הם רק מחממים את האווירה

בעקבות החלטת ההתאחדות, להחזיר את השוטרים למגרשי הכדורגל, יצאנו לבדוק מה האוהדים עצמם חושבים על ההחלטה. אורי משיח ממכבי דווקא תומך בהחזרת השוטרים, גל סוקולובסקי מהפועל ממש לא

יום חמישי 28 אוקטובר 2010
שלמה חסיד
 אתמול (רביעי) התקבלה החלטה עקרונית בהתאחדות לכדורגל,  להחזיר באופן מדורג את השוטרים למגרשים נוכח התפרעויות האוהדים במשחקי הליגה האחרונים ובעיקר לאור התקריות במשחק של אשדוד מול הפועל ב"ש, שפוצץ.

בהתאחדות תומכים בהחזרת השוטרים למגרשים, אך בעלי הקבוצות חלוקים. השאלה היא מה  חושבים על זה האוהדים עצמם. אותם אוהדים שמנסים להתרגל למציאות החדשה של מאבטחים במקום שוטרים.יצאנו לבדוק את הסוגייה.

אורי משיח, האוהד המפורסם של מכבי תל אביב, הביע תמיכה בהחזרת השוטרים: " ההחלטה לוותר על השוטרים לא הוכיחה את עצמה ולכן צריך להחזיר את השוטרים לפחות למשחקים הרגישים. אסור שיגיע מצב של פצועים או חלילה הרוגים ואז נשאל את עצמנו למה היינו צריכים להגיע לזה, אין מה לעשות הכדורגל פה זה עסק ייצרי שמשלב את החושים, אנשים לוקחים אותו אישית ולפעמים מתלהבים ומתפרעים".

גל סוקולובסקי, מאוהדיה המפורסמים של הפועל ת"א, ממש לא מסכים עם משיח: "אסור בשום אופן להחזיר את השוטרים. הם עושים יותר בלאגן מאשר מונעים את הבלאגן. כשהיו שוטרים לא היו התפרעויות? אי אפשר אחרי שני משחקים לקבוע שצריך להחזיר את השוטרים. השוטרים בארץ מחממים את האווירה, מרביצים ואין להם מקום במגרשים".

ניר בוקובזה, אחד מאוהדיה של בית"ר ירושלים אמר: "מבחינתי כבר אתמול היה צריך להחזיר את השוטרים למגרשים. לא יכול להיות שיחליפו את היס"מניקים והמג"בניקים בערימה של פנסיונרים שבאים להעביר את הזמן תוך כדי צפייה במשחק כדורגל ולקבל על זה כסף. לכל אחד יש את המקצוע שלו. השוטרים תפקידם לעשות סדר ואין כמו מגרש הכדורגל בשביל לעשות סדר כי אנשים פה באים לכדורגל בשביל לעשות בלאגן והתרופה לכך זה רק השוטרים. האוהדים בארץ כשהם יכולים להתפרע הם מתפרעים וזה הוכח בכל ההזדמנויות".

ירון טלבי, האוהד המפורסם של מכבי חיפה מיציע ג' מסכם: "אצלנו בחיפה הוציאו את השוטרים כבר לפני שנתיים בהסדר מיוחד עם צ'יזיק וזה הוכיח את עצמו. הקהל שלנו עובד יד ביד עם ההנהלה, חיפה זה לא מקום שצריך בו שוטרים. פה הקהל מבין את ההשלכות של המעשים שלו, לוקח אחריות על עצמו ומרסן את עצמו, מה שלצערי לא קורה במגרשים האחרים ששם באמת צריך שוטרים".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק