אלופות? למכבי תא יהיה קשה מאוד

אבי נמני הצהיר כי מכבי ת"א שואפת להעפיל לליגת האלופות בעונה הבאה, אלא שלהבדיל מהפועל ת"א, למכבי ת"א צפויה דרך ארוכה מאוד גם אם תזכה העונה באליפות. ככה זה כשאתה מדורג 190 באירופה

יום חמישי 04 נובמבר 2010
דורון ברגר
אוהדי מכבי תל אביב זוכרים וודאי שקבוצתם העפילה רק לפני שש שנים למפעל ליגת האלופות, אלא שרבים מהם מסתכלים בשנתיים האחרונות בקנאה על העפלותיהן של מכבי חיפה והפועל תל-אביב לליגת הכדורגל הטובה בעולם ושואפים לשוב בעונה הבאה למפעל היוקרתי.

גם אבי נמני, המנג'ר של הצהובים, הצהיר ביממה האחרונה כי מכבי ת"א שואפת להעפיל בעונה הבאה לליגת האלופות. זאת השאיפה של הצהובים ולשם מאמין אבי נמני שקבוצתו יכולה להעפיל.

אלא שלצערם של אוהדי מכבי ת"א, הדרך לליגת האלופות עלולה להיות קשה במיוחד, בוודאות קשה הרבה יותר מזו של הפועל ת"א העונה ומדרכה של מכבי חיפה בעונה שעברה. 

כידוע, הפועל ת"א ומכבי חיפה נאלצו לעבור בשנתיים האחרונות שלושה סיבובים עד שהעפילו לשלב הבתים של ליגת האלופות, וגם האלופה בשנה הבאה תצטרך לעבור כמות דומה של סיבובים (הישראליות ידלגו מעל הסיבוב הראשון). הבעיה של מכבי ת"א היא שבניגוד לשתי הנציגות האחרונות, מכבי ת"א לא תהיה מדורגת בסיבוב המוקדמות הרביעי וספק רב אם תדורג בסיבוב המוקדמות שלישי. 

הפועל תל אביב הייתה מדורגת העונה בסיבוב הרביעי וכמובן שגם בסיבוב השני והשלישי,  בזכות הצלחותיה באירופה בשנה האחרונה. זו הסיבה שהפועל זכתה להגריל בסיבוב השלישי את אקטובה הקזאחית ובסיבוב הפלייאוף הרביעי את זלצבורג האוסטרית. מכבי חיפה שיחקה בעונה שעברה מול אקטובה בסיבוב השלישי ובזכות העובדה שמספר מדורגות הודחו, העפילו הירוקים לסיבוב הרביעי כמדורגים ובאופן מדהים פגשו אף הם את אותה רד-בול זלצבורג.

אם תעפיל מכבי תל אביב לסיבוב הרביעי והמכריע, צפויה לפגוש שם מכבי אלופות איכותיות יותר מזלצבורג. ככל הנראה, האפשרויות של מכבי ת"א יהיו אחת מאלופות המדינות הבאות: בלגיה, שוויץ, דנמרק, בולגריה, צ'כיה או סקוטלנד. הבעיה הקשה יותר של שחקני מכבי ת"א היא שהם עשויים שלא להיות מדורגים גם בסיבוב השלישי, ואז יצטרכו לפגוש אלופות מנורבגיה, אוסטריה, סרביה, צ'כיה או קפריסין. קבצות טובות בהרבה מקבוצות מהרמה של אקטובה

למעשה, מכבי ת"א כלל לא קרובה בדירוג שלה להפועל ת"א או מכבי חיפה. נכון להיום, על פי דירוג זמני שייחשב לקיץ הקרוב, האדומים מדורגים במקום ה-56 בדירוג הקבוצות האירופאיות, ומכבי חיפה מדורגת 86. עבור חיפה מדובר בירידה שנובעת מהדחתה העונה כבר בסיבוב המוקדמות השלישי בליגה האירופית

מכבי ת"א זכתה במעט נקודות העונה בעיקר  בזכות הניצחון על אולימפיאקוס בסיבוב המוקדמות השלישי והצהובים נמצאים במקום ה-190 באירופה. מדובר בדירוג נמוך מדי כדי לזכות בהגרלה נוחה במוקדמות האלופות. מכבי חיפה ומכבי תל אביב לא יכולות לשפר עוד את הישגהן. הפועל תל אביב יכולה לעלות מספר מקומות.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק