בוזגלו ודודו ביטון בסגל הנבחרת

לואיס פרננדס פירסם את סגל השחקנים לקראת משחק הידידות בבלומפילד מול איסלנד בשבוע הבא. מלך שערי ליגת העל זומן, גם צ'קול ודג'אני בסגל. בן חיים הפצוע ייעדר, תמיר כהן ודקל קינן לא זומנו

יום שלישי 09 נובמבר 2010
ארז דיקפלד

שמונה ימים לפני משחק הידידות מול איסלנד באיצטדיון בלומפילד, פירסם מאמנה הצרפתי של נבחרת ישראל, לואיס פרננדס את סגל השחקנים. עוד לפני פרסום הסגל שוחח הצרפתי עם בלם ווסטהאם, טל בן-חיים הפצוע שלא יגיע לישראל ויישאר בלונדון לצורך טיפולים.

מי שכן יופיעו למשחק הנבחרת ושמחו במיוחד לשמוע את הבשורה הם מאור בוזגלו, דודו ביטון, רחמים צ'קול, אוראל דגני, קובי דג'אני ויובל שפונגין, שלחלקם זו תהיה הופעת בכורה וחלקם ישובו לסגל לאחר היעדרות ממושכת. גם עומר דמארי, חלוץ מכבי פ"ת בין השחקנים שזימן פרננדס. 

דקל קינן, שזוכה לדקות משחק בבלקפול האנגלית, לא זומן לסגל הנבחרת, ככל הנראה בעקבות היכולת שהציג בשני המשחקים האחרונים. גם רוברטו קולאוטי ממכבי ת"א נותר מחוץ לסגל. יוסי בניון פצוע והנבחרת תיאלץ להסתדר בלעדיו בחודשים הקרובים.

סגל השחקנים המלא: דודו אוואט, דודו גורש; דני בונדר, יובל שפונגין, רחמים צ'קול, רמי גרשון, אוראל דגני; קובי דג'אני, גל אלברמן, אלמוג כהן, ביבראס נאתכו, גילי ורמוט, ליאור רפאלוב, אלרואי כהן, מאור בוזגלו, ערן זהבי; בן סהר, אליני ברדה, עומר דמארי ודודו ביטון.

לאחר שפירסם את הסגל למשחק, התפנה לואיס פרננדס לשאלות במסיבת העיתונאים: "אני לוקח אחריות על הזימונים שלי, מדובר בהחלטות שלי בלבד. המשחק מול איסלנד חשוב ואי אפשר לזלזל בו".

"ראיתי דברים מעניינים בשני המשחקים האחרונים. זכותו של כל אחד לחשוב כרצונו. אנחנו צריכים לחשוב ולעבוד על מה חשוב לשפר בשביל הנבחרת, בשביל הכדורגל הישראלי. שני המשחקים הבאים בקמפיין המוקדמות (לטביה וגיאורגיה) חשובים עבור הנבחרת, אם ננצח אותם אפשר להגיד שאנחנו בכיוון הנכון".

על היעדרותו של יוסי בניון בחודשים הקרובים אמר: "זה נכון שאנחנו צריכים להסתדר ללא יוסי. אבל יש לנבחרת מספיק שחקנים מוכשרים. גילינו שחקנים אחרים, גם שילבנו שחקנים צעירים".

הצרפתי סיכם את דבריו והוסיף: "יהיה טוב אם נמלא את בלומפילד. איסלנד יריב ראוי וכך כל אחת שנפגוש. העבודה שלי היא ליצור את התנאים הכי טובים מבחינה טקטית ומבחינת בטחון. כל משחק משמש מטרה, צריך לשחק כמו שצריך ברמות הגבוהות, הגיע לנו יותר מול קרואטיה ויוון".

כזכור, נבחרת ישראל ב-2 משחקיה האחרונים בקמפיין מוקדמות יורו 2012 נכשלה ולא השיגה נקודות כלל, אחרי שהפסידה באצטדיון ר"ג מול נבחרת קרואטיה ולאחר מכן הפסידה ביווון בתוצאה 1:2. משחק הידידות בשבוע הבא מול איסלנד הועבר לאיצטדיון בלומפילד על מנת ליצור אווירה ביתית יותר ולהחזיר את אמון הקהל בנבחרת.

כידוע, כרטיסים למשחק בשבוע הבא נמכרים בעשרה שקלים בלבד. בחודש פברואר תתארח בישראל נבחרת סרביה ורק בחודש מרץ ייערך המשחק הרשמי הבא, כשליטא תגיע לארץ. סיכוייה של ישראל להעפיל לטורניר יורו 2012 קלושים במיוחד נוכח איבוד הנקודות הרב מתחילתו של הקמפיין, כשגם בדירוג פיפ"א העולמי הידרדרה הנבחרת עד למקום ה-56.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק