בלאט: נדע להתמודד עם פרטיזן

מכבי תל-אביב ערכה אימון ערב בבלגרד לקראת משחק היורוליג באולם "פיוניר". בעונה שעברה מכבי ת"א הודחה על-ידי הסרבים בשלב ההצלבה, הפעם בלאט מקווה שזה יסתיים אחרת: "לא צריכים להתרגש מהקהל"

יום רביעי 03 נובמבר 2010
מכבי תל-אביב הגיעה היום (רביעי) לסרביה אחרי דרך לא קלה בלשון המעטה, הכללה שתי טיסות ורעידת אדמה בדרך למלון, אבל כעת שחקניו של דיוויד בלאט מתרכזים במשחק המחזור השלישי של ליגת היורוליג מול פרטיזן בלגרד.

בשנה שעברה הודחו הצהובים על-ידי פרטיזן בשלב ההצלבה של היורוליג, אז תחת המאמן פיני גרשון, וזכור ביותר הקהל הרועש של הסרבים, אך חשוב לזכור כי משחקי ההצלבה נערכו בבלגרד ארינה, בעוד המשחק מחר ייערך באולם הביתי של הקבוצה, "פיוניר" המכיל קרוב ל-8,000 מושבים. 

למרות הנחיתה המאוחרת בעיר, הצהובים כבר הספיקו לערוך אימון על אדמת סרביה ולאחר מכן התייחס דיוויד בלאט, מאמן הצהובים ליריבה: "אנחנו צריכים להגיע למשחק ביום חמישי בערב מוכנים ככל האפשר. נעשה את המקסימום לנצח את המשחק. אסור לאבד את הריכוז, נצטרך להיות מתואמים בהגנה ולאבד כמה שפחות כדורים כי אחרת ניענש על כך".

בלאט אמנם לא היה שותף להדחת הקבוצה בשנה שעברה בעיר, אבל התייחס לקהל הכל-כך מוכר של הקבוצה: "אנחנו צריכים לשחק הרבה יותר טוב מהם אם אנחנו רוצים לנצח. זה לא יהיה פשוט בכלל, הם יהנו לתמיכת הקהל שלהם, שכבר הראה שהוא יודע איך לדחוף את הקבוצה קדימה. הקהל גם ישפיע על השיפוט, אבל השחקנים שלי מקצוענים והם ידעו איך להתמודד עם זה. לא צריכים להתרגש מהאווירה מסביב".

גיא פניני, שחקן הקבוצה שהיה שותף להפסד הכואב שהדיח את הצהובים ממש לפני הפיינל-פור האירופי, סיכם: "הזיכרונות מכאן לא נעימים אחרי שהודחנו בשנה שעברה על-ידם אבל אנחנו לא יכולים לתת לזה להשפיע עלינו. מחר זה משחק חדש ואנחנו מגיעים לנצח אותו".

גם בפרטיזן התייחסו למשחק, ומאמן הקבוצה ולאדה ג'ובאנוביץ' אמר: "אחרי שהצלחנו לנצח ביורוליג הפסדנו בליגה האדריאטית וזה פגע בנו. מכבי קבוצה חדשה עם מאמן חדש, אבל היא מגיעה עם שאיפות גבוהות ומוטיבציה בהתאם בגלל ההדחה בשנה שעברה בהצלבה. לא בטוח שזה הזמן המתאים לפגוש את מכבי עבורינו".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק