נפתח בשיוויון

אס"א תל אביב נלחמה וכמעט הצליחה לנצח את הפועל ראשון לציון במשחק הפתיחת של חצי גמר הפלייאוף בכדוריד. בכל מקרה הסדרה תוכרע במשחק שלישי. מכבי ראשון לציון ניצחה בקלילות את הרצליה

יום שישי 08 אפריל 2011
שלמה חסיד

 המפגש המסקרן בין הפועל אגאדיר ראשל"צ לאס"א קסטרו ת"א פתח אחה"צ את סדרות חצי גמר הפליאוף בליגת ווינר ביג בכדוריד. הרקורד בין הקבוצות העונה - ניצחון לכל קבוצה בהפרש שער ושני משחקים שהסתיימו בשיוויון - הבטיח וקיים גם היום. באווירה נהדרת שהייתה באולם אשלים, ובמשחק צמוד-צמוד ומלא במהפכים, זכינו לשיוויון שלישי העונה בין הקבוצות - 27:27.

קפטן האדומים עידן מימון שסוחב פציעה פתח על הספסל וכמעט לא שיחק, ואת מקומו תפס אלירן רןȬ האקס שהגיע העונה מאס"א. דימה דורשוק המצוין כבש את השער הראשון במשחק מאסיסט של אמיר לנגליב, תום מטלון השווה ודניס זאכרוב שיגר רקטה ראשונה שהכניסה את השוער מישה לוין לשער יחד עם הכדור - 1:2 לאדומים בדקה השנייה.

דן מירקוס השווה ותום מטלון בשערו השני העלה את אס"א ליתרון ראשון 4:3 בדקה ה-6. מישה לוין הציג יכולת מצוינת בשער, ומטלון כבש שער שלישי והעלה את אס"א ל-3:5.

זאכרוב בשני שערים מרשימים השווה ל-5:5 בדקה ה-13, ולנגליב השלים מהלך של 0:3 והחזיר את היתרון לאדומים, כשקרדיט מגיע גםȠלשוער מישה חומארוב על דקות מצוינות.

איציק חליפי עצר את הריצה ושיוויון 6:6 נרשם בדקה ה-16. הפועל המשיכה לשחק על זאכרוב שכבש את הרביעי, והתשובה של אס"א לזריקות האדירות שלו מחוץ לקו 9 המטרים הייתה חילוף שוערים - גיל יעקב במקום מישה לוין.

מאריו סאריץ' כבש שער ראשון רק בדקה ה-25, אבל אסיסט של מיארה לגיא כהן השיב מיד את יתרון 3 להפועל - 9:12 בדקה ה-26. אולג בוטנקו הזעיק פסק זמן וביקש ללכתĠפנימה ולמזער נזקים, ואחרי כדור של מטלון שפגש את הקורה בא שער שלו שצימק לשתיים וגרם לוובה זייקמן לבקש פסק זמן. חליפי עם חטיפה נהדרת וסיום מתפרצת הוריד ל-12:11 בדקה ה-29. דורשוק עם הבאזר קבע את תוצאת המחצית - 12:14 להפועל.

מחצית שניה: חליפי וסאריץ' ۔ובילו את אס"א לשיוויון, ועידו לביא השלים מהלך של 0:3 ויתרון 15:16 לאס"א בדקה ה-33. זאכרוב כבש את שערו השמיני והוביל לשיוויון. חומארוב חזר ליכולת המצוינת מהמחצית הראשונה אבל גם לוין ובמשך 4 דקות לא נכבש אף שער. דן נתן כבש אבל מיארה השיב בשני שעריߝ רצופים - 17:18 להפועל בדקה ה-40.

חליפי וסאריץ' כבשו שוב שני שערים רצופים, ומיארה התקדם לשער שלישי רצוף והשווה. אסיסט של אלירן רן לדורשוק החזיר שוב את היתרון לאדומים, מיארה חטף וכבש את החמישי שלו, ודורשוק השלים מהלך של ארבעה שערים רצופים - 19:22 בۓקה ה-45.

בזברחני כבש שני שערים רצופים לאס"א, מקסים ציפרמן הבקיע ביניהם ואולג בוטנקו לקח פסק זמן בעיקר בגלל רצף איבודי הכדור של קבוצתו שהגיע ל-16. מימון עלה לדקות ההכרעה, דורשוק כבש שני שערים נהדרים, כשביניהם עידו טוראל צימק - 22:25 להפועל בדקӔ ה-52.

שני שערים רצופים של סאריץ' וטוראל צימקו עד לשער, אבל דורשוק המשיך להחזיק את הפועל עד שבא מטלון וצימק שוב - 25:26 בדקה ה-56. איבודי כדור של זאכרוב, ואסיסט של מטלון לבזברחני קבע שיוויון 26:26 בדקה ה-58 וזייקמן לקח פסק זמן.

מישה לוין עߦר את אלירן רן, ומטלון כבש שער של ווינר - 26:27 לאס"א בדקה ה-59. סאריץ' יכול היה להכריע את המשחק אבל חומארוב עצר אותו. גיא כהן השווה 13 שניות לסיום ותיקו שלישי העונה בין הקבוצות. המפגש השני יתקיים ביום שני באולם האוניברסיטה.


הרבו לכבוש ۜהפועל: זאכרוב 8, דורשוק 7, מיארה 5, גיא כהן 3 ורן 2. לאס"א: מטלון 7, סאריץ' וחליפי 6 כ"א. בזברחני 3, טוראל 2. שפטו: לאונרד ינקו ואלי שהרבני.

ביום שני יתקיים המשחק השני בסדרה באולם עלית באוניברסיטת ת"א, ובשישי הבא המשחק השלישי והקובעȠ(במקרה של שיוויון ניצחונות הפרש השערים ייקבע).

מכבי ראשון לציון ניצחה את בני הרצליה בתוצאה 27:35 במשחק הראשון בסדרת חצי גמר הפליאוף. הרצליה עוד הוליכה 6:5 בדקה ה-15, אז ריצת 0-4 של הצהובים קבעה 6:9. בדקה ה-21 היתרון גדל ל-7:11 וסער פרנקל לקח ߤסק זמן. זה לא הועיל, ומכבי חזרה עם כוחות מחודשים ובעזרת הגנת בטון בראשות השוער יוליאן סטראט ל-8:15, בדרך ל-11:19 בהפסקה.

גם מההפסקה הזאת חזרו המארחים בגדול עם ריצת 1-5 בדרך ל-12:24 בדקה ה-40. סטראט הוחלף על ידי אלדר שיקלושי הצע

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק