אנדיוני ניצחו, ישראל בשלב הבא

גביע הדיוויס: אחרי הנצחונות אתמול, עלו הצמד הישראלי מול בראם ושווידווילר וניצחו 5:7, 0:6 ו-3:6 - מחר המשחקים יהיו לפרוטוקול בלבד. באפריל תפגוש הנבחרת את איטליה

שבת 10 פברואר 2007
גיא פישקין

היום השני של ההתמודדות בבית 1 האירופי אפריקני של גביע הדייויס היה מוצלח בהחלט. הצמד הישראלי, אנדי רם ויוני ארליך גברו על לורנט בראם (מדורג 839 בדירוג הזוגות) ומייק שווידווילר (אין דירוג) 5:7, 0:6 ו-3:6 ועלו ליתרון 0:3 שמבטיח להם את הניצחון על לוקסמבורג.

אנדי רם אמר בסיום: "אין לי כוח לחכות עד אפריל למשחק מול איטליה. בדיוויס קוראים דברים משונים תמיד, ולכן בהתחלה לא היינו במיטבינו. בהמשך היה אפשר לזהות את הבדלי הרמות. הקהל מצמרר ודחף אותנו קדימה". יוני ארליך אמר: "רוב המשחק הלך חלק והאווירה הייתה מדהימה".

כזכור, אמש הביס נועם אוקון את ז'יל קרמר בשלוש מערכות קלילות, 0:6, 0:6 ,1:6 ודודי סלע התקשה קצת יותר וגבר בארבע מערכות על ז'יל מולר 6:4, 4:6, 2:6, 6:7.

בכך העפילה הנבחרת לסיבוב השני של בית 1 האירופי אפריקני ותפגוש את איטליה ברמת השרון בתאריכים 6-8 לאפריל.

מערכה ראשונה: זה הלך קשה - אבל בסוף ניצחון בשובר שוויון

המשחקון הראשון נפתח עם הגשות של יוני ארליך ויחד עם משחק טוב ליד הרשת של רם העלו את ישראל ליתרון 0:1. הזוג הישראלי השיג שבירה מהירה ועלה ליתרון 0:2 לאחר נקודה נהדרת של רם מעל שווידוילר. עוד משחקון הגשה נהדר של אנדיוני, הפעם של רם קבע 0:3 מהיר.

הצמד מלוכסמבורג הצליח לזכות בשני משחקונים ויחד עם שבירה במשחקון החמישי צימק ל-2:3. משחקון הגשה מוצלח נוסף של בראם קבע שוויון 3:3.

רם במשחקון הגשה נפלא שכלל שני אסים החזיר את היתרון לישראל (3:4). הלוכסמבורגים שמרו על חבטות ההגשה והשוו ל-4:4. המשחקון הבא היה הפכפך ביותר, כאשר היתרון עבר מצד לצד, אך בסופו של דבר אנדיוני שמרו על משחקון ההגשה ועלו ליתרון 4:5.

במשחקון העשירי לצמד הישראלי כבר הייתה נקודת מערכה, אך מספר טעויות בלתי מחוייבות העניקו לבראם ושווידוילר את המשחקון (5:5). שוב טעויות ליד הרשת ושוב שבירה עבור לוכסמבורג קבע 5:6 מפתיע. 

לאחר משחקון קשה הצליחו אנדיוני לשבור בחזרה ולהגיע לשובר השיוויון. בשובר השוויון הניסיון של אנדי ויוני עשה את העבודה והם ניצחו 5:7.

מערכה שנייה: לא כוחות

הצמד הישראלי השיג שבירה כבר במשחקון הראשון ועלה ל-0:1. רם שמר על חבטות ההגשה במשחקון הבא והעלה את ישראל ל-0:2 קליל. 

גם במשחקון הבא לא הצליחו בראם ושוודוילר להפריע לרם וארליך שסגרו את המשחקון עם נקודה מדהימה ועלו ל-0:3. הריכוז של הצמד הישראלי סייע להם לקחת גם את המשחקון הבא, כאשר הקהל ברמת השרון ממשיך לעודד. גם המשחקונים הבאים הגיעו בקלות והמערכה הסתיימה ב-0:6 חלק.

מערכה שלישית: סוף הסיפור של לוקסמבורג

הצמד הלוקסמבורגי זכה במשחקון ראשון לאחר שבעה שהלכו לצד הישראלי ועלה ליתרון 0:1. בהמשך הגיעה שבירה של אנדיוני ושמירה על ההגשות בדרך ליתרון 1:3. הלוקסמבורגים לא וויתרו והצליחו לצמק ל-3:2. מכאן החל משחק שבו שומרי ההגשה זוכים במשחקון. ההגשה הטובה של אנדי רם איפשרה לו להכניס אסים רבים לרשת של הלוקסמבורגים בדרך ל-3:5 מבטיח. הצמד הישראלי סגר את הסיפור עם 3:6 בסיום.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק