האלימות הכריעה: המשחק באשדוד פוצץ

בדקה ה-92 כאשר אשדוד הצליחה להשוות ל-3:3 מול באר שבע, חפץ נשלח לכיוון הקוון אורן בורנשטיין שנפל על הדשא. שופט המשחק החליט להפסיק את המשחק. אלי חכמון: "המשחק הופסק, הקוון לא יכל להמשיך בתפקידו". אשדוד צפוייה לספוג הפסד טכני

יום ראשון 17 אוקטובר 2010
שלמה חסיד
רעידת אדמה בכדורגל הישראלי:  משחק ענק באשדוד הסתיים בצורה מכוערת. במצב של 3:3 בין מועדון ספורט אשדוד להפועל באר שבע, חפץ נזרק מהקהל לכיוון הקוון, אורן בורנשטיין, שהשתטח על הדשא. שופט המשחק החליט להפסיק את המשחק באופן מיידי. 

בעקבות האירוע החמור והפגיעה בקוון בתוספת הזמן של המשחק, צפוייה מועדון ספורט אשדוד לספוג הפסד טכני נגד הפועל באר שבע בבית הדין.

מאמן הפועל באר שבע, ניר קלינגר: "ראיתי שהקוון נפגע. אני מניח שההשלכות המשפטיות ברורות. לא ראיתי אלימות. היה משחק גברי, משחק טוב". 

נשיא מ.ס אשדוד, ג'קי בן זקן אמר לאחר האירוע: "מהתחלה היה טעון עם אוהדי באר שבע בעקבות מחירי הכרטיסים כנראה. אני לא הבנתי עם השופט אם הוא שרק להפסקת המשחק או לסיום המשחק. "אני לא חושב שיש כאן מישהו אדם. אני מקווה שבית הדין יעשו שיקול דעת. לא מגיע לנו להפסיד הפסד טכני. נעשה בדק בית ונגיע למסקנות, נקווה שמצבים כאלה לא יחזרו, אנחנו נבדוק את עצמנו ונקווה גם שיבינו את המצב".

אלי חכמון, השופט הרביעי אמר: "הקוון נפגע. הוא לא יכל להמשיך, ועל פי כך המשחק הופסק. אנחנו לא בית דין ולא קובעים בכך". 

דוד רביבו, אקס אשדוד ושחקן באר שבע בהווה: "לא ראיתי כל כך מה היה. פחדנו שתהיה כאן מהומה בסיום ורצנו לחדר ההלבשה. אני מאחל הרבה הצלחה לאשדוד בהמשך".

מהלך המשחק:

דימיטאר מקרייב הבולגרי העלה את המארחת ליתרון בדקה ה-12. טעות נוספת של אבי יחיאל שדחק כדור רוחק של מקרייב פנימה. 0:2 מוצדק לאשדוד. דקה לאחר מכן הצליח דוד רביבו לצמק בנגיחה שספק עברה את הקו, אבל השופט החליט שער. עשר דקות למחצית האקס של אשדוד, דוד רביבו בשער נהדר בבעיטה חופשית ישירות לחיבורים. 2:2 דרמטי במחצית.

במחצית השנייה ליאור אסולין כבש שער וקבע מהפך לזכות באר שבע. אבל בתוך תוספת הזמן הצליח עופר ורטה לאזן ל-3:3 דרמטי אלא שלאחר מכן חפץ נשלח לעבר הקוון מהיציע שנפל אל הקרקע. שופט המשחק שרק להפסקת המשחק במיידי ושתי הקבוצות ירדו לחדר ההלבשה.

מ.ס. אשדוד: דרגאן סטויקיץ׳, עופר ורטה, מתן אוחיון, אפה אמברוז, רחמים צ׳קול, סטפן קינגווה, ניר ביטון (עמנואל סארקי, 59), משה אוחיון, אמיר לביא (נבו מזרחי, 76), עידן שריקי, דימיטאר מקרייב.

הפועל באר שבע: דור דוידי, אבי יחיאל, וויליאם סוארס, ריאן אדלי, אופיר דוידזאדה, ריקרדו פרננדש, אביתר אילוז, ליאור ז'אן (עודד גביש, 53), דוד רביבו, מאור מליקסון (איברהים בסיט, 47), ברנרדו ואשקונסלוס (ליאור אסולין, 64).

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק