גם נדאל לא עוזר

הבעיות הכלכליות שעברו על מאיורקה השפיעו על הקבוצה גם בליגה. דודו אוואט מבטיח להשתפר, אבל מספר פרשנים טוענים כי אין לקבוצה הרבה סיכוי כל עוד חלוקת הכספים בםפרד לא הוגנת. האם דוווקא אחד הבעלים יושיע? כנראה שהוא עסוק בטניס

יום שני 03 ינואר 2011
שלמה חסיד
 מאיורקה הספרדית, קבוצתו של דודו אוואט, נקלעה לסיבוב ראשון לא טוב, אחרי שבשנה שעברה רשמה הצלחה מסחררת וכמעט וסיימה במקום הרביעי עם הכרטיס לליגת האלופות. בסופו של דבר היא סיימה חמישית ובשל בעיות כלכליות אף נלקח ממנה הכרטיס לליגה האירופית. 

העונה, למאיורקה כבר ארבעה הפסדים ביתיים מתוך שמונה משחקים. בנוסף, צברה הקבוצה שלושה הפסדי ליגה רצופים, לפני המשחק הביתי מול הרקולס החלשה. אז מה הסיפור שלה ולמה זה קרה? יצאנו לברר.

עמית לוונטל, כתב לענייני עולם ב"ישראל היום", אומר: "הבעיה של מאיורקה היא שבקיץ היא נכנסה לתהליך של פירוק בשל החובות הכבדים. זה לא איפשר לה להשתתף בליגה האירופית ופגע במוראל של המועדון. כל העניין הזה משליך על היכולת עד היום. מאיורקה הייתה צריכה לבנות את עצמה מחדש, זה תהליך שקורה להרבה קבוצות, כפי שהיה לדפורטיבו לה קורוניה, המשבר הכלכלי משפיע על רב קבוצות הליגה וכך גם על מאיורקה". 

אין איזה איש עסקים שיכול לעזור?

"אחד מבעלי הקבוצה כיום הוא רפאל נדאל, הטניסאי המדורג 1 בעולם, שהוא יליד המקום ורכש אחוזים בקבוצה כדי לעזור. אולי זה יקרה".

נדב יעקבי
, איש ערוץ הספורט, פסימי: "אחרי המשבר הכלכלי הקבוצה שיחררה את כל הכוכבים שלה. הייתה לה עונה מצוינת והקבוצות הגדולות בספרד נדלקו על השחקנים שלה ורכשו אותם. זה הוביל להידרדרות, למרות שהיה נראה שהעסק התייצב בתחילת העונה. אני בטוח שככל שהליגה תתקדם הם ישתפרו".

אבל מה הסיבה שקבוצה בספרד לא מצליחה להחזיק את עצמה?

"הקצאת המשאבים בספרד היא בלתי הוגנת בעליל. הכל הולך לברצלונה ולריאל מדריד. שאר הקבוצות מתקיימות מהיד לפה. זה לא דבר חדש, מאיורקה אינה שונה מאף קבוצה אחרת בליגה בעניין הזה".

דודו אוואט, שוער הקבוצה מסכם: "כל הבעיות שייכות לעונה שעברה. היום, בניגוד לעונה שעברה, משלמים לנו בזמן והכל מסודר. כבר אי אפשר להאשים את המצב הכלכלי, מה שחסר לנו זה נקודות ואני בטוח שהשקט שנותנים לנו יוביל לכך שגם הנקודות יגיעו. זה עניין של בטחון עצמי שבא עם הנקודות".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק