מכבי תא הביסה את ירושלים

כדורסל: חצי שני ענק של מכבי ת"א ורבע אחרון גרוע של ירושלים (9 נק') העניק ניצחון גדול 55:75 למארחת בהיכל נוקיה. גיא פניני הצטיין עם 15 נק' ואמר: "הכל למען הקהל"

יום ראשון 31 אוקטובר 2010
שלמה חסיד

במחצית הראשונה היה נראה שמדובר בהחלט במשחק עונה, אבל חצי שני גרוע של הפועל ירושלים שקלעה רק 20 נק' ובקושי אל מול יכולת נהדרת של הצהובים הוליכה את מכבי תל אביב לניצחון 55:75 בהיכל נוקיה ואת קטש עם הרבה כאבי ראש חזרה למלחה. 

גיא פניני, השחקן המצטיין של המשחק אמר בסיום: "השארנו אותם על 55 נקודות, זה באמת מדהים. הקהל המדהים כאן עשה את העבודה והכל למענו". 

מאמן מכבי ת"א, דייויד בלאט: "ניצחנו היום בארבעה רבעים. לא רצינו לרדת באינטנסיביות ולנצח את הרבעים. קטלנו אותנו דיי מהר, מה יגידו עכשיו? שז'לגיריס וירושלים לא קבוצות? היו כאן 11 אלף איש ומשחק נהדר. הקהל היה אדיר. החזקנו קבוצה טובה כמו ירושלים על 20 נק'".

מהלך המשחק:

הרבע הראשון היה ברובו בשליטה של מכיב תל אביב, אבל סולומון התעורר לקראת סיומו והותיר
את ירושלים בתמונה בפיגור שתי נקודות (15:17). ברבע השני סולומון היה המוציא לפועל העיקרי
בשורות ירושלים שהותיר את הקבוצה מבריחה של מכבי תל אביב, שהלכה בעיקר עם בורשטיין,
שבלט ברבע והותיר את מכבי ת"א ביתרון חמש נק' במחצית - 35:40 צהוב.

הרבע השלישי ירושלים עשתה לא מעט בעיות בפתיחה מה שאיפשר לצהובים לפתוח יתרון של 9 נק' דיי מהר (37:46). מכבי תל אביב הגדילה את הפער בזכות שתי שלשות של גיא פניני שהיה מצויין והיתרון צמח ל-11 נק' בסיומו - 46:57 לצהובים.

הרבע הרביעי במשחק היה אגרסיבי בפתיחתו והקבוצות התקשו לקלוע. לאחר מכן, אידסון וגיא פניני הקפיצו את הקהל עם שלשה והטבעה ומכבי ברחה לירושלים 48:64. המחצית השנייה נראתה גרועה עבור ירושלים שקלעה רק 9 נק' ברבע וחצי (49:68).

ההמשך היה בעיקר קרקס לקהל כאשר ירושלים נותרה בהלם טוטאלי אל מול הבליץ' האדיר של מכבי תל אביב, שכלל הטבעות של אידסון ופארגו (53:73).

במשחקים נוספים שנערכו בליגה מכבי ראשון לציון גברה בחוץ 76:79 על מ.ס אשדוד. טאקר הצטיין בראשון עם 19 נק' פלוס 13 נק' של קלמנטה. בשורות המארחת תרם 27 נק' בראדלי פלוס 16 נק' פלוס קרטר. 

מכבי חיפה השלימה ניצחון נוסף 72:77 בחוץ מול ברק נתניה. רובינסון עם 17 נק' פלוס 16 נק' של אקס נתניה, קלינגסוורת' סידרו לאלעד חסין ניצחון חשוב.  בנקס תרם 21 נק' פלוס 19 נק' של טראוויס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק