חמישי בהיכל שייך לאירופה

גמר גביע המדינה : ללא זכר לצבע הצהוב בהיכל הנציגה השנייה שלנו באירופה נתנה הערב הצגת ענק בראשות מריו אוסטין בכדי לגבור על בני השרון 85:103 ולזכות בגביע המדינה בפעם השלישית בתולדותייה

יום חמישי 08 פברואר 2007
רועי רובינשטיין
הפועל ירושלים זו שתמיד רצתה להיות האלטרנטיבה של האימפריה הצהובה מהעיר הגדולה הגיעה ההערב להיכל נוקיה ובהיעדר היריבה הצהובה הוכיחה כי גם הנציגה השנייה של ישראל באירופה יכולה לתת הצגות ענק בימי חמישי.

עשור לאחר שפיני גרשון תבע את הזעקה " אמא הבאתי גביע" הוכיח הערב תלמידו דן שמיר כי למרות כל הספקולציות בתחילת העונה בקשר ליכולתו להוביל את הקבוצה מהבירה להישגים כשהוא מגיע להיכל הוא יודע רק לנצח, מכבי ראו הוזהרתם...

רבע ראשון

שתי דקות לתוך המשחק נראה כי ירושלים הגיעה להיכל במטרה להתפרצת אל עבר הגביע וכבר הוליכה 2:6 לאחר סלים טובים של גולמאץ' ואוסטין.אך שתי קליעות עונשין טובות של סיסה וסל של לי ניילון גיבור הניצחון על מכבי ת"א ביום שני הגיע להיכל וקלע בקליעה מחצי מרחק בכדי להשוות. 

בלצ'ר עוד הספיק לההעלות את הקבוצה מהשרון ליתרון ראשון [6:8] לפני שחג'אג' החל בטירוף שלו הערב עם 12 נק' ברבע הראשון והחזיר את הירתון לקבוצה מהבירה עם שלשה חמש דקות לסיום הרבע. היתרון נע בין שתי הקבוצות בשתי הדקות הבאות כשבני השרון קולעת את מרבית הנקודות בדקות אלו מהקו בעוד דרור חג'אג' ממשיך לשמור את ירושלים בתמונה.

לי ניילון העלה את יתרון בני השרון לשלוש [13:16] שלוש דקות לסיום הרבע אך מי אם לא חג'אג' קלע שתיים מהקו והשאיר את ירושלים בתמונה כשצימק לנקודה. ירושלים המשיכה לשלוח את שחקני בני השרון אל הקו והם לא פחדו וקלעו במאה אחוזי הצלחה, 10 מ-10 בכדי להוביל 18:20. אך חג'אג' החליט כי הוא הגיע למשחק הערב והוא רוצה גביע ודקה לסיום הרבע העלה את ירושלים שוב ליתרון עם עוד שלשה שמיד אחריה הגיעה שלשה של טפירו שהעלה את ירושלים ל-23:26 חצי דקה לסיום הרבע. זריקה משוגעת של מוריס מחצי מגרש עם הבאזר לא נכנסה והרבע הסתיים ביתרון שלוש נקודות לירושלים, 23:26.

רבע שני

דרור חג'אג' המשיך את המשחק הנפלא שלו עם פתיחת הרבע השני כשחדר והעל את ירושלים ל-23:29.  שלשה של בלצ'ר הורידה את היתרון של ירושלים לשלוש אך מיד אחר כך בלצ'ר איבד כדור ונתן למוריס אפשרות להטביע בקלות את ירושלים ליתרון חמש. 

בני השרון ניסתה לשוב למשחק בדקה הבאה אך במקום לקלוע החטיאה זריקות קלות איבדה כדורים ונתנה לירושלים לשמור על יתרון חמש הנקודות שלה, [32:37] שש דקות למחצית. 

אפי בירנבוים שנתן בפתיחת הרבע זמן מנוחה לאוסמן סיסה החזיר את הסנטר שלו למגרש לאחר שאיש משחקני בני השרון לא הצליח להתמודד עם הגבוהים של ירושלים בדקות הפתיחה של הרבע.

הכניסה של סיסה לא כל כך עזרה מאחר וארז מרקוביץ המשיך לשלוט ברחבת בני השרון עם ארבע נקודות רצופות בשתי ההתקפות הבאות וביטל בהן שלשה יפה מזרחי בכדי לפתוח פער של שמונה נקודות עבור הירושלמים ארבע דקות למחצית.

בבני השרון ניסו בכל כוחם לא לתת לירושלים לברוח אך שלשה נוספת הפעם של פניני וסל מהיר של קוטה העלו את האדומים לשלוש עשרה נקודות יתרון. באוורס המשיך את החגיגה האדומה בהיכל עם שלשה נוספת השישית של הירושלמים הערב ומיד אחר כך ניצל עוד איבוד כדור של ארז כץ בכדי להעלות את היתרון הירושלמי ל-18 נקודות הפרש חצי דקה לסיום המחצית. וויליאמס צימק רק לשבע עשרה בשניות הסיום של המחצית מהקו וירושלים ירדה לחדר ההלבשה כשהיא רחוקה עשרים דקות מהגביע כשהיא מובילה 38:55 במחצית.

רבע שלישי

מריו אוסטין החל את הרבע השלישי עם שתי שלשות מרהיבות שהעלו את ירושלים  ל-23 נקודות יתרון לאחר שתי דקות ברבע השלישי. בזמן שירושלים החלו להשתעשע בהתקפה ניסו ניילון ומזרחי לשמור על כבודם אך כל פעם שהם ניסו לצמק במעט את היתרון הגיעו מהלכים מרהיבים של ירושלים.

טימי באוורס המשיך את המופע האווירי של ירושלים ברבע השלישי עם שתי הטבעות נפלאות ארבע דקות לסיום הרבע שהעלו את ירושלים ליתרון 23 נק' לפני שניילון צימק במעטל-53:74.

אך דקה ורבע לסיום הרבע השלישי כשחג'אג' קלע את שתי הנקודות הבאות של הירושלמים נראה היה כי בבני השרון כבר החלו להבין כי דין ערבי שני בהיכל אינם כדין ימי חמישי כששחקניה ירדו לספסל בסיום הרבע בפיגור עשרים ושתיים נקודות, 57:79.

רבע רביעי

גיא פניני המשיך את ערב הקליעות הנפלא של ירושלים עם פתיחת הרבע האחרון עם השלשה העשירית של ירושלים כשהעלה את ירושלים לעשרים וחמש נקודות יתרון. בזמן שאוהדי ירושלים היו עסוקים בחגיגו ניסו שחקני בני השרון לצמק את התוצאה והורידו את ההפרש לתשע עשרה בלבד אך ירושלים לא נתנה לבני השרון לחזור ומריו אוסטין המשיך בשלו בכדי להשיב את יתרון 25 הנקודות של ירושלים ארבע דקות לסיום המשחק.

שחקני הספסל של ירושלים החלו להצטרף לחגיגה ביציעים בזמן שפניני, אוסטין ומוריס חגגו על הפרקט את הנקודה המאה של הקבוצה ההערב עם דאנק נפלא של מריו אוסטין הבלתי נגמר הערב, שסימן לכולם את הדרך לדליה איציק, 85:103 בסיום.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק