תבקשו סליחה ממאיר שמיר

אוהדי הפועל פ"ת מוכרחים להפנים: ההנהלה שלהם לא יכולה להוביל אותם לשום מקום, והדרך היחידה של המועדון המפואר לחזור לצמרת הכדורגל הישראלי היא להחזיר את מאיר שמיר לקדמת הבמה

יום שישי 14 ינואר 2011
דורון ברגר
 אם תשאלו את מאיר שמיר, הדבר האחרון שהוא רוצה לשמוע עליו הוא הפועל פתח-תקווה. קשה להסביר וקשה להבין את עוצמת הכעס של שמיר על אוהדי הקבוצה, שעשו לו רצח אופי חסר תקדים בעשור האחרון.

נכון, חלק מהטענות הן אולי נכונות ודיי ברור ששמיר היה עסוק גם בקידום עסקיו האישיים כשהיה הבעלים של המועדון, שעד לפני עשור היה אחד המובילים בכדורגל הישראלי. אבל נכון גם שכל עוד מאיר שמיר עמד בראש הפועל פ"ת, היא היוותה איום מתמיד על קבוצות הצמרת ולא על הקו האדום.

גל חצור, מראשי הקבוצה הנוכחיים, מאמין שאפשר להחזיר את שמיר. גם דני לוי, שהודה לשמיר על תרומתו בעונה שעברה.  הבעיה - האוהדים עדיין זועמים על איש העסקים, שיחד איתו הפועל פ"ת כמעט וזכתה באליפות בעונת 1998/9 ובשאר העונות כיכבה בחלק העליון של הטבלה.

אוהדי הפועל פ"ת צריכים להפנים - ההנהלה הנוכחית לא מסוגלת להחזיר את הקבוצה לצמרת הגבוהה. גם הם מסכימים שגל חצור ותומר סיני הם בסך-הכל אנשים חיוביים ושדני לוי הוא אולי ליצן לא קטן, אבל לא באמת מזיק ובסופו של דבר הוא רוצה בהצלחת המועדון לא פחות מהם. הבעיה: הפועל פ"ת חייבת איש עסקים רציני כדי לקדם אותה חזרה מעלה, וקשה למצוא אחד כזה מבין אוהדי הקבוצה. תשאלו את ראשי מכבי והפועל ת"א כמה קשה היה למצוא איש עסקים שיתמוך במועדונים המפוארים האלה כדי להבין איזה נכס היה להפועל פ"ת עד תחילת העשור.

אז זה הזמן של חברי "החזית הכחולה" למחול על כבודם, לארגן את שאר הארגונים, לעשות את הצעד המתבקש ושכולם יבקשו סליחה ממאיר שמיר. שמיר לא זקוק לפרחים הביתה, לא צריך גם מתנה או הפגנה המונית. מספיק שנציגי האוהדים יבטיחו כי אפשר צריך לפתוח דף חדש בין הצדדים. מה שהיה היה, ועכשיו אוהדי הפועל פ"ת יכולים להוכיח שאפשר לנהוג גם אחרת. 

מתוך הנחה שאוהדי הפועל פ"ת לא יעשו כך, כנראה שנגזר עליהם לבלות את השנים הבאות בתחתית של התחתית של הליגה הראשונה ובצמרת הליגה השנייה. הפועל פ"ת תמשיך להיות ספקית מרכזית לשחקנים המובילים של מכבי חיפה, הפועל ומכבי ת"א והאוהדים ימשיכו לככב בעיקר בפורומים השונים באינטרנט.

לצערם הרב, בזה מתאפיינת היום קבוצתם האהודה. הפתרון נמצא איי שם בצפון ת"א, רק צריך שמישהו ירים את הכפפה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק