כדורסל הנשים בחינוכית 23

ערוץ ONE שרכש את שידורי ליגת כדורסל הנשים בכדורסל החליט כי משחקי הפתיחה ישודרו בטלויזיה החינוכית בערוץ 23. ובינתיים ליגת העל לנשים תחל בשביתה בתחילת החודש

יום ראשון 17 אוקטובר 2010
מערכת TELESPORT

משחקי הפתיחה של ליגת העל בכדורסל נשים ישודרו בטלוויזיה החינוכית (ערוץ 23), לאחר שזכויות השידור הועברו אליה מערוץ ONE. ליגת הנשים נפתחת מחר, 18 באוקטובר ושידור המשחק המרכזי יחל בשעה 19:30.

בערוץ ONE מקווים כי המועצה תאשר את העלאת ערוץ הספורט החדש כדי להעביר את השידורים באיכות הגבוהה ביותר ולהבטיח לליגת הנשים את החשיפה הטובה ביותר האפשרית.
בטלוויזיה החינוכית ציינו כי שידור המשחקים בטלוויזיה החינוכית יביא את אחד מענפי הספורט המרתקים בישראל לביתו של כל צופה בישראל.

העונה שעברה הסתיימה בהפסד של הקבוצה המפתיעה של השנה, מכבי בנות אשדוד, לאליצור רמת השרון, סדרה שהסתיימה בתוצאה 3-1. הזרות המצויינות של אשדוד, אשלי ווקר ונטשה לייסי, לא הספיקו מול הסגל העמוק יותר של רמת השרון, עם אמברוסי אנדרסון, לני סלוויין, קיה ווהן והדוגמנית-שחקנית מירב דורי.

רמת השרון והמאמנת הוותיקה אורנה אוסטפלד השלימו דאבל כאשר גברו בגמר הגביע על היריבה המושבעת אליצור רמלה.

באיגוד הכדורסל שבעי רצון מהפתרון שנמצא לשידורי משחקי ליגת העל לנשים ומקווים כי שידורים אלה יקדמו את ענף כדורסל הנשים בישראל.

באיגוד הכדורסל מאשרים כי אחה'צ (ראשון- 17.10.2010) הגיע מהסתדרות המעו'ף, הודעה על שביתה בליגת העל לנשים, שביתה שתחל ביום 01.11.2010.

ההודעה הועברה לבחינה משפטית של היועצים המשפטיים לאיגוד הכדורסל. לגופו של עניין, באיגוד הכדורסל דוחים בכל תוקף את טענות ארגון השחקנים.

המצב העובדתי היום כי ניתן היה לרשום שתי אירופאיות (בוסמניות) ושתי שחקניות שאינן אירופאיות- בסך הכול- ארבע שחקניות או לחילופין לרשום שלוש שחקניות זרות כלשהן.

איגוד הכדורסל, לאחר ששמע את המאמנים שחלקם דרש לפתוח את רישום הזרות כמו בגברים ( שישה שחקנים זרים !!! ), את ראשי הקבוצות וכן את השחקניות, הגיע להחלטה מאוזנת המבטלת את האפליה שבין אירופאיות לשחקניות שאינן אירופאיות וכן אפליה שבין קבוצות עשירות שיכלו להחתים ארבע שחקניות זרות, לבין קבוצות שלא נמצאים ברשותן המשאבים הכלכליים להחתים שחקניות אירופאיות.

בנוסף ועל מנת לשמר ולקבע את מעמד השחקנית הישראלית, נקבע כי בעת המשחק תוכלנה להיות רק של שלוש שחקניות זרות !!! על הפרקט בניגוד למצב הקודם לפיו יכלו לשחק גם ארבע זרות על הפרקט, בעת ובעונה אחת.

באיגוד הכדורסל תמהים מדוע דווקא מהגנה על תקנה שיש בה משום אפליה של לאום, עומד ארגון השחקנים על רגליו האחוריות "ומברך" על שיתוף שישה זרים ( לא פחות! ) בליגת העל לגברים.

בשורה התחתונה, ההכרזה על השביתה הינה מיותרת ואינה במקומה.
איגוד הכדורסל עושה בשנים האחרונות ככל שביכולתו לטובת קידום כדורסל הנשים בכלל והכדורסלנית הישראלית בפרט.
קידום ליגת העל והפיכתה לליגה אטרקטיבית נמצאת בראש מעייניו של איגוד הכדורסל בישראל.

באיגוד מייחלים ליום שבו יהיו מספיק שחקניות ישראליות לקיום ליגה איכותית ותחרותית, מהלך שיביא להפחתת מספר השחקניות הזרות.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק