גביע הפדרציה בדרך לאילת

פדרציית הטניס העולמית בחרה בישראל שתארח את גביע הפדרציה הקרוב שיתקיים בחודש פברואר בעיר הים האדום, אילת. שחר פאר: הזדמנות אדירה לקהל הישראלי לראות שחקנים מהטופ העולמי"

יום רביעי 20 אוקטובר 2010
מערכת TELESPORT

 פדרציית הטניס העולמית (ITF) ממשיכה להביע את אמונה בישראל כמעצמת טניס מן השורה הראשונה. במסר שהגיע היום (רביעי) למשרדי איגוד הטניס נכתב כי ה-ITF בחר בישראל לארח את מפגש גביע הפדרציה הקרוב, שיתקיים בין השני לשישה בפברואר בעיר אילת.

מלבד הנבחרת הישראלית, שככל הנראה תורכב מסגל רחב מהרגיל, יגיעו לאילת עוד 15 נבחרות עימן נמנות פולין, סלובניה, אוסטריה, שוויץ, הולנד, רומניה, בריטניה, הונגריה, בלרוס, דנמרק, קרואטיה, בולגריה, לטביה, יוון ולוקסמבורג.

מדובר בתחרות זוהרת במיוחד שכן בנבחרת דנמרק משחקת המדורגת מספר אחת בעולם, קרוליין וזניאקי, שצפויה לעורר נהירה המונית של קהל למשחקים, כמו גם סיקור תקשורתי נרחב.

מלבד דנמרק, הנבחרת הישראלית צפויה לפגוש נבחרות חזקות נוספות. בנבחרת האוסטרית משחקת סמנתה סטוסור, 8 בעולם, בבלרוס משחקת ויקטוריה אזרנקה, 10 בעולם,  בפולין משחקת אגניישקה רדוונסקה, 14 בעולם, בבולגריה משחקת צבטנה פירונקובה, 33 בעולם, והרשימה עוד ארוכה.

השחקנית הבכירה של ישראל, שחר פאר, המדורגת במקום ה-13 בעולם, קיבלה את ההודעה המשמחת בסמוך לפתיחת אימון שערכה- ואמרה: "אני מאוד שמחה שייצא לנו לשחק בארץ. זאת הזדמנות גדולה לקהל הישראלי שיוכל לבוא ולראות את הנבחרת וגם שחקניות מהטופ העולמי. אני בטוחה שלנבחרת זה יהיה שבוע נהדר, שכמובן רק ימנף את הטניס בישראל".

הקפטן ליאור מור, הוסיף: "שמחתי לשמוע שנארח את המפגש הקרוב, עצם בחירת ישראל כמארחת מעניקה כבוד גדול לטניס הישראלי. אחרי תקופה ארוכה שלא שיחקנו בארץ תהיה זאת הזדמנות טובה לחובבי הספורט בכלל, והטניס בפרט, לבוא ולצפות בשחקניות מן השורה הראשונה".

על הנבחרות שיגיעו לארץ, אמר מור: "הבית האירופאי קשה מאוד ומציב אתגרים לא פשוטים. אין נבחרות חלשות שהן ניצחון בטוח, אך גם אין נבחרות בלתי עבירות. אני מקווה שנבוא בכושר טוב והשחקניות יעשו את העבודה".

מור סיכם ואמר כי "הביתיות וההיכרות שלנו עם הסביבה תעזור לנו כדי להוציא את המקסימום מהמפגש".

תומר דנק, מאמן הנבחרת, אמר: "אנחנו שמחים לשחק לעיני הקהל הביתי. זאת חוויה לכל השחקניות ואני בטוח שיהיה אירוע בלתי נשכח".

יו"ר האיגוד, מיכאל קליין, אמר כי "זוהי הוכחה נוספת לכך שה-ITF מעריך את יכולת איגוד הטניס הישראלי באירוח תחרויות בינלאומיות".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק