההרחקה, הוענש אסוס בהרחקה ל-2 משחקים על תנאי אם יבצע עבירת משמעת דומה והקבוצה נקנסה ב-2,000 שקלים. אם אסוס לא ישחק בדרבי, רפי דהאן מועמד להחליפו בהרכב ולשחק בקישור לצידו של גיא צרפתי וג'וניור ויסה.

צילום: 4EVERBLUE.CO.IL

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק