חבל שכולנו לא אורי מלמיליאן

גם אם אורי יפסיד הערב עם קבוצתו לבני סכנין, איציק קורנפיין צריך לתת לו חוזה ל-3 שנים, לשחרר את כל שחקני הרכש ולעלות רק עם שחקינים צעירים, כאלה שרעבים לשחק ורוצים להתקדם. את כל הדריו פרננדזים צריך לשלוח בכיוון אחד לארגנטינה

יום שני 25 אוקטובר 2010
שלמה חסיד
 אורי מלמיליאן, המאמן שחזר לבית"ר ירושלים במהלך הקיץ האחרון, ידע היטב שעלול להגיע השלב שבו יגידו לו ללכת הביתה בעקבות כישלונות הקבוצה, ובכל זאת הסכים להיענות לאתגר שנקרא בית"ר ירושלים. לא הייתה לו ברירה, כיוון שלא הסכים לסרב לקבוצה שהייתה על פי תהום בקיץ. 

אם אורי מלמיליאן יפסיד הערב ב"טדי" מול בני סכנין, דבר שהוא אינו בלתי נמנע, כבר מחר בבוקר יקומו המבקרים, אולי אפילו הערב, וידרשו את ראשו. אבל אורי בהחלט לא מאבד את דרכו גם בסיטואציה קשה זו. כל חבריו ששואלים אותו מה יהיה, מקבלים את התשובה "אז במקסימום יפטרו אותי. לא נורא בכלל".

זה אורי מלמיליאן, וחבל שאין לנו בכדורגל עוד איש כזה. בן אדם שלא יודע לערבב, אין לו בטלפון מספרים של עיתונאים והמילה יח"צנים זרה לו לחלוטין. בגלל זה הוא עושה ברוגז עם דריו פרננדז למרות מצבה של הקבוצה. בספר שהוא מכיר, שחקן שמצפצף על החוקים וחושב שהוא כוכב צריך לשבת בחוץ, גם אם בעבר הוא היה שווה הרבה יותר כסף, כפי שהיה בתקופת גאידמק.

באופן אישי, אם הייתי איציק קורנפיין הייתי נותן כבר עכשיו למלמיליאן חוזה לשלוש השנים הקרובות, מעניק לו סמכויות רחבות, משחרר את כל שחקני הרכש ומעלה אך ורק שחקנים רעבים, שרוצים להתקדם ולא כאלה שכבר עשו את המיליונים והפסיקו לקרוא את מדורי הספורט לטובת אלו של הכלכלה.

אם אורי מלמיליאן אשם במצבה שלבית"ר זה אך ורק בגלל שהוא טיפוס נאיבי, שהתקשה להבין לאיזה בור הוא נכנס והסכים בהחלטה נמהרת להצעתו של קורנפיין לשוב לבית וגן. אם אורי היה מקשיב לעצמו יותר, הוא לא היה מתקרב לבית"ר במצבה הנוכחי, פונה לתקשורת ואומר - אם בית"ר כ"כ רוצה אותי, למה לא פנו אליי כשהיה להם כסף?

אבל על נאיביות משלמים ביוקר.  בחור בן 55 לא יכול להשתנות, וזהו כל הקסם שלו והסיבה שבגללה כל-כך אוהבים אותו. תסמכו על אורי מלמיליאן, שגם אם יפסיד הערב מול סכנין, מחר ב-8 בבוקר תראו אותו משלים מניין בבית הכנסת ברחוב בוגרשוב בת"א, ממש מתחת לבית שלו. ב-12 הוא מוציא את הילדה מהגן, ב-1 הוא אוכל ארוחת צהריים בריאה, בשתיים מנוחה ובשמונה בערב הוא צופה בחדשות. אפס קזינואים, אפס בילויים, אפס ריכולים ואפס אגו. חבל שלא כל המדינה שלנו היא לא אורי מלמיליאן.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק