העיקר שהברגים בראש בסדר

אחרי שהיה שותף לאחת הפארסות הגדולות של הכדורגל הישראלי, עבר במספר קבוצות והגיע להפועל פ"ת, רבים משוכנעים שדודו ביטון יהיה החלוץ המוביל של הכדורגל הישראלי, בעיקר כי סוף סוף יש שחקן שיצא מטוברוק ו"מעולם לא עבר עבירת משמעת"

יום שני 08 נובמבר 2010
שלמה חסיד
 דודו ביטון הוא המרענן הרשמי של הליגה והחלוץ המעניין ביותר כיום בישראל. אז מה הסיפור של מכונת השערים שגדל בשכונת סלע, קשת היום בנתניה, הספיק לעבור במכבי ת"א ומכבי חיפה ורק עכשיו מתחיל לפרוע את השטרות?

ביטון הגיע להפועל פתח תקווה אחרי שעבר בהפועל רעננה וירד איתה ליגה. העונה יש לו כבר שמונה שערים, מתוך תשעה שכבשה הקבוצה. שער נוסף של המלאבסים היה שער עצמי.

שלמה שרף, שגידל את דודו ביטון בנס טוברוק אמר על מלך השערים: "הסיפורים שהוא החלוץ הטוב ביותר בארץ זה טוב לכותרות בעיתונים. רק בעוד שנתיים הוא יהיה החלוץ הכי טוב. אני כל הזמן ממליץ לו שלא לקרוא עיתונים, גם שכותבים עליו טוב וגם שכותבים עליו רע זה הכל מאינטרסים. דודו צריך להמשיך לעבוד. אני יודע שהוא עובד קשה ושהברגים בראש שלו בסדר גמור. דודו יודע שרק אם הוא ימשיך במסלול ההתקדמות הוא יגיע לקבוצה בחו"ל. הוא מבין שבלי עבודה קשה זה לא יילך לו ומשוכנע שבתוך שנתיים הוא ישחק בחו"ל".

אריק איזיקוביץ', בעלי נס טוברוק שהיה מוזמי העברתו של החלוץ להפועל פתח תקווה, הוסיף: "הילד הזה אצלי מגיל שש. למרות שהוא גדל בשכונת סלע מדובר בבחור יוצא מן הכלל שמעולם לא עבר עבירת משמעת. הוא גר אצל ההורים, משפחה תומכת יוצאת מהכלל. הוא בחור צנוע, נבון, יש לו התנהלות נכונה, ספורטאי למופת שבא לעבוד".

מה קרה לו במכבי חיפה ומכבי תל-אביב?

"במכבי חיפה הוא היה בנוער אצל רוני לוי, נתן כמה שערים משמעותיים אבל הם לא רצו לתת את המושכות לילד בגיל 18. אחרי זה, כשהוא נפלט ממכבי ת"א הייתה להם עוד הזדמנות לקחת אותו ולמרות שהם ידעו בדיוק מה היכולת שלו הם בכל זאת רצו חלוץ משופשף שיכול להוות איום על ההרכב. לגבי מכבי ת"א, באותה עונה שהוא הגיע הם הידרדרו לתחתית ואז העדיפו ללכת על שחקנים שיש להם ניסיון. אין מה לעשות, אין קיצורי דרך בכדורגל. לקבוצות הגדולות אתה מגיע מהקבוצות הקטנות וככה זה תמיד. אין לנו תלונות לאף אחד".

אז מה הכיוון שלו?

"שום כיוון. תוך שנתיים הוא בקבוצה בחו"ל, הוא לא יעצור שוב פעם בקבוצה ישראלית. הוא בקבוצה טובה ויהיה לו חוזה טוב בחו"ל. מדובר במניה בטוחה".

לפני יותר משלוש שנים קיבל ביטון את ההזדמנות הגדולה שלו, כשעבר למכבי תל אביב והיה שותף לבושה הגדולה של ההפסד לסנטה קולמה באנדורה.  אלי כהן, שאימן את דודו ביטון בימיו במכבי ת"א : "דודו ביטון הוא שחקן מוכח, שחקן יוצא מהכלל. כמובן שבגיל 18-19 קשה לשלב שחקן כזה במועדון כמו מכבי ת"א. עברו כמה שנים, הוא השתפשף וצבר את הבטחון והניסיון הנדרש. קשה מאוד להצליח בכדורגל בלי ניסיון קודם והיום כבר יש לו את זה. אני צופה לו שרק ימשיך להתקדם כי יש לו כל מה שחלוץ צריך על מנת להצליח".

אלון מזרחי, גדול החלוצים של מדינת ישראל סיכם: "כיף לראות את דודו ביטון, הוא מזכיר לי חלוצים גדולים בעולם. הוא גולר, הוא חי את המדינה. מדובר בחיית שערים ואני חושב שזה החלוץ שיוביל את הנבחרת בקמפיינים הבאים. כחלוץ אני חושב שיש לו עוד לאן לשאוף אבל הוא בהחלט בדרך הנכונה. לדעתי הוא יסיים את העונה עם 15 שערים לפחות ובשנים הבאות הוא ידבר חזק. אם הוא לא ייצא לחו"ל הוא ידבר חזק במגרשים שלנו".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק