חשבונות המים הורגים אותנו

ההחלטה של יואב כץ שלא לשלם את חשבון המים לוועד קריית חים אמנם מקוממת, אבל מתברר שראשי קבוצות ליגת העל פשוט לא עומדים בתשלומים בעקבות מס הבצורת. משה דמאיו: "אנחנו חייבים לעמוד על שלנו"

יום שישי 29 אוקטובר 2010
שלמה חסיד
רבים התרעמו ובצדק על הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ שסירב לשלם את חשבון המים ובכך גרם לכך ששחקניו לא יוכלו להתקלח בסיום האימונים השבוע, דבר שאף גרם להשבתת אימון הקבוצה ביום שישי בבוקר. יואב כץ טוען לטענתו כי חשבון המים שהצטבר מחודשים יוני-יולי 2010 גדול באופן משמעותי וחריג מהתקופה המקבילה אשתקד ולכן סירב לשלם אותו.

מתברר כי כץ אמנם היחיד שנקט במעשה הקיצוני ובחר שלא לשלם, אבל הוא לא היחיד שמתרעם על גובה חשבונות המים שמקבלות קבוצות הכדורגל בחודשים האחרונים. 

למי ששכח, לפני כשנה החליטה ממשלת ישראל על הטלת מס בצורת בעקבות העובדה שישראל הפכה להיות למעין מדינת מדבר. חברי הממשלה ניסו למנוע בעיקר מגורמים פרטיים כמו בעלי וילות ובעלי מפעלים לבזבז מים ללא הפסקה. עליית המחירים השפיעה פחות על רב בני ישראל, אלא שבאופן שכנראה לא נלקח בחשבון, קבוצות הכדורגל סובלות לא מעט מהעלייה.

יש לציין כי בעוד עבור מחזיקי וילות למיניהם, מדובר בעלייה של עשרים עד שלושים אחוזים במחירים שהיו לפני כשנה. בעלי מגרשים גדולים נאלצים לשלם תוספת של עשרות אחוזים. על-פי הידוע, הפועל חיפה משלמת 30 אחוזים יותר השנה מאשר בתקופה המקבילה אשתקד, אך מתברר כי יש קבוצות שמשלמות הרבה יותר.

אבנר טוויטו, מנהל קבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב, מספר על הקושי: "האמת, זה מתחיל להיות בלתי נסבל. קיבלנו את החשבונות האחרונים ופשוט הורגים אותנו עם ההוצאות החדשות. מדובר בקרוב לפי 2 כסף ממה ששילמנו בשנה שעברה. זה פשוט לא נורמלי וחייבים לפעול".

גם מנכ"ל בני יהודה, משה דמאיו מסכים: "החשבונות האחרונים אלו של חודשי הקיץ. אכן יש עלייה חריגה במיוחד, וזה עוד לפני שקיבלנו את החשבונות של החודשיים האחרונים. הבנו שנצטרך לשלם יותר, אבל לא ידענו עד כמה זה יהיה גבוה יותר. מוכרחים לפעול ואנחנו מתאגדים לפעול ביחד. בני יהודה תפעול ביחד, ובמקרה הצורך אז לבד. אבל מה שבטוח זה שלא נוכל לשלם סכומים כאלה".

איציק קורנפיין, יו"ר בית"ר ירושלים מסכם: "אכן מדובר כאן בבעיה אדירה. כולנו ידענו שיש משמעות גדולה לעליית המחירים, אבל חייבים לדאוג לקבוצות הספורט. אנחנו לא משתמשים במים בשביל בריכה, זו לא ההנאה הפרטית שלנו. מדובר בצרכים שלנו ושל כל מחלקות הנוער, הנערים והילדים. פשוט לא ייתכן שנצטרך לעמוד בכזאת מעמסה אדירה של כסף".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק