פרננדס ישבור את הסטטיסטיקה?

טימורי קצבאיה, המאמן של נבחרת גיאורגיה קיבל נבחרת מרוסקת אחרי תבוסה של 6:2 לבולגריה בקמפיין האחרון. אולם, מאז שהוא לקח את השרביט הנבחרת הזו לא הפסידה אף משחק. האם דווקא ישראל תשבור את הסטטיסטיקה?

יום שלישי 29 מרץ 2011
אסף בכלגורי
 "נבחרת גיאורגיה היא הנߑחרת הטובה בבית". כך הכריז לואיס פרננדס במסיבת העיתונאים, יממה לפני המשחק של נבחרת ישראל מול מקבילתה מגיאורגיה. פרננדס, התרשם מאוד כנראה מהניצחון של גיאורגיה במשחק האחרון שלה מול קרואטיה ואפשר בהחלט להגיד שהוא נסחף, אבל אי אפשר להתעלם מהשינוי הקיצוני שחל בנבחרת הזו מאז מונה טימורי קצבאיה למאמן שלה.

קצבאיה מונה למאמן הנבחרת הגיאורגית בנובמבר 2009. קצבאיה, שרשם 49 הופעות כשחקן בנבחרת הזו, קיבל נבחרת די מרוסקת אחרי תבוסה 6:2 לנבחרת בולגריה במשחק האחרון של קמפיין מוקדמות מונדיאל 2010, קמפיין שߠחשב לאחד המבישים בתולדות הנבחרת שבו הגיאורגים לא הצליחו להשיג אף ניצחון ואפילו הצליחו להפסיד 2:0 לאמפריה של מלטה במשחק ידידות.

קצבאיה לא היה מוכן להתחייב שנבחרת גיאורגיה תעפיל בעתיד הקרוב לקמפיין גדול, אבל הוא הבטיח שהיא לפחות תאבק כדי לעשות את זה ובינתיים הוא עומד בהבטחה שלו בצורה מעוררת השתאות ממש. מנבחרת מרוסקת שסופגת בצרורות, נבחרת גיאורגיה הפכה תחת קצבאיה להיות יחידה מגובשת שבינתיים בלתי ניתנת להכרעה. 

עשרה משחקים קיימה גיאורגיה מאז מונה קצבאיה למאמן שלה. חמישה מהם היא ניצחה וחמישה סיימה בתיקו. אף הפסד לנבחרת שבקמפיין הקודם היתה בשר תותחים של ממש. את השינוי הגדול עשה קצבאיה בהגנה. שני שערים בלבד ספגו הגיאורגים בחמישה משחקים שקיימו בבית של ישראל, כאשר גם נבחרות יוון, קרואטיה וישראל לא מצליחו להכניע את ההגנה של גיאורגיה.

אז יכול להיות שישראל בכל זאת פייבוריטית מול גיאורגיה. בכל זאת, היא מקדימה אותה כמה שלבים בדירוג העולמי של פיפ"א, אבל בשביל שזה יקרה, לואיס פרננדס צריך לשבור את ההגנה הגיאורגית ואת המאזן הנקי מהפסדים של קצבאיה. קל זה בטוח לא יהיה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק