הפועל ירושלים בגמר מול מכבי תא

גביע הליגה: הפועל ירושלים הובילה לכל אורך המשחק מול האלופה גליל/גלבוע וברבע האחרון זה כבר נגמר בתבוסה, 74:94. דיון דוואל היה בלתי ניתן לעצירה וסיים עם 25 נקודות, 19 מתוכן בחצי הראשון

יום רביעי 13 אוקטובר 2010
מערכת TELESPORT
אחרי שמכבי תל-אביב דרסה יריבה נוספת בדרך אל גמר גביע הליגה שיתקיים מחר (חמישי, 21:00) נקבעה גם היריבה שתעמוד מולה - הפועל ירושלים, בגמר לו כולם ציפו. את גליל/גלבוע ירושלים לא התקשתה לנצח ועשתה זאת בסטייל עם 20 נקודות הפרש, 74:94 בסיום.

הפועל ירושלים הובילה ברב שלבי המשחק, אבל פערי הכוחות נחשפו ברבע האחרון כאשר שחקניו של ליובין נפלו מהרגליים ושחקני ירושלים הגיעו כבר להפרש דו ספרתי הנושק את ה-20 נקודות הפרש, כאשר השיא הגיע עם הבאזר.

עודד קטש אמר לאחר הניצחון: "שמנו לעצמנו מטרה לא לספוג יותר מ-30 נקודות בחצי השני וזה עבד, זה ניצח לנו את המשחק. שמחון רק חזר היום אחרי פציעה והיה שווה לחכות, הוא ילד מדהים. לג'ייסון ויוגב קשה להחזיק את הקבוצה לבדם ללא סולומון ונעימי, אבל וויל בוודאות לא ישחק נגד מכבי ויובל נעימי סובל מוירוס בבית. אם הוא יהיה כשיר הוא ישחק".

ליאור ליובין המאוכזב אמר לאחר ההדחה בחצי הגמר: "שיחקנו רע מאוד היום. אני מקווה שניקח את כל הדברים הרעים ונשפר אותם. אני לא רוצה לקחת כלום מהמשחק הזה. לא שיחקנו עם כולם, הליגה מתחילה ביום ראשון. המשחק מול מכבי ביום ראשון הוא הכי אנדרדוג שיש ולכן הוא הכי קל, אתה כביכול מגיע ללא ציפיות".

המשחק הערב ב"מלחה" היתה הפעם הראשונה בה עודד קטש, מאמן הפועל ירושלים, זכה לפגוש את קבוצתו בעונה שעברה, איתה גם זכה באליפות המדינה, הפועל גליל\גלבוע. כידוע, כיום מאמן את האלופה ליאור ליובין, מי שהיה עוזרו של קטש בגליל.

עודד קטש והפועל ירושלים המשיכו לשחק גם הערב ללא שני הרכזים, וויל סולומון ויובל נעימי, אבל יכולים להתעודד מערב ענק של דיון דוואל שסחב את הקבוצה כמעט לבדו וסיים עם 25 נקודות. מנגד, ליובין ממשיך לקבל תצוגות מרשימות מג'ק מקלינטון וטיילר ווילקרסון.

מהלך המשחק:

הפועל ירושלים פתחה בחמישייה עם יוגב אוחיון, ג'ייסון ריץ', אורי קוקיה, דיון דוואל וסם קלנסי, כשהם נאלצים להסתדר גם הערב ללא סולומון ונעימי הפצועים. האלופה פתחה עם גל מקל, ג'ק מקלינטון, ליאו ליונס, עידו קוז'יקרו וטיילור ווילקרסון. גיבור משחק רבע הגמר בירושלים, יוגב אוחיון, פתח גם את חצי הגמר בסערה והוליך את קבוצתו ל-0:5. הקבוצה הצפונית השכילה להפוך את התוצאה במהלך הרבע, אך דיון דוואל החל להציג את יכולתיו והוריד את חבריו ליתרון בסיום 10 דקות המשחק הראשונות - 20:22 לירושלים.

יוגב אוחיון המשיך להנהיג את ירושלים במשחקי גביע הליגה ובמיוחד בדקות הפתיחה של הרבע, וביחד עם דוואל שהיה בלתי ניתן לעצירה לכל אורך הערב הקפיצו את ההפרש ל-10 נקודות, 27:37 לירושלים. 

ליאור ליובין חיפש פתרונות לעצור את דיון דוואל, שסיים את המחצית הראשונה עם 19 נקודות, וכשנראה כי הפער הדו ספרתי רק הולך וגדל הופיעו מקלינטון ווילקרסון שצימקו בריצת 0:9 עד ל-4 נקודות הפרש לפני המחצית. 42:46 לירושלים.

שלשה גדולה של דיון דוואל הקפיצה את היתרון של ירושלים ל-8 נקודות בפתיחת הרבע השלישי, אבל גם מקלינטון הראה שהוא יודע לצלוף מחוץ לקו והוריד את ההפרש עד ל-53:56. בראיין רנדל הופיע לרבע השלישי ועד סיום הרבע הקבוצה המארחת את גביע הליגה באולמה הגדילה את היתרון ל-8 נקודות. 57:65 בסיום הרבע.

ברבע האחרון האחרון הפועל ירושלים פתחה מבערים ולפרקים זה היה נראה כמו משחק אימון, עם כל הכבוד לאלופת המדינה. הפער כבר עמד על כמעט 20 נקודות, כאשר 4:30 דקות לסיום המשחק התוצאה הייתה 80:63 לטובת הפועל ירושלים. עודד קטש איפשר למספר שחקנים מרכזיים לנוח לקראת משחק הגמר, מחר מול מכבי תל-אביב, ובראיין רנדל ניצל זאת כדי לשפר את הממוצעים. בסיום מנצחת הפועל ירושלים ומסדרת את המשחק לו כולם חיכו - מכבי תל-אביב במלחה כבר בחודש אוקטובר. בסיום 74:94 להפועל ירושלים.

בלטו בשורות הפועל ירושלים: דוואל 25 נקודות, רנדל 16 נקודות, יוגב אוחיון 11, קלנסי ושמחון 9 כ"א. הפועל גליל\גלבוע: מקלינטון 18, ווילקרסון 17, ליונס 11 וגרין עם 8 נקודות.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק