כצפוי: הפועל פת עלתה בהרכב החזק

האיום לא הוכיח את עצמו: הפועל פתח תקווה התייצבה למשחק הליגה מול מכבי פ"ת, למרות הצהרות ראשי הקבוצה כי הם יחרימו את המשחק. הסיבה: בפ"ת לא ידעו שהעונש הוא הורדת 2 ליגות

שבת 16 אוקטובר 2010
דורון ברגר
ראשי הפועל פתח תקווה חזרו בהם מהצהרתם ביום חמישי האחרון שלא להופיע למשחק הדרבי מול מכבי פתח תקווה. כזכור, ראשי הפועל פ"ת הודיעו על החרמתו של הדרבי בעקבות הרחקתו של ג'ונתן אסוס ממשחק הדרבי על-ידי בית הדין של ההתאחדות, זאת לאחר שהצרפתי נענש בגין התנהגותו לאחר משחק הליגה מול מכבי תל-אביב ובמשחק האימון מול בני סכנין.

ראשי ההתאחדות לכדורגל הבהירו לראשי הפועל פ"ת באופן חד משמעתי כי התקנון קובע במפורש - קבוצה שלא מופיעה למשחק ליגה דינה לרדת ליגה אחת, זאת לאחר הפסקת פעילות עד תום העונה הנוכחית.  נראה כי בפ"ת היה מי שמוכן לקחת את הסיכון, אולם העונש אמור להיות קשה הרבה יותר. 

סעיף נוסף בתקנון ההתאחדות לכדורגל קובע כי אם בשעת העבירה נמצאת הקבוצה באחד המקומות שמובילים אל ליגת המשנה היא יורדת 2 ליגות. אם הפועל רמת-גן תנצח הערב את מכבי נתניה או בני סכנין את מכבי חיפה, הייתה פ"ת יורדת, אם הייתה מחרימה את המשחק, שתי ליגות - היישר אל ליגה א'.

לפיכך, החליטו ראשי הפועל פ"ת לבטל את החרם ולהתייצב למשחק הדרבי כרגיל. המשחק נערך באצטדיון רמת-גן.

יש לציין כי אם הפועל פ"ת לא הייתה מופיעה למשחק היא הייתה עומדת בפני תביעות ענק מצד ההתאחדות לכדורגל, ספונסרים, אוהדים וגורמים שונים.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק