הבעיה: אין כסף למהפכה

במכבי ת"א יסיימו עוד עונה בלי תואר. לוני רוצה את תמי פרידמן במרטז. אלי כהן ישאר. רוסו כנראה יעזוב וכולם מחכים להחלטה של נמני. הבעיה: אין שותף עסקי שיתמוך כלכלית

יום ראשון 22 אפריל 2007
אשר גולדברג
 נותרו עדיין חמישה מחזורים לסיום העונה, אבל במכבי תל אביב כבר יודעים שעוד עונה תסתיים בלי תואר. 

ההשתתפות הצפויה הקיץ בגביע אופ"א אינה מרגשת איש במכבי ת"א. גביע אופ"א, גם באירופה, כמעט ואינו מעניין ומשתתפות בו קבוצות מהדרגים הנמוכים ומאמנים משתפים בו שחקנים רבים שלא זוכים לראות דשא בליגה.

בכיר במכבי ת"א אמר הבוקר: "ההשתתפות בגביע אופ"א היא במה לתירוצים מוכנים. מי מהקבוצות הישראליות שמשתתӣ במפעל זה, כאילו שמח בקיץ. אבל בהמשך אם עוברים שלב זה מתנגש בליגה ואז מתחילים המאמנים והשחקנים בתירוצים המוכרים על עומס ולחץ ועל הוצאות גבוהות. בגביע אופ"א אין הכנסות. זה לא ליגת האלופות שאפשר לעשות קופה".
 
הבעלים, לוני הרציקוביץ דיבר אתמול על "כמעט". על כמעט דברים מוצלחים ועל כמעט הצלחה . בפועל, נכון לעכשיו הבעלים של מכבי ת"א תקוע  ואינו איש בשורות בנושא שידרוגה הכספי והמקצועי של מכבי ת"א לעונה הקרובה.

הרציקוביץ' לא הצליח לחבר למכבי ת"א קבוצת ניהול או אנשי עסקים שיוכלו להתמודד ולהכין את הקבוצה כבר עכשיו בקיץ מול בית"ר י-ם, מכבי חיפה והפועל ת"א.

אשת העסקים , אלונה ברקת, לא תהיה חלק בניהול כשותפה. גם מאיר שמיר שהוזכר רבות כמי שמוכן להגיע, אינו מתכוון לעשות זאת.Ġגורמים נוספים בארץ ובחו"ל רק בדקו, גיששו ולא יצרו המשכיות.

בכלל, מועדון כמו מכבי ת"א הזקוק לתמיכה או להלוואות בסכומים של כ-50 אלף דולר אינו יכול להוות גורם תחרותי רציני לדבר היחיד והעיקרי, זכייה בתואר האליפות.

הרציקוביץȧ לא צריך למהר מעכשיו. שום הכרזה לא תדרבן את שחקניו, שום חוזה כספי לעתיד לא ישנה את משחקה המעייף , האיטי והמרגיז של הקבוצה.

שחקן במכבי ת"א: "בשבת בבוקר הפסידה קבוצת הנוער שלנו, לבני סכנין בליגה 1-2.  שום נורה אדומה לא נדלקה, כפיȠשלא הופקו שום לקחים ממשחק הבהלות נגד הכח עמידר ר"ג, לפני שבוע.   לרוב השחקנים אין אופי של מנצחים, אין לקבוצה את הווינריות המכביסטית. אפילו אבי נמני כבר לא יכול לחבר אותם. צריך לאסוף את השברים, אך איסוף שברים משאיר סימנים ועל כך צריך לחשוב כ۩יבנו קבוצה חדשה במכבי ת"א".

נכון לעכשיו, מתקיימות רק שיחות רקע בין לוני למאמן, אלי כהן, שימשיך גם בעונה הבאה. ההכנה המתחייבת היא לתוכנית אימונים ומחנה אימונים באירופה לקראת ההשתתפות הצפוייה במוקדמות גביע אופ"א, בו תשתתף מכߑי ת"א כבר בקיץ.

התוכניות המקצועיות מבחינת סגל השחקנים מדברת על אי החתמתם של מילאן מרדקוביץ' שרכישתו ב-220 אלף דולר הייתה בזבזנית.

שחקן במכבי ת"א: "מספיק לשמוע את הביקורות על מרדיקוביץ'. גם הסרבי דייאן איליץ' שאושר מקצועית" ע"י אלונה ברקת התגלה כאיטי, הססן ואינו מצדיק השארתו בקרית שלום".

ג'ובאני רוסו יסיים את "חוזה הגאלקטיקוס"  שלו במכבי ויפנה כנראה את הזירה. לשני הזרים הקרואטים: קאלה טברטנקו ומילאן מרטינוביץ' יוצעו חוזי המשך לעונה נוספת מתוקף האופציה שיש להם.

קאלה שאינו אהוד במיוחד ע"י רוב השחקנים מבקש חוזה ארוך טווח ומשודרג משמעותית. על השוער הקרואטי אמר אחד השחקנים:" נראה שהקסם פג, עכשיו קאלה מזנק לעבר הכסף".

האכזבה הגדולה ביותר במוߢדון היא מהחלוץ ,משה ביטון, הרכש היקר חוזית וכספית. על ביטון אמר גורם בקבוצה: "הוא נתן עונת בלהות , הוא היה נוכח-נפקד. יש בעייה עם החוזה שלו  כי אי אפשר לשחרר אותו סתם כך".

הרציקוביץ' מנסה לרענן את המערכת ע"י החזרת תמי פרידߞן למרכז הבמה. לוני תולה תקוות בגברת פרידמן שתוכל לחבר מחדש את המועדון עם האוהדים ובעיקר עם גורמים עיסקיים שיתנו חסויות.

פרידמן, בעונה שלפני מינויו של אלי דריקס למנכ"ל הביאה להכנסות של כ-10 מיליוןן שקלים מחסויות ומכירת מנויים. פרידמן, מתבߨר, שהיא מהתומכות המובילות של הקפטן, אבי נמני, שאמור להחליט בתוך שבועיים-שלוש על עתידו . רק פגישה משולשת בין הרציקוביץ', פרידמן ואבי נמני תקבע אם הסמל של מכבי ת"א יהפוך למנג'ר טכני מקצועי, יודיע על פרישה מפעילות וישתלב במועדון. במכבי מעריכים כי סידרת ۔פציעות שעוברות על אבי נמני ונוכח " תוכניות העתיד " הוא יסיים בחודש מאי את הקריירה הפעילה הענקית שלו.

אגב, במכבי ת"א טענו הבוקר שההדחה מהגביע גרמה להרציקוביץ' נזק כספי של לפחות שלושה מיליוני שקלים. למכבי הסדרי חובות כולל לאגודה עצמה שתוכננו מהכסות שיהיו בדרך לגמר הגביע.

תגובות

טלספורט בפייסבוק