בקרוב, שוב שחקן הרכב

הדרבי אתמול בלי ספק שייך לשי אבוטבול, שהוכיח כי התגבר לגמרי על הפציעה, כמו גם על תקרית הסטירה שאירעה עם עמרי קנדה. האם אבוטבול בדרך חזרה להרכב האדומים? התשובות במשחק מול שאלקה

יום ראשון 17 אוקטובר 2010
קרבצ'יק אביחי ושלמה חסיד

משחק הדרבי אתמול החזיר לחיים לא רק את הפועל תל אביב שהתגברה על משבר פתיחת העונה, אלא גם את שי אבוטבול, שלפני שנה וחצי קרע את הרצועות והיה חשש כי הפך לשחקן במיל'. אבל האם הדרבי המצוין שנתן יחזיר אותו להרכב האדומים?
 
ניצחון של הפועל בדרבי בשנים האחרונות הפך להרגל , השדים האדומים הוכיחו בפעם המי יודע כמה כי הם מגיעים תמיד בשיא המוכנות לדרבי. בנוסף האדומים יודעים למנף את כל הכישרון שלהם למקומות, שבמכבי היו רגילים אליהם בשנות ה-90.

אבל אם כל הכבוד לניצחון הבאמת גדול של החניכים של גוטמן, שבהחלט נתנו את המקסימום אם זה זהבי או שכטר. השחקן שעשה את הקאמבק הגדול הוא ללא ספק אחד השחקנים האהובים בקהל האדום, הלא הוא שי אבוטבול.

שי עבר המון טלטלות מאז שנפצע במשחק מול בני סכנין, אחרי שאוקוצ'ה כמעט וגמר לו את הקריירה. מאז שחזר מהפציעה בעונה שעברה נקשר שי בפרשיות לא נעימות כמו זאת שהייתה בבית המלון עם עומרי קנדה, הדבר לא נעלם מעיניו של גוטמן, שהאשים את האחרון בחוסר מקצועיות וכבר סימן אותו כאחד שעומד לסיים את השירות שלו בהפועל.

למרות כל העלבונות וההשפלות שספג שי, הבחור נשאר חזק, האחרון צפה בלא מעט משחקים של קבוצתו מהיציע תוך כדי שהוא ממורמר מהמעמד שלו, אך הבחור לא נשבר ובתוך תוכו ידע כי שיגיע הזמן שלו הוא יוכיח לכולם ובעיקר לעצמו כי הוא מסוגל לשחזר את היכולת מלפני הפציעה.

אבוטבול עצמו המשיך את היכולות הטובה שלו מהמשחק מול נתניה וגם אמש בדרבי פתח בהרכב. השחקן שידע המון רגעים יפים בקריירה, עלה למגרש בטירוף וידע לתקל באגרסיביות, להניע את הכדור בחוכמה. והכי חשוב ליצור תיאום מושלם עם אביחי ידין.

דני נוימן, שפירשן את המשחק בטלויזיה, אמר: "בלי ספק אבוטבול היה הכוכב של המשחק, ועשה את ההבדל בין הפועל למכבי. היום ברור לחלוטין שאבוטבול הוא אחד השחקנים המובילים בהפועל ומקומו בהרכב".

לדעתך הוא יפתח נגד שאלקה?

"אין לי ספק. אבוטבול היום הוא שחקן חם, הוא בכושר אישי יוצא מהכלל ומקומו בהרכב. הוא כבר הגיע לבשלות ועבר את שלב השטויות בחיים. מכאן והלאה הוא ימשיך להשתפר".

גל סוקולבסקי, האוהד השרוף של הפועל אמר: "בניגוד לשאר השחקנים, אבוטבול גדל בשער 5 כאוהד. אני זוכר אותו כילד קטן שמעריץ את אבוקסיס, מעודד מהיציע וחולם על הרגע שבו הוא ינצח בדרבי. עכשיו כשזה הגיע לו הוא שמח לא רק כשחקן אלא גם כאוהד".

והוא קנה לעצמו מקום בהרכב?

"אנחנו האוהדים תומכים בו במאה אחוז ורוצים לראות אותו בהרכב. לדעתי אי אפשר להתעלם ממנו".

רמי אבוטבול, אחיו וסוכנו של שי אמר: "כשכולם דיברו על זה שהוא הולך לקלינגר בבאר שבע, שי התנגד ורצה להישאר בהפועל כי הוא ידע שהוא יתרום לה ויצליח בה. שי הוא האוהד הכי שרוף של הפועל גם היום. יש לו חיבור מצוין עם גוטמן מהיום שאלי הגיע לקבוצה. הוא מאמין בו, ושי מחזיר לו על המגרש. השאיפה של שי היא לשחק כל הקריירה בהפועל תל אביב כי זאת הקבוצה היחידה שהוא אוהב".

אלי גוטמן מאמן הקבוצה מסכם: "שי לא הפתיע אותי. דרשתי ממנו לקחת מנהיגות והוא עשה את זה. גם על היכולות המקצועיות שלו אין עוררין. היה לו דרבי מצוין בהמשך ישיר לרמה המצויינת שהוא מפגין באימונים ואני בטוח שהוא ימשיך ככה. כל מה שהיה איתו בעבר שייך לעבר, הפרות משמעת זה דבר שקורה, אבל הוא דמות חיובית מאוד גם מחוץ לקבוצה".

עכשיו הוא יפתח בהרכב שלך?

"את זה תשאירו בשבילי".  

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק